חוק חדלות פירעון החדש

חוק חדלות פירעון החדש

מהו חוק חדלות פירעון ומה מטרתו? אם אתם נמצאים בקשיים כלכליים ובין אם לא – חשוב שתדעו קצת יותר על הנושא:

חוק חדלות פרעון החדש הוסדר בשנת 2018 ונכנס לתוקף בשנת 2019. מטרתו של החוק לאפשר שיקום כלכלי של אנשים ובעלי עסקים שפשטו רגל ואינם יכולים לעמוד בהתחייבויות שלהם החל מתשלומי משכנתאות עד לעמידה בתשלומי הלוואות. חוק זה מכיל ארבע עשר סעיפים שנועדו לתקן את החוק הישן שנחקק בשנת 1980 ותוקן עם השנים לאחר שנערכו בחוק תיקונים שונים במשך השנים. 

המטרה של החוק והחידוש שלו היא לאפשר רפורמה מקיפה בתחום חדלות הפירעון, לבטל פקודות ישנות ולהציע פקודות חדשות והסדרים נכונים יותר עבור אוכלוסיית ישראל. 

מטרת החוק החדש

החוק החדש מטרתו לאפשר שיקום כלכלי של תושב ואזרח שחייב כספים לנושים וצריך לפרוע אותן בדרכים שונות. המטרה לאפשר הסדרת חובות של חייב יחיד או של תאגידים שעלולים להגיע למצב של חדלות פירעון. 

בין המטרות בחוק החדש לשלב מחדש את החייבים במארג הכלכלי של המדינה ולאפשר תשלום חובות במועד. בחוק תמצאו לא מעט סעיפים – יותר מ380 למען האמת – ו 14 תיקונים חשובים שנעשו בחוק כדי לשכלל אותו למען הציבור. 

מטרת החוק היא לא רק לאפשר חזרה לפעילות עסקית או כלכלית של אדם יחיד או תאגיד, אלא גם לשמור על מקור פרנסה של עובדים בתאגידים גדולים. בשל כך נעשה ככל האפשר עבור החייב ללא פגיעה בנושים, באמצעות הסדר עם נושים ייעודי לכך.

באמצעות תיקון החוק יכולים רבים להגביר את הוודאות והיציבות של הדין לקצר הליכים ולהפחית תהליכים בירוקרטיים. כדי להבין יותר על החוק במידה ובמידה ואתם זקוקים לייצוג וסיוע בתחום פנו אל עו"ד פשיטת רגל שיוכל לסייע ולייעץ לכם בנושא.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הפניקס בלאקרוק
אנשים עשויים לבחור להשקיע ב-BlackRock Equity Dividend Fund ממגוון סיבות. חלק מהיתרונות הפוטנציאליים של השקעה...
קרא עוד »
פבר 11, 2023
כיצד לחסוך בביטוח חיים למשכנתאות?
במסגרת החתימה על המשכנתא, רוכשי הנכס צריכים לרכוש ביטוח משכנתאות, שמטרתו להבטיח כיסוי על נזקים במבנה...
קרא עוד »
יונ 28, 2021
יזמות נדל"ן
יזמות נדל"ן היא תחום הצומח בשנים האחרונות עם הזדמנויות רבות, הסיבה לכך היא עליית הטכנולוגיה...
קרא עוד »
נוב 24, 2022