שיקום וחידוש מבנים – איך זה עובד?

אחד התחומים הבולטים ביותר בתחום הנדל"ן בשנים האחרונות, הן בנדל"ן פרטי והן בנדל"ן עסקי, מסחרי ואחר, הוא התחום של שיקום וחידוש מבנים ישנים שזקוקים לכך.

כפי שאנחנו יכולים להעריך, ישנם לא מעט מבנים ישנים אשר עם השנים צברו בלאי או הפכו להיות בלתי שימושיים לצרכים רבים, בטח לא באופן שמותאם למאה ה-21. למשל, אם נתייחס לבנייני מגורים אשר נבנו בשנות הארבעים-חמישים, ייתכן מאוד שהיום הם כבר לא מתאימים למציאות של ימינו, בין אם זה מבחינה מעשית ובין אם זה מבחינה חזותית, מבחינת העיצוב שלהם.

לכן, ישנם קבלנים שלוקחים על עצמם את כל הנושא של חידוש ושיקום, זאת בתנאי כמובן שיש את התקציבים הנדרשים לכך. בעלי המבנה עצמו, בעלי הנכסים במבנה או הדיירים בוחרים האם לבצע תהליך שיקום וחידוש, ועל פי איזו תוכנית בהתאם לתקציב שעומד לרשותם.

לפני שנסביר כיצד זה מתבצע בפועל, יש לקחת בחשבון, שהתהליך יכול לבוא על חשבון אופציות חלופיות, כמו למשל, הריסת המבנה ובנייה של מבנה חלופי בשטח.

כיצד מבצעים את התהליך?

ראשית, יש לבדוק באיזה מצב המבנה ומה נדרש לבצע בשביל לשקם ולחדש אותו. למשל, האם יש צורך לבצע טיפול קוסמטי או טיפול מערכתי, כולל החלפת מערכות פנימיות, צנרת, חשמל ועוד.

שנית, יש לבחון את האופציה מה תנאי הסביבה מאפשרים ומה ניתן לעשות על פי תוכנית המתאר העירונית ומה שהרשות המקומית מסכימה שיבוצע. למשל, האם יש אפשרות להוסיף קומות למבנה.

שלישית, יש להכין את השטח, בין אם זה אומר למצוא מבנה חלופי לדיירי המבנה ובין אם זה אומר להכין את המקום לקראת תהליכי הבנייה ההכרחיים לצורך ביצוע הפרויקט.

למידע נוסף: http://www.otmim.co.il/.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איזה ציוד לבריכות שחייה צריך לתחזק
מי מאיתנו לא חלם בעבר שיהיה לו בית עם גינה ובריכה? אומנם זה נכון שלא כולנו זכינו להגשים את החלום הזה,...
קרא עוד »
פבר 15, 2017
כסאות למקלחת לבטיחות בזמן רחצה
יש אנשים שאולי ימצאו את הרעיון של כסאות מקלחת לבטיחות בזמן הרחצה קיצוני, אבל יש הרבה אנשים שמצאו שהם...
קרא עוד »
פבר 12, 2023
"מצודה בטיחות לתעבורה 97 בע"מ" בניהולו של אילן שרעבי": הבטיחות במרכז
אילן שרעבי, מנהל ומייסד חברת "מצודה בטיחות לתעבורה 97 בע"מ" מוביל כבר כשלושה עשורים את החברה שייסד...
קרא עוד »
דצמ 18, 2022