קטרקט מולד, יש לו טיפול?

עם התקדמות הטכנולוגיה, אנו יכולים לראות כעת שמספר האנשים עם קטרקט הולך וגדל. אלה האנשים שאינם מסוגלים לראות בבירור בגלל מצבם.

זוהי בעיה בריאותית גדולה המשפיעה על מיליוני אנשים בעולם. קשה מאוד לראות בבירור עם קטרקט. לעתים קרובות הם נתפסים כסימן לזקנה, אך ניתן לזהות אותם אפילו אצל צעירים.

הסוג הנפוץ ביותר של קטרקט הוא מולד, המתרחש בשנה הראשונה לחיים. זוהי מחלת עיניים ניוונית הפוגעת בעדשה ופוגעת בראייה. קטרקט אינו כואב, אך עלול לגרום לכאבי ראש, אובדן ראייה ועיוורון. לפעמים הם מכונה "קטרקט על מקל", מכיוון שניתן להסיר אותם בניתוח.

כולנו מודעים לעובדה שקטרקט הוא בעיה נפוצה. זה נכון במיוחד בארצנו שבה מספר האנשים עם בעיה זו הולך וגדל. למרות שקיימות אפשרויות טיפול רבות, עדיין נותרו מקרים רבים בהם ניתוח קטרקט אינו אופציה. קטרקט מולד הוא קטרקט המתפתח בעדשת העין. זהו ליקוי ראייה קבוע. הסיבה השכיחה ביותר לקטרקט מולד היא הזדקנות, אך הם יכולים להתפתח גם עקב טראומה, זיהום או במהלך ההריון.

מה זה קטרקט?

קטרקט מולד הוא מצב עיניים מולד שבו עדשת העין ניזוקה באופן קבוע ובלתי הפיך. ברוב המקרים זה נגרם מפגם גנטי או זיהום. מספר האנשים עם קטרקט הולך וגדל. עם זאת, קצב הגידול איטי בהרבה מקצב הגידול באוכלוסייה. הסיבה לכך היא שישנם גורמים רבים שיכולים לגרום לאדם עם קטרקט לפתח קטרקט.

קטרקט מולד היא מחלת עיניים נדירה הפוגעת ברשתית. זה יכול לגרום לעיוורון. המונח קטרקט מולד משמש לתיאור כל סוג של קטרקט שאינו נגרם על ידי טראומה או ניתוח. טיפול במחלה מתבצע אצל רופא עיניים מומחה.

זהו קטרקט מולד (סוג של קטרקט המתרחש בלידה) המשפיע על עדשת העין. זהו מצב שכיח בבני אדם ובעלי חיים, אך ניתן למצוא אותו גם אצל אנשים מסוימים שירשו גנים מסוימים.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחזור משכנתא
משכנתא היא הלוואה שנוטלים למשך הרבה שנים. כאשר מקבלים את ההלוואה התנאים בה, אינם זהים לתנאים לאחר כמה...
קרא עוד »
אפר 30, 2018
המרת קלטות אודיו ווידאו, לאן פונים?
האם יש לכם קלטות וידאו או אודיו אותן תרצו להמיר? אל מי פונים במקרים הללו? כיום ישנן חברות העוסקות...
קרא עוד »
יול 30, 2021
צינורות גינה
צינורות גינה משמשים להשקיית צמחים. הם שימושיים ביותר בגינה וניתן להשתמש בהם גם באזורים אחרים. צינור...
קרא עוד »
יול 24, 2022