פינוי בינוי – כל המידע המקיף

מדינת ישראל הינה מדינה במזרח התיכון שהוקמה בשנת 1948, הגיעו לפה יהודים מכל העולם שרצו ליישב את הארץ ולהקים את ביתם ומשפחתם פה. במרוצת השנים השקיעו המון בפיתוח הארץ והקימו המון בנייני מגורים ומסחר במדינה זו.

איכות הבנייה בישראל נחשבת בין הטובות בעולם, אך גם מבנים באיכות טובה לאחר 50 ואף 60 שנה מתחלים להישחק, לכן בממשלת מדינת ישראל הוציאו חוק הנקרא ‘חוק פינוי בינוי’ אשר אומר כי כל מבנה אשר חשוף לפגיעה מאיתני הטבע כגון: רעידת אדמה, צונאמי ועוד.. מחויב לעבור התחדשות עירונית באמצעות חברה כמו גורקן נדל"ן.

כמה סוגים של התחדשות עירונית קיימים?

ישנים כמה סוגים של התחדשות עירונית, תמ”א 38, פינוי בינוי, בינוי פינוי, עליהם נרחיב כעת:

תמ”א 38 – פרויקט מסוג זה מותאם עבור בניינים שאינם מחויבים בהריסה, קבלן הפרויקט מחזק את יסודות המבנה, מבצע שיפוצים ומוסיף עוד 3 קומות לכל בניין שיוכלו להימכר בשוק החופשי. הדיירים הקיימים בבניין מקבלים תוספת של מרפסת, ממ”ד וכמובן מעלית. על כל הדיירים להסכים לשיפוץ מסוג ולחתום על טפסים רלוונטיים, שכן הוא אורך כשנתיים.

פינוי בינוי– פרויקט מסוג זה יתבצע בבניינים אשר מהווים סכנה לציבור ולדיירים ועל כן יש להרוס אותם ולבנות בניינים חדשים במקומם. הדיירים אשר גרים בבניין מסוג זה מפונים באופן זמני מדירותיהם אל מגורים ארעיים עד אשר תסתיים הבנייה ובסיום הפרויקט, כאמור סוף הבנייה, הדיירים חוזרים אל בית חדש לגמרי ובעצם אפשר לומר בחינם!

בינוי פינוי– פרויקט זה מתבצע בדרך די דומה לפינוי בינוי אבל הפוך. שימו לב, בבנייה מסוג זה הקבלן יקבל שטח אדמה פנוי, יבנה עליו בניין דירות חדשות לשם יועברו כל הדיירים מהבניינים הישנים אל הבניינים החדשים שנבנו. הקבלן יהרוס את המבנים הישנים ובמקומם יבנה חדשים.

מה עוד חשוב לדעת?

בעקבות בירוקרטיה, חילופי שלטונות ואנשים בעמדות מפתח, התוכניות עשויות להשתנות מעת לעת ולקחת הרבה מאוד זמן. לכן חשוב מאוד למנות עורך דין ואת וועד הבניין לטפל בכל הבירוקרטיה מול הרשויות ולהיות אמונים על טובת הדיירים והבניין כולו. טוב תעשו אם תקראו קודם לכן מידע מקיף בנושא ברחבי הרשת ובאתר של גורקן יזמות, על מנת שתקבלו החלטה מושכלת.

בהצלחה!

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
התעמלות לנשים בהריון, כיצד לשמור על כושר בהריון
פעילות גופנית היא חלק חשוב מאורח חיים בריא לנשים בהריון. פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור להפחית את...
קרא עוד »
פבר 02, 2023
הובלה עבור בתי עסק ומשרדים
כאשר עבודת ההובלה מוזמנת עבור עסק או משרד יש להתחשב במיוחד בעובדה ש- 'זמן שווה כסף". מעבר של בית עסק...
קרא עוד »
מרץ 25, 2017
שירותי ERP פתרונות תפורים ללקוח
פתרונות ארגון ומלאי, ניהול תהליכים עסקיים, ניהול לוגיסטי טוב יותר, ניהול חשבונות בתוכנה אחת, שירות...
קרא עוד »
אוג 13, 2017