תביעה נגד משרד הביטחון – דברים שצריך לדעת

תביעה נגד משרד הביטחון

במהלך השירות הצבאי חיילים, קצינים, מפקדים, אנשי קבע ואחרים עשויים לעתים להיות חלק מאירועים טראומתיים, קרבות, אירועים מסכני חיים או אפילו פציעה כלשהי במהלך תפקיד בצבא כמו פריקת כתף, פריצת דיסק או פציעה אחרת שנגמרת במהלך השירות הצבאי ובמסגרתו עשויה להוביל בסופו של דבר לפגיעות פיזיות, נפשיות ופסיכולוגיות בתפקוד של אותו אדם בחיי האזרחות ובכלל. החיים החברתיים, הזוגיים, המשפחתיים, האישיים ובכלל זה גם האפשרות להתפרנס עשויות להיפגע ועל כן אנשים פונים לתביעת משרד הביטחון להכיר בהם כנכי צה"ל ולקבל את הפיצויים המגיעים להם.

הליך התביעה נגד משרד הביטחון

כאשר אתם נכנסים להליך תביעה מול משרד הביטחון כדאי לדעת כי מדובר בהליך ארוך ומייגע במיוחד. הליך שעשוי להימשך שנים רבות ואם אתם לא מיוצגים על ידי עורך דין מוסמך, מנוסה ומקצועי בנושא תביעות נגד משרד הביטחון , המכיר את הנפשות הפועלות ואת ההליך בעל פה יהיה לכם כדי מאוד לשרוד את ההליך ו/או להוציא ממנו משהו. ההליך מתחיל בבקשת תביעה למשרד הביטחון כדי שיכיר בכם כנכי צה"ל, ממשיך עם הצורך שלכם להוכיח את הצד שלכם, דרך פגישות, טיפולים ואבחונים שונים על ידי רופאים מומחים, הזמנה לבדיקה על ידי רופא מומחה מטעם אגף שיקום נכים ומשרד הביטחון ועד לישיבה מול וועדה רצינית וזועפת שברבע שעה בלבד תצטרך לבדוק את חומרת הפגיעה שלכם (פיזית או נפשית) ועל ידי כך לבדוק את אחוזי הנכות שלכם.

ההתנהלות בוועדה הרפואית

כאשר אתם מגיעים אל ועדה רפואית משרד הביטחון יהיה עליכם למסור להם את כל המידע שברשותכם בנוגע לחומרת הפציעה שלכם. אל תשאירו דברים בבטן. ככל שהפגיעה הזו מפריע לכם יותר לתפקוד מסוים ביכולת להתפרנס, בזוגיות, בחיי החברה שלכם או בכל דבר אחר – אמרו זו לוועדה. כדאי יהיה לבקש מעורך הדין להתלוות אליכם בוועדה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אזרחות זרה: 3 סיבות להוציא דרכון אירופאי
אזרחות זרה ודרכון אירופאי הולכים ביחד, שכן אם הצלחתם להוציא את האזרחות המיוחלת, אתם תוכלו להוציא...
קרא עוד »
אוג 21, 2017
מערכות לישיבה משותפת סביב הבריכה
כל מי שיש לו בריכה יודע כי מהר מאוד היא הופכת למרכז הבית. סביב הבריכה יושבת כל המשפחה יחד עם הילדים,...
קרא עוד »
מאי 05, 2018
דוד בן הרוש ונמל אשדוד – השילוב הנכון
דוד בן הרוש יבנה ונמל אשדוד מהווה ללא ספק את השילוב האידיאלי, היות ומדובר על אחד האנשים האהובים...
קרא עוד »
דצמ 01, 2020