רכישת דירה מקבלן – 5 דגשים חשובים

רכישת דירה מקבלן - 5 דגשים חשובים

ברכישה של דירה חדשה נהנים הרוכשים מיתרונות רבים. יחד עם זאת, רכישת דירה מקבלן, במיוחד כאשר הבניין טרם הושלם, מחייבת שימת לב לעניינים רבים, חלקם פרוצדורליים וחלקם מהותיים. אם אתם עומדים לרכוש דירת קבלן, מומלץ להיעזר בחמשת הדגשים החשובים הבאים. 

1. וודאו היתרים והתאמה לתב"ע

כאשר רוכשים דירה "על הנייר" נהנים הרוכשים מהנחות משמעותיות. אולם רכישת דירה מקבלן מחייבת בדיקה מעמיקה בהיבט התכנוני למשל ליקויי בניה וכו׳. חיוני שאתם (וסביר להניח, עורך הדין שלכם) תבדקו אם ניתן היתר בניה והאם כל התוכניות מתאימות לתוכנית בניין עיר. 

2. וודאו זכויות – הגנו על זכויותיכם במקרקעין

לפני רכישת דירה מקבלן וליתר דיוק, לפני חתימה על הסכם המכר, יש לוודא כיצד רשומות הזכויות על המקרקעין. יש להביא לידי ביטוי את הזכויות הללו והעברתן אל הרוכש, בהסכם שעליו חותמים. זוהי הדרך להגן על זכויות של הרוכש. 

3. וודאו שאתם מקבלים בטוחות 

ברוב המוחלט של המקרים, קבלנים מממנים את הפרויקט באמצעות ליווי פיננסי מבנק כזה או אחר. את התמורה משלמים הרוכשים לשיעורין (בתשלומים). על מנת להגן על כספכם שמשולם עוד בטרם נמסרת התמורה, וודאו שאתם מקבלים בטוחות מתאימות. ישנם סוגים שונים של בטוחות, כגון ערבות לפי חוק מכר דירות. 

4. וודאו מהי התמורה שאתם מקבלים 

על מנת שלא להיות מופתעים מ"אותיות קטנות" וודאו מראש מה כוללת התמורה שאתם מקבלים. חשוב כי ההסכם ייתן ביטוי מלא לתמורה ולכך שהיא כוללת חיבור מלא לתשתיות, זכויות בהצמדות כלומר חלקכם בחניה משותפת, גג משותף וכן הלאה. 

5. וודאו מועד מסירה 

וודאו כי בהסכם יצוין מועד מסירה של הדירה לרשותכם. כמו כן, בדקו כי הפיצוי על איחור במסירה יאפשר לכם לממן עלויות ביניים כגון שכירות חלופית עד למסירת מפתח. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתרונות ERP – כל הפתרונות תחת קורת גג אחת
פתרונות ERP הם דרך מצוינת לייעל את זרימת העבודה של העסק שלך. השימוש בפתרונות ERP הופך נפוץ יותר ויותר...
קרא עוד »
יול 18, 2022
איפה בטוח להשקיע כסף כששוק ההון נמצא בתקופה של ירידות?
אנשים רבים שמצליחים לחסוך מדי חודש סכום כסף מסויים ומעוניינים להשקיע אותו כך שהוא יניב להם תשואה נאה...
קרא עוד »
נוב 08, 2022
נעלי פלטפורמה לכלה – האם זה באמת נוח
מקובל לחשוב שנעלי פלטפורמה הם נעליים שלא תמיד נוח לנעול אותן, בוודאי לא בכל תנאי ולא בכל מקום. על כן,...
קרא עוד »
אוק 11, 2021