רכישת דירה מקבלן – 5 דגשים חשובים

רכישת דירה מקבלן - 5 דגשים חשובים

ברכישה של דירה חדשה נהנים הרוכשים מיתרונות רבים. יחד עם זאת, רכישת דירה מקבלן, במיוחד כאשר הבניין טרם הושלם, מחייבת שימת לב לעניינים רבים, חלקם פרוצדורליים וחלקם מהותיים. אם אתם עומדים לרכוש דירת קבלן, מומלץ להיעזר בחמשת הדגשים החשובים הבאים. 

1. וודאו היתרים והתאמה לתב"ע

כאשר רוכשים דירה "על הנייר" נהנים הרוכשים מהנחות משמעותיות. אולם רכישת דירה מקבלן מחייבת בדיקה מעמיקה בהיבט התכנוני למשל ליקויי בניה וכו׳. חיוני שאתם (וסביר להניח, עורך הדין שלכם) תבדקו אם ניתן היתר בניה והאם כל התוכניות מתאימות לתוכנית בניין עיר. 

2. וודאו זכויות – הגנו על זכויותיכם במקרקעין

לפני רכישת דירה מקבלן וליתר דיוק, לפני חתימה על הסכם המכר, יש לוודא כיצד רשומות הזכויות על המקרקעין. יש להביא לידי ביטוי את הזכויות הללו והעברתן אל הרוכש, בהסכם שעליו חותמים. זוהי הדרך להגן על זכויות של הרוכש. 

3. וודאו שאתם מקבלים בטוחות 

ברוב המוחלט של המקרים, קבלנים מממנים את הפרויקט באמצעות ליווי פיננסי מבנק כזה או אחר. את התמורה משלמים הרוכשים לשיעורין (בתשלומים). על מנת להגן על כספכם שמשולם עוד בטרם נמסרת התמורה, וודאו שאתם מקבלים בטוחות מתאימות. ישנם סוגים שונים של בטוחות, כגון ערבות לפי חוק מכר דירות. 

4. וודאו מהי התמורה שאתם מקבלים 

על מנת שלא להיות מופתעים מ"אותיות קטנות" וודאו מראש מה כוללת התמורה שאתם מקבלים. חשוב כי ההסכם ייתן ביטוי מלא לתמורה ולכך שהיא כוללת חיבור מלא לתשתיות, זכויות בהצמדות כלומר חלקכם בחניה משותפת, גג משותף וכן הלאה. 

5. וודאו מועד מסירה 

וודאו כי בהסכם יצוין מועד מסירה של הדירה לרשותכם. כמו כן, בדקו כי הפיצוי על איחור במסירה יאפשר לכם לממן עלויות ביניים כגון שכירות חלופית עד למסירת מפתח. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דלתות מיגון
דלתות מיגון אינם חריגות באזורים מוכי לחימה. בעוטף עזה וביישובי יהודה ושומרון דלתות מיגון הן דבר...
קרא עוד »
דצמ 03, 2018
בוררות או גישור? מה ההבדלים
כל אדם שצריך להתמודד עם אי הסכמות עם צד נוסף תוהה איך נכון יהיה לעשות זאת, כאשר בדרך כלל המטרה היא...
קרא עוד »
פבר 02, 2017
פעילות או די טי בשטח לכל גיל
אם אתם צריכים לגבש קבוצת אנשים, כדאי לכם לצאת מהקופסה ולצאת החוצה מהכיתה, המשרד, האולמות ולנסות...
קרא עוד »
אוק 05, 2021