החשיבות בשימוש בצבעים מעכבי בעירה

אש בוערת שיוצאת משליטה הופכת לאורחת לא רצויה וגרוע מכך – מסוכנת. על מנת להפוך את האירועים הללו לברי שליטה והרבה פחות מסוכנים, נדרשות שיטות לכיבוי האש ובמקביל שימוש בחומרים שמעכבים את הבעירה. נסביר בקצרה את החשיבות הרבה של שימוש באמצעים כגון צבעים מעכבי בעירה, בסביבה ביתית, עסקית או תעשייתית.

חסימת נתיב האש ומניעת התפשטות

בעזרת צבעים מעכבי בעירה ניתן להפוך חומרים שונים למוגים בצורה טובה למדי בפני אש. כך למשל ניתן לצבוע קירות, לצבוע חלקי עץ, לצבוע ארונות חשמל, רהיטים ועוד. כאשר צובעים אלמנטים מרכזיים, כגון דלתות או קירות ותשתיות אחרות אפשר להשיג בכך תכלית ראשונה במעלה, חסימה של נתיב האש ומניעת התפשטות במקרה של דליקה.

הגנה של תשתיות חיוניות

חשיבות נוספת בשימוש של צבעים מעכבי בעירה היא הגנה על תשתיות חיוניות. כך למשל ניתן להגן על כבלים ותקשורת, על מערכות מחשוב ואלמנטים רגישים או יקרים אחרים. באם תפרוץ שריפה, מגדילים את הסיכוי שהאש תכובה עוד לפני שייווצר נזק מהותי, למערכות יקרות, חיונית או רגישות.

מרוויחים זמן יקר עד להגעת כוחות ההצלה

אפילו כאשר סכנת ההתלקחות גבוהה, הצבעים מאטים את התפשטות הלהבות לאזורים נוספים. עיכוב הבעירה עוזר להרוויח זמן יקר, עד להגעת כוחות ההצלה. הצלת חיים, הקטנת נזק לרכוש, היערכות מוקדמת, נכונה וטובה למצבים לא צפויים ומסוכנים.

שיפור היעילות של אמצעי כיבוי מקומיים

על ידי השימוש בכל מיני סוגים איכותיים של צבעים מעכבי בעירה משיגים יעילות טובה של אמצעי כיבוי מקומיים. כאשר האש מתקשה להשיג אחיזה בחומר, היא נכבית ביעילות תוך שימוש במטפים או ספרינקלרים. כך, מתגברים על הלהבות עוד לפני שהשריפה יוצאת משליטה.

לייעוץ הכנסו לאתר שלנו – https://srafim.co.il/.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס בדיקות לפני רכישת דירה
רכישת דירה היא, ככל הנראה, העסקה הכי גדולה שאנחנו נבצע באופן פרטי. ישנן עסקאות גדולות, עסקאות שכוללות...
קרא עוד »
יונ 13, 2021
אזרחות זרה: 3 סיבות להוציא דרכון אירופאי
אזרחות זרה ודרכון אירופאי הולכים ביחד, שכן אם הצלחתם להוציא את האזרחות המיוחלת, אתם תוכלו להוציא...
קרא עוד »
אוג 21, 2017
איך לצלם בצורה מוצלחת אדריכלות ולהביא את היופי של הבנייה לידי ביטוי? 
צילום אדריכלות דורש גישה ייחודית ועין חדה לפרטים. המטרה העיקרית של צילום אדריכלות היא להציג את היופי...
קרא עוד »
יונ 20, 2023