החשיבות בשימוש בצבעים מעכבי בעירה

אש בוערת שיוצאת משליטה הופכת לאורחת לא רצויה וגרוע מכך – מסוכנת. על מנת להפוך את האירועים הללו לברי שליטה והרבה פחות מסוכנים, נדרשות שיטות לכיבוי האש ובמקביל שימוש בחומרים שמעכבים את הבעירה. נסביר בקצרה את החשיבות הרבה של שימוש באמצעים כגון צבעים מעכבי בעירה, בסביבה ביתית, עסקית או תעשייתית.

חסימת נתיב האש ומניעת התפשטות

בעזרת צבעים מעכבי בעירה ניתן להפוך חומרים שונים למוגים בצורה טובה למדי בפני אש. כך למשל ניתן לצבוע קירות, לצבוע חלקי עץ, לצבוע ארונות חשמל, רהיטים ועוד. כאשר צובעים אלמנטים מרכזיים, כגון דלתות או קירות ותשתיות אחרות אפשר להשיג בכך תכלית ראשונה במעלה, חסימה של נתיב האש ומניעת התפשטות במקרה של דליקה.

הגנה של תשתיות חיוניות

חשיבות נוספת בשימוש של צבעים מעכבי בעירה היא הגנה על תשתיות חיוניות. כך למשל ניתן להגן על כבלים ותקשורת, על מערכות מחשוב ואלמנטים רגישים או יקרים אחרים. באם תפרוץ שריפה, מגדילים את הסיכוי שהאש תכובה עוד לפני שייווצר נזק מהותי, למערכות יקרות, חיונית או רגישות.

מרוויחים זמן יקר עד להגעת כוחות ההצלה

אפילו כאשר סכנת ההתלקחות גבוהה, הצבעים מאטים את התפשטות הלהבות לאזורים נוספים. עיכוב הבעירה עוזר להרוויח זמן יקר, עד להגעת כוחות ההצלה. הצלת חיים, הקטנת נזק לרכוש, היערכות מוקדמת, נכונה וטובה למצבים לא צפויים ומסוכנים.

שיפור היעילות של אמצעי כיבוי מקומיים

על ידי השימוש בכל מיני סוגים איכותיים של צבעים מעכבי בעירה משיגים יעילות טובה של אמצעי כיבוי מקומיים. כאשר האש מתקשה להשיג אחיזה בחומר, היא נכבית ביעילות תוך שימוש במטפים או ספרינקלרים. כך, מתגברים על הלהבות עוד לפני שהשריפה יוצאת משליטה.

לייעוץ הכנסו לאתר שלנו – https://srafim.co.il/.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניהול פרויקטים – מה מאפיין התנהלות מוצלחת?
אין ספק כי אחד התפקידים הקשים ביותר שיש כיום הוא התפקיד של מנהל. אם אתם מנהלים העצה הכי טובה שאנחנו...
קרא עוד »
דצמ 17, 2018
עורך דין תאונות דרכים
היום כבר ברור לכולם כי במקרה של תאונת דרכים, יש צורך לפנות בצורה מיידית למשרדו של עורך דין תאונות...
קרא עוד »
ינו 05, 2021
הובלה קטנה ברעננה
אין כמו לעבור לדירה חדשה. את זה כנראה שכל אחד יודע אבל המעבר עצמו, כמו גם שינוע תכולת הבית שלכם, יכול...
קרא עוד »
יונ 28, 2021