חבילת מיתוג לעסק – כיצד בוחנים את החבילה שמציעים לנו?

חבילת מיתוג לעסק

כשאנחנו פונים לאנשי שיווק ופרסום לצורך מיתוג העסק מחדש, סביר להניח שהם יציעו לנו חבילות שונות, אשר נבדלות אחת מהשנייה הן באופי המיתוג, הן בפלטפורמות השונות בהן הם יפעלו וכמובן במחיר שלהן. 

ישנם אנשי מקצוע שיציעו לנו חבילה כוללת, כזו שמתייחסת למיתוג גם באופן פרונטאלי, גם באופן דיגיטלי, בתקשורת המודפסת, טלוויזיה, רדיו וכן באמצעים אחרים, לעומת זאת, ישנם אנשי מקצוע שפועלים בתחומים ספציפיים, למשל, היום אפשר למצוא הרבה מאוד אנשי מקצוע שמתמחים באופן ספציפי במיתוג דיגיטלי ולכן הם מספקים סוג כזה של שירות, ולא מספקים שירותים נוספים. 

כשאנחנו בוחנים חבילת מיתוג לעסק שלנו, אזי שעלינו לעשות זאת על פי מספר פרמטרים. למשל, איזה מיתוג אנחנו רוצים לבצע, איפה חשוב לנו שהוא יתבצע וכמובן מה העלויות של החבילה, מה עומד לרשותנו מבחינה כלכלית ועד כמה זה יכול להשפיע על איכות העבודה והתוצר הסופי שאנחנו נפיק ממנו. 

איך בוחנים חבילות מיתוג?

ישנן דרכים שונות לבחון חבילת מיתוג ועסקים. אחת מהן, היא על פי השאלה, איפה תהיה לחבילה השפעה מהותית ואיך היא תשפיע על העסק. יש מקרים בהם החבילה חייבת להתבצע באופן דיגיטלי, לעומת זאת יש עסקים בהם שימוש בכלים דיגיטליים הם פחות משמעותיים עבורם ולכן אין טעם להתבסס על מיתוג כזה. 

דרך אחרת היא, האם המיתוג נעשה בקרב כלים וקהל מקומי או פונה לקהלים בחו"ל. עסק שרוצה למתג את עצמו כבינלאומי, יחפש חבילות שיכולות להתאים לו לשם כך ולא בהכרח מיתוג שיתאים לקהל בישראל, למרות שהוא עצמו עסק ישראלי. 

כמובן, שיש לבחון את החבילה על פי העלויות והצפי לשינוי, עד כמה באמת זה יכול לשפר את הרווחיות של העסק. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
להשקיע עם הטובים ביותר
כל מי שעוקב אחרי מוספי הכלכלה בעיתונות היומית ואחרי אתרי אינטרנט שעוסקים בתחום של כלכלה והשקעות,...
קרא עוד »
אוג 30, 2016
סדנאות לארגונים: מה יכול לעניין נשים?
סדנאות הן כלי שימושי עבור ארגונים כדי ללמוד על נושאים שונים, וכן כדי ליצור לכל אחד מהעובדים מערך...
קרא עוד »
יול 09, 2022
הכשרת יועץ לכלכלת המשפחה
כלכלת המשפחה היא הליבה של החברה שלנו. זהו עמוד השדרה של הצמיחה הכלכלית של מדינה. עם זאת, זהו גם חלק...
קרא עוד »
נוב 15, 2022