איך מתכננים הכנסה פסיבית לזמן ארוך?

הכנסה פסיבית

בשביל רבים מאיתנו ההכנסה החודשית מעבודה כשכירים או עצמאיים פשוט לא מספיקה. יוקר המחייה בישראל הוא מהגבוהים במדינות המערביות בעולם ועל כן הדרישה להכנסה פסיבית קבועה ויציבה רק הולכת וגוברת עם הזמן. היום קיימות לא מעט אופציות כאלה, כאשר רבות מהן לא מוצלחות וחלקן אף יכולות להוביל להפסדים והסתבכויות מיותרות עם הזמן. על כן, כשבאים לבחור באפיק להכנסה פסיבית, יש לעשות את זה באופן שקול תוך שאנחנו לוקחים בחשבון את כל המשתנים החשובים הרלוונטיים לעניין. הנה כמה טיפים לתכנון נכון שאולי יעזרו.

מצב כלכלי

אם אין לכם גב כלכלי רחב כשאתם מגיעים לשלב ההשקעה, ההמלצה היא לבחור באפיק עם סיכון נמוך. קחו למשל את תחום הפאנלים הסולאריים למשל. WR Solar היא חברה שעוקת בתחום ודרכה ניתן להתקין פאנלים סולאריים על גג הבית והתחיל לייצר חשמל בעצמכם. כך ניתן דרך השקעה חד פעמית נמוכה יחסית שמכסה את עצמה מהר מאד, להתחיל ולחסוך אלפי שקלים בשנה ובנוסף גם למכור עודפי חשמל לחברת החשמל לייצר הכנסה פסיבית. זוהי דוגמה להשקעה עם רמת סיכון כמעט אפסית למעשה שכדאי ללכת עליה אם אין לכם גיבוי כלכלי גדול מדי.

 רמת סיכון

בגדול חשוב להבין כי ככל שהסיכון בהשקעה גבוה יותר, כך ההכנסה הפוטנציאלית עולה במידה משמעותית. כשאתם נמצאים לקראת השקעה כזאת עליכם להבין בדיוק כמה אתם יכולים לסכן. אם שמרתם כמה שקלים בצד ליום גשום ואתם מסוגלים לספוג הפסד כלשהו, אפשר לנסות ללכת על השקעות שיניבו תשואות גבוהות יותר. עם זאת, מומלץ שלא לעשות זאת אם אין לכם את הכסף הזה כרגע.

לא לשים את כל הביצים בסל אחד

 לבסוף, אנו מאמינים כי השקעה נבונה באפיקי הכנסה פסיבית היא כזו שלא מתמקד רק בכיוון אחד. כך, במקרה שאפיק אחד לא צולח, יש לכם עוד הרבה מקורות להסתמך עליהם.

כמו כן, אנו ממליצים בהחלט להיוועץ במומחים להשקעות ובייחוד במי שמבין במקורות הכנסה פסיבית כך שתהיו בטוחים שאתם עושים צעד נכון. בהצלחה!

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טריא בדרך לבורסה
פלטפורמת ההלוואות החברתיות טריא מחוללת מהפכה בעולם ההשקעות וההלוואות ומעניקה אלטרנטיבה לאלו שמאסו...
קרא עוד »
פבר 27, 2021
הליך גירושין בהסכמה – כל מה שחשוב לדעת
הליך הגירושין בהסכמה הוא אופציה חוקית המאפשרת לזוגות להחליט על השלב הסופי של נישואיהם. תהליך זה יהיה...
קרא עוד »
דצמ 29, 2022
חיתולים למבוגרים – תתחילו להרגיש יותר בנוח
לא מוכנים להתפשר אף לא מעט כאשר מדובר על מידת הנוחות שאתם חווים בזמן שאתם לובשים חיתולים? תוכלו למצוא...
קרא עוד »
דצמ 18, 2021