עורך דין צוואה וירושה – כיצד בוחרים את האיש הנכון

אחת ההחלטות החשובות והמשמעותיות שאנחנו יכולים לקבל, גם אם אין להחלטה זו השפעה עלינו באופן ישיר, היא בחירת עורך דין צוואה וירושה. מדובר על החלטה משמעותית מאחר ויש לה השפעה על הילדים והנכדים שלנו, בכל מה שקשור לירושה שאנחנו משאירים להם, בין אם זה רכוש, נכסים או כסף.

על מנת להבין כיצד בוחרים עורך דין צוואה בכתב יד וירושה בצורה נכונה, הרי שצריך לבחון את המשמעות שיש לשירות שהוא מספק לנו. עורך דין צוואה וירושה אחראי גם על שלב כתיבת הצוואה, שכן אנחנו עורכים אותה אצלו במשרד, בנוכחות שני עדים, על פי ניסוח שהוא יוצר עבורנו, ולאחר מכן הוא ישמור אותה עבורנו. מעבר לכך, אחרי הסתלקותנו מהעולם, הוא יפתח את הצוואה בפני היורשים הפוטנציאליים ויציג אותה בפניהם הוא גם ידאג שהיא אכן תתממש.

תפקידו של עורך דין צוואה וירושה הוא לשמש נציג של הנפטר בכל התהליך, לפני ואחרי הסתלקותו מהעולם. מטרתו היא להביא את הצוואה לכדי מימוש על פי דרישת בעליה.

כיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה

ראשית, צריך לבחון את הניסיון והמקצועיות של עורך הדין, ביחס לסוג ואופי הצוואה, ביחס לכמות הנכסים, רכוש וכן לסכומי הכסף שמופיעים בצוואה. באופן טבעי, ככל שהצוואה יותר גדולה, יותר משמעותית, ייתכן ויהיה קשה יותר ליישם אותה וזה ידרוש ניסיון רב יותר.

שנית, עורך דין צוואה וירושה צריך להיות נגיש וזמין, הן עבור כותב הצוואה והן עבור יורשיו לפני ואחרי מימוש הצוואה. זה אומר שעליו גם להיות זמין לצורך הופעה בבית משפט על כל המשתמע מכך. צריך לזכור, התהליך יכול לקחת זמן רב ועליו להיות מוכן וערוך לכך. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין הסכם ממון
עורך דין הסכם ממון הוא עורך דין העוסק בחוזים והסכמים. הם נקראים גם עורכי דין חוזים או עורכי דין...
קרא עוד »
דצמ 21, 2022
מה הן ההשלכות של הריגה בתאונות דרכים?
תאונות דרכים הרבות הביאו למקרי המוות , שנגרמו בגלל נהג לא מיומן מעבר לעובדה או בחוסר תשומת...
קרא עוד »
ספט 30, 2020
רווח כפול – חברת כח אדם
אנשים רבים מבקשים למצוא את המשרה הבאה שלהם, אך אנשים רבים גם מתקשים ומבזבזים על כך זמן רב. אי לכך טוב...
קרא עוד »
אפר 19, 2018