איך לומדים לפסיכומטרי

יזמות אונליין

אחד המבחנים החשובים ביותר שאנחנו נדרשים לעבור בשביל להתקבל ללימודים באקדמיה, הוא מבחן פסיכומטרי. מדובר במבחן שבלעדיו אי אפשר להתקבל לאוניברסיטאות השונות בישראל, וכן ישנן מכללות מסוימות שמבקשות מהמועמדים אליהן לעבור מבחן זה, במטרה לבחון את הסיכויים שלהם להתקבל. אז איך לומדים לפסיכומטרי ועוברים את המבחן?

מבחן פסיכומטרי מורכב משלושה חלקים עיקריים, חשיבה מילולית, חשיבה כמותית וחשיבה באנגלית. המבחן כולל תשע פרקים, וחלק של מטלת כתיבה. כל חלק קבוע בזמן, וכל מבחן בנוי בצורה אחרת, על מנת למנוע אפשרות העתקה בין הנבחנים השונים. החלקים מתבססים על שאלות אמריקאיות, כלומר שאלות עם מגוון תשובות שיש לבחון ביניהן את זו הנכונה. 

חשוב להדגיש, למרות שהמבחן בנוי מתשע פרקים, לא כולם נכללים בציון, שכן ישנם פרקי פיילוט שמיועדים לצורך מבחנים עתידיים. בכל מקרה, הנבחן איננו יודע איזה מבין הפרקים הם אינם חלק אמיתי של הציון ועליו לענות על כל השאלות במבחן. הציונים במבחן פסיכומטרי נעים מ-200 עד 800. 

כיצד לומדים למבחן בצורה נכונה?

מבחן פסיכומטרי הוא לא מבחן קל, מאחר והוא בנוי בצורה שונה ממבחני בגרות ומבחנים רגילים שמתבצעים ביסודי או בתיכון. לכן גם שיטת הלימוד היא שונה. זה לא מספיק לשנן את החומר, אלא צריך להבין אותו וצריך להבין כיצד עונים על כל שאלה, בשביל שנוכל לקבל את הציון הנכון. 

היום אפשר להיעזר בקורסי הכנה לפסיכומטרי, בין אם מדובר על קורסים שניתן לעבור בזמן התיכון, הצבא וכן אחריו. הקורסים כוללים שיעורים על החלקים השונים, מבחנים וסימולציות שונות. מעבר לכך, ישנם ספרים ותוכנות שיכולות לעזור בתהליך הלמידה לצד עבודה על מבחני פסיכומטרי לדוגמא

על מנת ללמוד בצורה נכונה למבחן, רצוי מאוד לעבור על כל החומר שוב ושוב, לתרגל אותו, לא רק באופן ישיר אלא אפילו ביום יום, תוך כדי שהם עושים דברים אחרים. חשוב גם ללמוד עם טיימר, כלומר, לענות על שאלות בלחץ זמן, על מנת שנוכל לענות על שאלות בזמן המבחן בצורה נכונה, מבלי שנהיה בלחץ ומבלי שנצטרך לוותר על שאלות אחרות, מחשש שלא נצליח לענות עליהן עקב חוסר זמן או חוסר הבנה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אקדח גז פלפל
אקדח גז פלפל הוא אולי סוג של כלי נשק קצת פחות קטלני המשמש להגנה עצמית. אקדח גז פלפל ידועים גם בתור...
קרא עוד »
מאי 31, 2022
כל הסיבות לבצע טיפול בגלי הלם במכון רפואות
טיפולי הלם הם אינם דבר חדש אך לאחרונה הם זוכים לפופלריות רבה, אולי חלק מזה הוא בזכות הרחבות היישומים...
קרא עוד »
אפר 20, 2016
משכנתא למסורבים בבנק – אל תוותרו מראש
קיבלתם סירוב מהבנק ואין לכם מושג מה לעשות כעת? משכנתא למסורבים בבנק זהו פתרון גמיש שמתאים בדיוק לכם....
קרא עוד »
אפר 18, 2022