בודק שכר משרד העבודה – לשם מה צריך אותו?

מקומות עבודה רבים עומדים לא פעם בפני ביקורות של משרד העבודה, זאת על מנת להוכיח שאכן הם עומדים במוסר תשלומים נכון כלפי העובדים שלהם וכלפי גורמים אחרים שהם מקיימים איתם קשרי עבודה.

המטרה של משרד העבודה, היא למנוע מצב שמקומות עבודה יפגעו בשכרם של העובדים, זאת מבלי שהם ידעו או מתוך כוונת תחילה. לשם כך, אותם מקומות נדרשים להוכיח שאכן הם משלמים את כל השכר הנדרש לעובדים שלהם, בין אם זה על פי חוזי עבודה ובין אם זה על פי הסכמים שונים שנחתמו איתם. כמו כן, אותם מקומות עבודה נדרשים לעמוד בחוקים ותקנות שהמדינה קבעה.

אחת הדרכים לעמוד בכך, הוא באמצעות העסקת בודק שכר משרד העבודה. התפקיד של איש מקצוע זה, הוא לוודא שאכן מקום העבודה משלם את מה שנדרש, בין אם זה ביחס לשכר, תנאים סוציאליים והיבטים אחרים שקשורים ליחסי עובד-מעביד.

על מנת שהוא יוכל לבצע את תפקידו, עליו לבחון הסכמי עבודה וחוזים בין העובדים למעבידים, עליו לבחון את תלושי המשכורת של העובדים, דוח נוכחות שקובע כמה ימים ושעות הם עבדו מדי חודש, וכן נתונים אחרים שיכולים ללמד על שכר העובדים בפועל. בהתאם לכל הנתונים הנ"ל, הוא יכול לספק דוח, אותו אפשר להציג בפני משרד העבודה.

מדוע חשוב לעבוד עם בודק שכר

בודק שכר חיצוני יכול להציג תמונה מלאה אודות הקשר שבין העובד למעביד, בכל מה שקשור לשכר ותנאים אחרים. הוא איננו משתייך למשרד העבודה ואיננו משתייך למקום העבודה. מדובר על עובד חיצוני שמספק את המידע הרלוונטי, אותו ניתן להציג בפני הפקחים וגורמים אחרים מטעם משרד העבודה.

צריך להדגיש, האחריות על הדוח היא של בודק השכר עצמו, כלומר, הוא מי שאחראי עליו ולא בהכרח מקום העבודה. מה שכן, המעסיקים שמקבלים את הדוח, צריכים לעמוד בו, כלומר, עליהם להתייחס למסקנות ולפעול בהתאם. אם הבודק הוא איש מקצוע רציני ויסודי, אז באופן טבעי גם הדוח שלו והמסקנות שיוצגו בו יהיו כאלה, והן יהיו תואמות את דרישות משרד העבודה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ביקורת פנימית לארגונים מכל הסוגים
ארגונים, עמותות ותאגידים פרטיים שרוצים להבטיח התנהלות תקינה שלהם, צריכים לפעול לפי החוקים החלים...
קרא עוד »
ספט 06, 2017
הגדה לפסח מותאמת לכל שולחן חג
מחפשים מתנה מתאימה למארחים שלכם בפסח? רוצים להעניק מתנה אקטואלית לתלמידים, ללקוחות, לעובדים או אפילו...
קרא עוד »
מרץ 15, 2023
עשב חיטה יתרונות וסגולות, איך לצרוך את זה?
אם אתם עדיין לא מכירים את עשב החיטה כתוסף תזונה כדאי לכם מאוד להכיר במה המדובר. עשב החיטה מוכר בעולם...
קרא עוד »
פבר 15, 2017