טיפולי חניכיים

טיפולי חניכיים

בעיות חניכיים הן מהבעיות היותר לא נעימות שיש בפה. לבעיה זו של החניכיים פתרונות רבים וטובים ובמאמר זה, נרצה לבדוק כמה מהן והאם אן מועילות. אז מה עוד אתם צריכים לדעת על טיפולי חניכיים? בואו נבדוק.

מהם טיפולי חניכיים וכיצד הם יכולים לעזור למחלות חניכיים?

מרבית המטופלים, מודאגים מכך שרופא השיניים ימצא אצלם עששת. בעוד שעששת היא דאגה רצינית לבריאות השיניים שעלולה לגרום לשיניים רופסות או רופפות, מחלת החניכיים שעליה מתעלמים לעיתים, יכולה להיות חמורה לא פחות.

מהי מחלת חניכיים?

מחלת חניכיים היא דלקת וריקבון של רקמת החניכיים ועצם הלסת הנגרמת כתוצאה מהצטברות רובד ואבנית (רובד מוקשה). בדומה לעששת, מחלת חניכיים נגרמת על ידי היגיינת שיניים לקויה. 

אותו סוג של חיידקים ושאריות חלקיקי מזון בפה, מתמקמים ב"כיסים" שם נפגשים משטח השן וקו החניכיים. במקרים אלה, הרובד מצטבר באזורים אלה, בדרך כלל מתקדם מתחת לקו החניכיים.

מחלת חניכיים

מחלת חניכיים מתחילה כדלקת חניכיים. ניתן לעצור במהירות את הצורה הקלה ביותר של מחלת חניכיים מהתקדמותה וניתן להפוך אותה בקלות ללא גרועה ולא מזיקה – באמצעות שיפור היגיינת הפה.

אם דלקת חניכיים אינה מטופלת כמו שצריך, היא הופכת להיות בעיה גדולה יותר כמו מחלת חניכיים. זוהי צורה בינונית עד קשה של מחלת חניכיים, שבה יכול להתרחש נזק משמעותי לחניכיים ולעצם הלסת התומכת בשיניים. 

במקרה הגרוע ביותר של מחלת חניכיים, השיניים משתחררות, רופפות ולאחר מכן (בדרך כלל בגיל מבוגר יותר) הן נושרות. חולים במחלת חניכיים דורשים התערבות וטיפול הנעשים על ידי רופא שיניים. לרוב המבוגרים כיום, יש סוג כלשהו של מחלת חניכיים. לכן, חשוב מאוד לבדוק זאת בהקדם האפשרי.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ענב נדלן – מה זה התחדשת עירונית
התחדשות עירונית היא תהליך שבו ערים ועיירות זוכות לעדנה על ידי הסרת מבנים ישנים והחלפתם בחדשים. אפשר...
קרא עוד »
אוג 30, 2022
מהו אישור הסכם גירושים?
בני זוג שמחליטים כי הגיע זמנם להיפרד ולפרק את החבילה לחיים ולשלום צריכים להגיע להבנות רבות בנושאים...
קרא עוד »
יול 02, 2021
3 יתרונות של סוככים מתקפלים
היום ניתן למצוא בשוק שני סוגים מרכזיים של סוככים, הסוג הוותיק יותר הינו הסוכך הקבוע, ואילו הסוג החדש...
קרא עוד »
אפר 20, 2018