טיפול בהתקף חרדה – מהן השיטות המקובלות?

טיפול בהתקף חרדה

כמעט ואין אדם שלא חווה במהלך חייו לפחות פעם אחת התקף חרדה אם לא יותר. בהחלט מדובר בתחושה לא נוחה, ישנם אנשים המעידים על כך שהרגישו שהם עומדים למות. קצב דופק הלב עולה, תיתכן הזעה, וככלל, התחושה היא של חוסר אונים. בהחלט מפחיד.

מהי חרדה?

התקף חרדה לא תמיד קשור למציאות, כלומר לא חייב להיות טריגר. לעומת זאת, במקרים אחרים, תחושות לחץ וסטרס בהחלט יכולים לזרז אותו. כמו כן, גם לסביבה, לפסיכולוגיה והגנטיקה, יש משקל רב בהיווצרות חרדה. התקפי חרדה חוזרים ונשנים משבשים את מהלך החיים, מונעים מאיתנו לבצע פעולות מסוימות, ולכך יש פתרונות. למשל: טיפול פסיכולוגי, טיפול תרופתי או שניהם יחד במקביל.

כיצד מטפלים?

כיום הגישה המומלצת להתקפי חרדה הם טיפולים פסיכולוגיים וטיפול תרופתי. לא מומלץ להסתפק אך ורק בטיפול התרופתי ללא טיפול פסיכולוגית ילדים / נוער / מבוגרים (בהתאמה). באמצעות תרופות  לא ניתן למצוא מהו אותו גורם המביא להתקפות חרדה, מה עוד שללא שיחות וירידה לשורש הבעיה, כאשר מפסיקים בנטילת התרופה, הבעיה עלולה לחזור.

לטיפול הנפשי משקל רב, הוא מסייע לנו להבין מדוע אנו חווים התקפים אלה, מהן הסיבות, ובאמצעות שיחות עם איש מקצוע, ניתן לנטרל אותן ולמנוע את התקף החרדה הבא. ישנם אנשים שבהחלט יכולים להסתדר אך ורק עם טיפול פסיכולוגי. זה שחודר לנפשם ובסופו של דבר יכול לזהות מהו מקור הבעיה.

> קראו על טיפול בחרדה חברתית במכון סול

על הטיפול הפסיכולוגי

לטיפול הפסיכולוגי יתרונות רבים. המטפל לומד להכיר את האדם, את נסיבות חייו, את הסביבה שלו, מהי רמת התפקוד שלו, ההתנהלות היומיומית, בהחלט כדאי להתייחס למכלול כולו,  בכדי להגיע לשורש הבעיה. 

CBT

אחת משיטות הטיפול היותר מומלצות. היא קצרת טווח, אפקטיבית, ומביאה לשינוי התנהגויות, תפיסות ומחשבות המאפיינות את הסובלים מחרדות.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מכירת דירות בנס ציונה
בנס ציונה יש לא מעט נכסים, פרויקטים ומבנים. חלקם מיושבים וחלקם עומדים למכירה. כל מי שניצב בנקודה בה...
קרא עוד »
מרץ 15, 2021
מיטה זוגית במבצע כולל מזרן – איפה אפשר למצוא?
החלטתם לאבזר את הבית שלכם? הגעתם למאמר הנכון שכן פה אנו מתכוונים להעניק לכם מספר טיפים כלליים ועל...
קרא עוד »
נוב 07, 2017
זכויות הדייר: 5 דברים חשובים שכדאי לדעת
החוק בישראל מבדיל בין דיירים מוגנים לבין דיירים רגילים (לא מוגנים). החוק מגדיר את זכויות הדייר המוגן,...
קרא עוד »
מרץ 19, 2022