האם לימודי data analyst מבטיחים לכם עתיד כלכלי

כמויות הנתונים (דאטה) שנאספים בישראל מדי יום – הן עצומות. ובעולם כולו, המגמה הזאת לא פחות מובהקת. אמנם נתונים הן הבסיס לתובנות ולקבלת החלטות, אבל מרוב נתונים, קשה לראות את העצים שבתוך יער המידע. לאור כל זאת, נדרש מקצוע שמסדיר את המידע ומאפשר להסיק ממנו מסקנות יישומיות ומעשיות. בעל מקצוע זה נקרא data analyst, כלומר מנתח נתונים. אם זה נשמע לכם מעניין, אתם לא טועים. אבל כעת צריך לבדוק האם לימודי data analyst אכן יכולים להבטיח את עתידכם לא רק מקצועית אלא גם כלכלית. 

האם אפשר להיכנס עם התפקיד להייטק 

כדאי להתחיל עם העובדה שתפקיד של מנתח מידע עשוי להתאים גם לאנשים שרוצים הסבה מקצועית או להיכנס להייטק ללא ניסיון קודם. לימודי data analyst יכולים להתאים בשביל להיכנס לתחום הרחב של ניתוח מידע, ויש רמות שונות של ניתוח. ישנם תפקידים שמתמחים בכריית נתונים, באיסוף, פירוש, ניתוח, הצגה גרפית ועוד ועוד. לימודי data analyst יאפשרו לכם להשתלב בתפקיד מרתק, שנועד לאתר דפוסים, מגמות ותובנות, שמועברים אל מקבלי החלטות בתפקידים בכירים. לאחר שהבנו שזה אכן יכול להיות תפקיד שמתאים לצורך כניסה להייטק, כעת נעבור מכאן ליכולת ההשתכרות של בעל תפקיד שכזה. 

מה מספרות מודרות הדרושים 

בדיקה במודעות הדרושים בישראל ובעולם וכן בלינקדאין, מגלה שיש ביקוש רב למנתחי נתונים. הביקוש בהחלט מושך את השכר כלפי מעלה. ניתן לזהות לא מעט מעסיקים, לרוב חברות הייטק וסטארט אפים, שמשלמות שכר הייטק לכל דבר ועניין עבור בוגרי לימודי data analyst אפילו ללא ניסיון. לא בטוח שתוכלו להגיע לעשרים אלף ש"ח כבר בתפקיד הראשון בתחום, אבל עם הניסיון תוכלו להגיע לרמות כאלה ומעבר לכך. 

למידע נוסף היכנסו לאתר של מכללת SmartBrainData

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חוזה שכירות לדוגמא
כל אדם אשר רוכש דירה לצורך השקעה, בוחר למכור אותה או להשכיר אותה, על מנת שהוא ירוויח על השקעתו. השכרת...
קרא עוד »
מרץ 11, 2019
יועץ כלכלי – לא תאמינו כמה הוא יכול לעזור לכם
תפקידו של יועץ כלכלי הוא לעזור ללקוחותיהם להשיג את יעדיהם הפיננסיים. לשם כך ייעצו בנושאי השקעות,...
קרא עוד »
מרץ 24, 2023
מדוע משתלם להשקיע בנדל"ן?
העבודה היא החיים של כולנו כי היא זו שנותנת לנו חופש כלכלי, אפשרות להתקדם וגם לדאוג לילדים ולמשפחה. עם...
קרא עוד »
מאי 17, 2017