מה זה משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה של תשואות פיננסים היא סוג של הלוואת בלון. נוטלים אותה בתאריך מסוים ואין החזרים חודשים. מה שקורה בפועל הוא שסכום הריבית מצטבר לקרן, וכך, היא מתנפחת עד למקסימום שנקבע בהסכם. משכנתא זאת מתאימה מאוד לפנסיונרים ואנשים מבוגרים אשר בגלל גילם אינם יכולים לקבל משכנתא רגילה.  הבנקים והמוסדות החוץ בנקאיים אינם נוטים לתת לאדם בגיל פרישה הלוואה גדולה אותה הוא יחזיר לאורך שנים. לכן, הם מציעים לו משכנתא הפוכה. כדאי לדעת, כי הריביות המשולמות גבוהות, יחסית, לאלו הנלקחות במשכנתאות רגילות. 

חיסול ההלוואה

היא מתאימה לכל מי שיש בידו דירה אותה הוא לא רוצה למכור אלא, לשעבד לטובת ההלוואה הניתנת. הרצון והמטרה שלו הוא לחיות בניחותא על חשבון הנכס למשך שארית חייו או לתקופה מוגבלת. קבלת משכנתא הפוכה מותנית בזה ששני בני הזוג הינם מעל גיל 60. ההלוואה מחוסלת בשני מצבים. כאשר תם המועד שלה או כאשר, חלילה, הלווה או הלווים נפטרים. בשלב זה הדירה נמכרת והסכום שמתקבל משמש לחיסול ההלוואה והריביות שהצטברו לאורך השנים. במידה ונותרו כספים אזי הם מועברים ליורשים החוקיים.  לחילופין, יכולים היורשים לרכוש את הנכסים בעצמם.

קראו על משכנתא במימון ישיר באתר תשואות >>>

הקמה

הקמת המשכנתא נעשית בדרך מסודרת. יש להגיש בקשה בה מצוינים פרטים על גודלה וטווח השנים, בנוסף, פרטים על הנכס, זהות הלווים ועוד. לאחר האישור העקרוני יגיש הלווה מסמכים בנקאיים ואחרים נוספים, דו"ח שמאות מעודכן ועוד. לאחר שכל אלו נבדקים, ישעבד הבנק את הנכס לטובתו ויעביר את סכום ההלוואה לחשבון הלקוח. מכאן ואילך יתחילו להצטבר הריביות לסכום הקרן, אלא אם כן, הן תשולמנה ממקורות כספיים של הלווה. מומלץ לקבל שירות מיועץ משכנתאות בעל מוניטין אשר יכול למצוא את מסלול ההלוואה הנוח ביותר מכל הבחינות.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תוכניות לפרויקט גמר בניהול
ידוע כי כל סטודנט שלומד במסלולי ההכשרה והוא רוצה לקבל תעודה של הנדסאי או תעודה של טכנאי מוסמך, אמור...
קרא עוד »
נוב 29, 2020
בנייני משרדים למכירה בתל אביב – כך תמצאו את הנכס המתאים
רוצים ללכת על בטוח בכל הקשור להשקעה הבאה שלכם בתחום הנדל"ן? שיקול דעת והבנת השוק אלו הם דברים שצריכים...
קרא עוד »
יונ 29, 2017
למה אנחנו נזקקים ללקוחות סמויים?
לא פעם אנחנו צריכים לשאול את עצמנו עד כמה אנחנו מרוצים מהתפקוד של המכירות בעסק או בחברה, האם אנחנו...
קרא עוד »
נוב 25, 2017