חישוב משכנתא – כל מה שצריך לדעת

חישוב משכנתא - כל מה שצריך לדעת

יועצי משכנתאות משתמשים במחשבונים מקצועיים, על מנת לבצע חישוב משכנתא ללקוחותיהם. יחד עם זאת, ישנם מחשבונים יחסית פשוטים, גם באינטרנט. ישנם נסביר על הגורמים אשר משפיעים על חישוב משכנתא.  

אילו גורמים משפיעים על ההחזר החודשי שלכם 

חישוב משכנתא יכול להתבצע בשתי דרכים. דרך אחת, היא להגדיר מראש מהו הסכום שאתם רוצים וצריכים לקניית הבית ומתוך כך לחשב את התשלום החודשי. דרך שניה היא להגדיר מהו הסכום החודשי שאתם יכולים לעמוד בו, ומתוך כך לחשב את גובה המשכנתא שתוכלו לקבל בהתאם לכך. 

על ההחזר החודשי משפיעים בסופו של דבר כמה גורמים:

  1. גובה הריבית – פרמטר זה הוא המחיר של המשכנתא (מחיר הכסף). לצורך החישוב תוכלו להעריך את גובה הריבית או להתבסס על ריבית ממוצעת או על אישור עקרוני שכבר קיבלתם בבנק. 
  2. תקופת המשכנתא – הלוואת משכנתא ניתנת על פי רוב לתקופה של די הרבה שנים. משך הזמן שבו אתם צפויים לשלם מדי חודש ישפיע על גובה ההחזר שלכם. 
  3. מדד המחירים לצרכן – אם המשכנתא שלכם או חלק ממנה צמודים למדד, גובה ההחזר שלכם ישתנה בהתאם לשינויי מדד. עליה או ירידה בתשלום החודשי איננה ידועה מראש אבל ניתן לקבל אינדיקציה מתוך שינויי מדד של חודשים או שנים אחרונות. 
  4. הקפאת משכנתא – במשבר הקורונה, הבנקים אפשרו ללקוחות להקפיא את המשכנתא לפרק זמן מסוים. לאחר ההקפאה, ההחזר החודשי עשוי להשתנות (לגדול). זה לא פרמטר שניתן להעריך מראש. 
  5. שינויי ריבית – גורם נוסף שלא ניתן להעריך מראש הוא שינויי ריבית אשר משפיעים על עליה או ירידה בהחזר חודשי. יחד עם זאת, ניתן להבין את גודל ההשפעה על ידי הכנסת ריביות שונות לחישובים נפרדים והשוואת התוצאות.  

מעוניינים במדריך לייעוץ משכנתא? הקליקו על הלינק

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתיחת התעלומה: 7 דברים שלא ידעתם על סורגים שקופים
כאוטוריטה מוכרת בתחום הסורגים השקופים, אני כאן כדי לחשוף את האוצרות הנסתרים של תופעת העיצוב הזו ללא...
קרא עוד »
דצמ 09, 2023
מערכות לישיבה משותפת סביב הבריכה
כל מי שיש לו בריכה יודע כי מהר מאוד היא הופכת למרכז הבית. סביב הבריכה יושבת כל המשפחה יחד עם הילדים,...
קרא עוד »
מאי 05, 2018
סדנאות גיבוש צוות עובדים, להכניס אווירה לעסק
גיבוש צוות עובדים, הוא בעל חשיבות רבה, הוא נועד לצורך שיתוף פעולה, כיצד לעבוד כצוות, כל זאת בכדי להגיע...
קרא עוד »
ספט 06, 2021