חישוב משכנתא – כל מה שצריך לדעת

חישוב משכנתא - כל מה שצריך לדעת

יועצי משכנתאות משתמשים במחשבונים מקצועיים, על מנת לבצע חישוב משכנתא ללקוחותיהם. יחד עם זאת, ישנם מחשבונים יחסית פשוטים, גם באינטרנט. ישנם נסביר על הגורמים אשר משפיעים על חישוב משכנתא.  

אילו גורמים משפיעים על ההחזר החודשי שלכם 

חישוב משכנתא יכול להתבצע בשתי דרכים. דרך אחת, היא להגדיר מראש מהו הסכום שאתם רוצים וצריכים לקניית הבית ומתוך כך לחשב את התשלום החודשי. דרך שניה היא להגדיר מהו הסכום החודשי שאתם יכולים לעמוד בו, ומתוך כך לחשב את גובה המשכנתא שתוכלו לקבל בהתאם לכך. 

על ההחזר החודשי משפיעים בסופו של דבר כמה גורמים:

  1. גובה הריבית – פרמטר זה הוא המחיר של המשכנתא (מחיר הכסף). לצורך החישוב תוכלו להעריך את גובה הריבית או להתבסס על ריבית ממוצעת או על אישור עקרוני שכבר קיבלתם בבנק. 
  2. תקופת המשכנתא – הלוואת משכנתא ניתנת על פי רוב לתקופה של די הרבה שנים. משך הזמן שבו אתם צפויים לשלם מדי חודש ישפיע על גובה ההחזר שלכם. 
  3. מדד המחירים לצרכן – אם המשכנתא שלכם או חלק ממנה צמודים למדד, גובה ההחזר שלכם ישתנה בהתאם לשינויי מדד. עליה או ירידה בתשלום החודשי איננה ידועה מראש אבל ניתן לקבל אינדיקציה מתוך שינויי מדד של חודשים או שנים אחרונות. 
  4. הקפאת משכנתא – במשבר הקורונה, הבנקים אפשרו ללקוחות להקפיא את המשכנתא לפרק זמן מסוים. לאחר ההקפאה, ההחזר החודשי עשוי להשתנות (לגדול). זה לא פרמטר שניתן להעריך מראש. 
  5. שינויי ריבית – גורם נוסף שלא ניתן להעריך מראש הוא שינויי ריבית אשר משפיעים על עליה או ירידה בהחזר חודשי. יחד עם זאת, ניתן להבין את גודל ההשפעה על ידי הכנסת ריביות שונות לחישובים נפרדים והשוואת התוצאות.  

מעוניינים במדריך לייעוץ משכנתא? הקליקו על הלינק

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתיחת חברה בע"מ
כיצד פותחים חברה בע"מ ובמה פתיחת חברה שונה מרישום של עוסק פטור או מורשה? אם אתם הופכים להיות חברה או...
קרא עוד »
ספט 25, 2018
הקמת שירותי ענן לעסק – מה היתרונות?
כשאתם שוקלים להטמיע שירותי ענן לעסק, אתם צריכים לשאול את עצמכם מדוע זה טוב. אלה היתרונות המרכזיים,...
קרא עוד »
אוק 13, 2021
כלב קינג צארלס למסירה או למכירה – איפה מוצאים?
כלבי קינג צארלס הם הכלבים האידאליים עבור משפחות או זוגות. מדובר בכלב חברותי, שמח ונאמן, אשר מסתגל מהר...
קרא עוד »
אוק 10, 2017