חישוב משכנתא – כל מה שצריך לדעת

חישוב משכנתא - כל מה שצריך לדעת

יועצי משכנתאות משתמשים במחשבונים מקצועיים, על מנת לבצע חישוב משכנתא ללקוחותיהם. יחד עם זאת, ישנם מחשבונים יחסית פשוטים, גם באינטרנט. ישנם נסביר על הגורמים אשר משפיעים על חישוב משכנתא.  

אילו גורמים משפיעים על ההחזר החודשי שלכם 

חישוב משכנתא יכול להתבצע בשתי דרכים. דרך אחת, היא להגדיר מראש מהו הסכום שאתם רוצים וצריכים לקניית הבית ומתוך כך לחשב את התשלום החודשי. דרך שניה היא להגדיר מהו הסכום החודשי שאתם יכולים לעמוד בו, ומתוך כך לחשב את גובה המשכנתא שתוכלו לקבל בהתאם לכך. 

על ההחזר החודשי משפיעים בסופו של דבר כמה גורמים:

  1. גובה הריבית – פרמטר זה הוא המחיר של המשכנתא (מחיר הכסף). לצורך החישוב תוכלו להעריך את גובה הריבית או להתבסס על ריבית ממוצעת או על אישור עקרוני שכבר קיבלתם בבנק. 
  2. תקופת המשכנתא – הלוואת משכנתא ניתנת על פי רוב לתקופה של די הרבה שנים. משך הזמן שבו אתם צפויים לשלם מדי חודש ישפיע על גובה ההחזר שלכם. 
  3. מדד המחירים לצרכן – אם המשכנתא שלכם או חלק ממנה צמודים למדד, גובה ההחזר שלכם ישתנה בהתאם לשינויי מדד. עליה או ירידה בתשלום החודשי איננה ידועה מראש אבל ניתן לקבל אינדיקציה מתוך שינויי מדד של חודשים או שנים אחרונות. 
  4. הקפאת משכנתא – במשבר הקורונה, הבנקים אפשרו ללקוחות להקפיא את המשכנתא לפרק זמן מסוים. לאחר ההקפאה, ההחזר החודשי עשוי להשתנות (לגדול). זה לא פרמטר שניתן להעריך מראש. 
  5. שינויי ריבית – גורם נוסף שלא ניתן להעריך מראש הוא שינויי ריבית אשר משפיעים על עליה או ירידה בהחזר חודשי. יחד עם זאת, ניתן להבין את גודל ההשפעה על ידי הכנסת ריביות שונות לחישובים נפרדים והשוואת התוצאות.  

מעוניינים במדריך לייעוץ משכנתא? הקליקו על הלינק

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד