תיקון 190 קופות גמל

תיקון 190 קופות גמל

בשנת 2012 המדינה הוציאה תקנה חדשה אשר מעניקה הטבות משמעותיות בתחום ניהול הכסף של גמלאים. על מנת להנות מההטבות המדוברות האדם צריך להיות בין 60 שנה ומעלה וכן, להיות בעל פנסיה של לפחות 4500 ₪ בחודש. תיקון 190 קופות גמל מעניק לכל גמלאי ולכל אדם שעתיד לצאת לגמלאות בשנים הקרובות את האפשרות לחסוך ולנהל את כספו בצורה חכמה יותר מבעבר. התיקון מאפשר להפקיד כסף לקופת הגמל ועדיין לשמור עליו נזיל. כמו כן התיקון מאפשר להנות ממגוון הטבות שונות.

תיקון 190 קופות גמל – הטבות

כאמור, תיקון 190 הוא תיקון אשר מאפשר לכל גמלאי לחסוך ולנהל את כספו בצורה טובה יותר, תוך שהוא נהנה מהטבות שונות כגון: חיסכון משמעותי בעמלות בשל העובדה שאין עמלת קנייה ומכירה, אין עמלות מינימום, אין קרנות נאמנות בתוך התיק וכן אין דמי משמרת לבנק. כמו כן, נהנה החוסך ממיסוי נמוך יותר מהמיסוי על תיק השקעות רגיל, ניתן לדחות את תשלומי המס ולשלם אותו רק ביום היציאה מהתוכנית ולא בכל פעם שמוכרים נייר ברווח, יש אפשרות למשוך את הקצבה כקצבה חודשית בזמן הרלוונטי על פי חוק מבלי לשלם על כך מס כלל וכן, ניתן לעבור מסלולים ללא תשלום מס רווח, עמלות והון, להשקיע בנכסים לא סחירים ולהוריש לדורות הבאים את הכסף המצוי בקופת הגמל בפטור מלא ממס.

האם כדאי לחסוך בקופת גמל בהתאם לתיקון 190?

אין ספק שכאמור לתיקון 190 לקופת גמל ישנם לא מעט יתרונות, קראו גם במגזין בלינק. חיסכון בקופת גמל בהתאם לתיקון 190 רלוונטי מאוד כיום לכל אדם שעתיד לצאת לגמלאות ועונה על התנאים הרלוונטים ומעוניין לחסוך כסף בצורה טובה ויעילה יותר. כמובן שחשוב מאוד לדעת באיזה מסלול כדאי לחסוך וכן, כדאי ללמוד אודות הטבות המס המגיעות לכם מתוקף העובדה שבחרתם לחסוך במסגרת התיקון המדובר ועל כן, אם אתם עדיין לא בטוחים שחיסכון מעין זה אכן מתאים לכן, כדאי מאוד להתייעץ אם איש מקצוע אשר מכיר היטב את כלל היתרונות והחסרונות של התיקון ויוכל לסייע לכם לקבל החלטה טובה ונכונה עבורכם.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדריך פתיחת חנות באיביי
המדריך נועד לספק מתווה בסיסי של השלבים הנדרשים לפתיחת חנות באיביי. הוא כולל מידע על סוגי הרישומים...
קרא עוד »
פבר 11, 2023
התחדשות עירונית – נעזרים בחברה יזמית
כדי להוציא לפועל פרויקט שלם של התחדשות עירונית בהצלחה, נדרש להבין איך להתנהל מול הרשויות השונות,...
קרא עוד »
פבר 01, 2022
שילוב עם עץ – רשימת חומרים שמשתלבים מצויין עם עץ
השנים האחרונות בעולם העיצוב מאופיינות באקלקטיות - שילוב של סגנונות עיצוב וחומרים שונים. כדי ליישם...
קרא עוד »
נוב 01, 2021