להנציח ולזכור: איך בוחרים מצבה עבור אדם אהוב שנפטר?

מצבות בנתניה

כשאדם אהוב נפטר, אחת ההחלטות הראשונות שצריך לקבל היא איזו מצבה יש להתקין על קברו, על מנת להנציח אותו בצורה יפה ומכובדת, באופן שיהיה תואם למה שאנחנו מרגישים כלפיו.

כיצד מצבה מנציחה אדם אהוב?

כאמור, הדרך הנפוצה ביותר להנציח אדם אהוב שנפטר לא מזמן, היא באמצעות מצבה יפה ומרשימה. אפשר למצוא חברות לבנייה והתקנה של מצבות בנתניה וכן במקומות אחרים בארץ. כל חברה מחזיקה ברשותה קטלוג של מצבות אשר נבדלות אחת מהשנייה, הן בסוג האבן, הגודל וכן הסגנון והעיצוב. יש לציין כי מצבה היא רק דרך אחת להנציח אדם אהוב. אפשר לעשות את זה גם באמצעות אמצעים נוספים כמו יצירת אומנות, מרוץ או צעדה, אירוע תרבותי, שלט, ומגוון רחב של דרכים אחרות. באופן טבעי, מצבה היא הדרך הנוחה והפופולארית ביותר על מנת להנציח את מותו של אדם אהוב, שכן בכל מקרה יש לבנות מצבה על קברו וזו דרך מאוד אישית ומכובדת להנציח אותו.  המצבה מאפשרת למשפחה ולחברים לחלוק כבוד לנפטר, להציג את שמו ומעט מידע עליו ובכך להנציח אותו במקום מנוחתו האחרון.

כיצד בוחרים מצבה?

בחירת המצבה תלויה במספר גורמים: הגורם הראשון הוא העלות הכלכלית. יש לבדוק כמה עולה מצבה ובהתאם לאפשרויות לבחור איזו מצבה לרכוש. צריך לקחת בחשבון  שייתכן מאוד שעם הזמן יהיה צורך לשקם את המצבה, ולכן מדובר בעלות חד פעמית לבנייה והתקנה, אך סביר שבהמשך יהיו עלויות נוספות.  הגורם השני, סוג ואיכות האבן. אפשר למצוא סוגים שונים של אבנים למצבות, שיש, גרניט, אבן ירושלמית, אבן קיסר, ועוד. לכל אבן יש מאפיינים משלה, לכל אבן יש תכונות ועיצובים שונים אשר יכולים להשפיע על המבנה שלה. לא חובה לבחור אבן יוקרתית, הבחירה היא בהתאם לרצונותיו של הנפטר או המשפחה. הגורם השלישי הוא עיצוב האבן. בסופו של דבר, מה שחשוב הוא מה כותבים על האבן, איך מנציחים את הנפטר במילים, ביטויים ובדרכים אחרות שמבטאות את מה שמרגישים כלפיו חבריו ומשפחתו.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פיתוח מוצר – מה אנחנו צריכים לדעת לפני שאנחנו ניגשים לזה
אחד התחומים הבולטים ביותר בשנים האחרונות, הוא התחום של פיתוח מוצר. לא מעט חברות מעסיקות מחלקות שלמות...
קרא עוד »
מרץ 26, 2018
למה חשוב לקבל שירות מהוטרינר הקרוב לביתך
לא סתם אנשים מתייחסים אל חיית המחמד שלהם כאל חלק מן המשפחה שלהם. זה לא משנה אם אנחנו מדברים על כלב או...
קרא עוד »
פבר 10, 2019
איך לקנות דירה ללא הון עצמי
רכישת דירה ללא צורך בתשלום המקדמה עשויה להיות תהליך קשה. ישנן דרכים רבות לרכישת דירה, אך ייתכן שחלקן...
קרא עוד »
יונ 18, 2023