מתי כוכבי זכה לאיש השנה של 2019

מתי כוכבי

בכנס שנערך בחודש ינואר השנה, נחשפו בכירי עולם השיווק הישראלי והקהל הרחב, לאמירות וליוזמות אשר הותירו חותם בעולם השיווק בשנת 2019. מי שקטף את התואר הנכסף ביותר הוא איש השנה מתי כוכבי, אשר זכה בתואר איש השיווק של השנה, בעקבות הפרויקט יוצא הדופן אותו יזם והוביל: הסטורי של אווה.

הסטורי של אווה זכה לתשומת לב עולמית, כאשר בשיתוף פעולה עם בתו מאיה, הפיק כוכבי יומן מצולם של נערה בשם אווה היימן, שתיעדה ביומנה את חודשי חייה האחרונים בהונגריה, טרם הובאה ונרצחה במחנה ההשמדה אושוויץ. ייחודיות הפרויקט נמצאת באופן בו הוא צולם ובפלטפורמה בה שודר:  רצף של סרטוני סטורי קצרים בני דקה אחת, שצולמו באמצעות טלפון נייד והועלו לרשת האינסטגרם.

הפרויקט זכה ללמעלה ממאה מיליון צפיות בעולם כולו בתוך יממה אחת בלבד, כאשר ראשי מדינות, פוליטיקאים, אומנים ומובילי דעה התייצבו אל מול המצלמות וקראו לציבור להיחשף לסיפורה של אווה, שבויים וצולם באותנטיות ותוך השקעה ניכרת בתפאורה, בשחקנים וביצירת האווירה.

השימוש ברשת האינסטגרם אשר מזוהה עם קהל צעיר, אך גם עם שמחה וחוויות בילוי והנאה, הולידה לא מעט תהיות. אולם מטרתו של כוכבי הייתה דווקא להגיע אל אותו קהל צעיר, אל אותם בני נוער, אשר פעילים במיוחד ברשת האינסטגרם, ולדבר אליהם בשפתם. הסטורי של אווה אינו רק סיפור השואה, הוא סיפורה של נערה אשר מתארת את חוויותיה בצל המלחמה, חוויות הנוגעות לחגיגות יום הולדת, חברות ומשפחה. נאמן ליומן המקורי הסטורי האחרון מצולם טרם הגעתה של אווה למחנה ההשמדה אושוויץ, בו נרצחה.

מלבד זאת שהפרויקט העניק לכוכבי הנרגש את התואר איש השנה בשיווק, במאי 2020 זכה לתואר נוסף, המקביל לאוסקר של האינטרנט: הפרס הבינלאומי למצוינות באינטרנט- פרס וובי.

לאור ההצלחה המסחררת והחשיבות של הפרויקט הסטורי של אווה, עם פרוץ מגפת הקורונה פנו ממשרד הבריאות למתי כוכבי, וקראו אותו לדגל החברתי, עמו הוא כל כך מזוהה. הבקשה הייתה ליצור דמות שתנגיש לילדים את משבר הקורונה והמשמעויות שלו, להתמודדות עם חרדות, לשיח אינטראקטיבי ולידע מבוקר ואחראי. כוכבי התייצב, ויחד עם בנותיו הוליד יוזמה נוספת שעוזרת לילדים עם תקופת הקורונה, באמצעות דמות דיגיטלית, אינטראקטיבית, שילדים יתחברו אליה בקלות, היא הדמות הדיגיטלית VIVO.

בשונה מהסטורי של אווה שיצא בסערה ונשען על חשיפה בהיקפים בינלאומיים ובמספרים בלתי נתפסים, VIVO היא דמות המתבססת על תקשורת אינטימית יותר, שיח ריגשי עם הילדים, ומתן מענה לבעיות, תחושות ואתגרים שנולדו בעקבות המצב. התכנים והסרטונים שהיא מציגה נכתבים בידי צוות של פסיכולוגים, תוך התייחסות לאקטואליה, לחוויות מבית שהגיעו על ידי הורים מודאגים, ולפניות ומענה לשאלות של הילדים עצמם. עם העלייה לאוויר זכתה הדמות לאלפי פניות ושאלות, אשר זוכות כולם להתייחסות, באופן פרטי או במסגרת הסטורי הציבורי.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין ביטוח סיעודי – הניסיון מתקשר לסכומים שאתם שתקבלו
יש בעיה קשה מאוד עם חברות ביטוח ועם הביטוח הלאומי, שיודעים יפה מאוד לקחת מכם את הפרמיה ואת התשלומים...
קרא עוד »
ספט 29, 2021
בקשה להחזר מס שבח
מס שבח מהווה את המס הרווחי ביותר כיום עבור מדינת ישראל. המס המדובר עוגן בחקיקה עצמאית ועל כן, הוא שונה...
קרא עוד »
ספט 17, 2021
חופשה בארץ או חופשה בחו"ל איפה יותר זול
נראה כי התרבות הישראלית השתנתה בצורה דרמטית בשנים האחרונות. בעבר רק מעטים היו נוסעים לחופשה בחו"ל וכל...
קרא עוד »
נוב 10, 2018