מה צריך לדעת על אבנים בכליות?

מה צריך לדעת על אבנים בכליות?

אבנים בכליות זו תופעה רפואית נפוצה מאוד. יש אנשים שפוגשים בה באופן חד פעמי, אחרים מתמודדים איתה לא פעם כתופעה חוזרת ונשנית. בכל מקרה יש מספר דברים חשובים שצריך לדעת כדי להתמודד טוב יותר עם התופעה. בואו וקראו על אבנים בכליות ועל ההתמודדות עם התופעה הזו, בנוסף מוזמנים לקרוא באתר של ד"ר ניר קליינמן.

מה שחשוב לדעת על אבנים בכליות

  • התופעה אמנם אינה מוגדרת כמחלה, אך כאשר היא מופיעה היא בהחלט פוגעת באיכות החיים של המטופל. על כך חשוב להגיש טיפול הולם במועד, ולא להתעלם או לדחות את העניין.
  • יש מגוון פתרונות להיווצרות אבנים בכליות. הללו נועדו לפנות את האבנים מהכליות בצרוה כזו או אחרת. הדרך הטובה ביותר תותאם ספציפית לפי מצב האבנים, סוגם וגודלם, קראו על סוגי אבנים בכליות.
  • חשוב לבחור גורם מטפל מקצועי ומנוסה בתחום המסוים הזה. וזאת כדי למצוא את המענה האורולוגי המתאים והיעיל ביותר. ככלות הכול ניתוח זו פעולה כירורגית לכל דבר, וגם אם הטיפול אינו כרוך בסיכונים, מומלץ לפעול בצורה הכי פחות פולשנית והכי בטוחה בהתאם למצב.
  • אנשים שיש להם נטייה לפתח אבנים בכליות באופן כרוני יופנו לטיפול מתאים אשר נועד למנוע היווצרות חוזרת ונשנית של אבנים בכליות. וזאת לאחר הוצאות האבנים שכבר קיימות. 
  • במידה ומדובר על אבנים בכליות שנוצרו כתוצאה ממחלה או מצב בריאותי אחר, יהיה צורך להתחשב בכל הנתונים הללו ולבדוק את מלוא הנתונים בצורה מלאה. כאשר המטרה הינה לזהות את הגורמים, את הנטייה, את סוג האבנים ואת הטיפול המומלץ שיוכל להביא את התוצאה הרצויה. כלומר, טיפול פולשני ברמה מינימלית אשר יביא את התוצאה הטובה ביותר.
  • הרגלי חיים נאותים עשויים להשפיע לטובה, ולמנוע היווצרות חוזרת של אבנים בכליות. חשוב לקבל הדרכה מלאה בעניין.
בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צ'קליסט לחתונה – על איזה נותני שירות לא לוותר?
החלטתם להינשא בשעה טובה. טבעת האירוסין הוענקה ברוב רגש לכלה ואתם מתחילים להתכונן ליום הגדול. לפניכם...
קרא עוד »
פבר 16, 2017
מפיץ ריח לבית – הפינוק שבלחזור כל יום הביתה
בתקופה האחרונה תחומי הארומתרפיה והשמנים הארומטיים הולכים ונעשים יותר ויותר פופולאריים. כמעט מדי...
קרא עוד »
ינו 29, 2022
מנעולן בדרום
מנעולן הוא אדם שעבר הכשרה לתיקון ופתיחת מנעולים. אפשר לקרוא לו גם טכנאי, אבל במציאות הוא/היא...
קרא עוד »
ספט 22, 2022