איך פותחים עוסק פטור

היום לא מעט אנשים מתחילים להתייאש משוק העבודה, דבר שגורם להם לעזוב את המשרה שלהם לטובת הקמה של עסק עצמאי. כמובן שמדובר על משהו שלא מתאים לכל אחד, אבל מי שמעוניין לנסות את מזלו בשוק העבודה, יכול לעשות זאת בתור עוסק פטור. זוהי ללא ספק הדרך היעילה והמשתלמת ביותר לעשות זאת, היות והמדינה מספקת הטבות רבות לעוסקים פטורים. המטרה היא לאפשר לעסק לגדול ולהתפתח, בתנאים נוחים ונינוחים יותר. עסק שמרוויח עד לתקרה שנתית של 100,491 ₪, יכול להיחשב בתור עוסק פטור וליהנות מכל ההטבות, כמו למשל היכולת לא לשלם מקדמות, לא לשלם מע"מ וכדומה.

כיצד ניתן לפתוח עוסק פטור?

למעשה כל אחד יכול לפתוח לעצמו עוסק פטור, ללא שום צורך בידע מסוים. ניתן לעשות זאת בצורה עצמאית, או לחילופין להיעזר בשירותיו של רואה חשבון או יועץ מס שמתעסק בתחום. התהליך עצמו יחסית פשוט, הוא דורש רק הגעה ופתיחת תיק בביטוח לאומי, מע"מ ומס הכנסה. כדאי להדגיש כי ישנם מקצועות שאינם מאפשרים פתיחה של תיק עוסק פטור, למשל, במקרה של עורכי דין, רואי חשבון, טכנאי גז, טכנאי מזגנים וכדומה, יש צורך לפתוח תיק עוסק מורשה כבר מההתחלה. כמו כן, כדאי לדעת כי ניתן לפתוח תיק עוסק פטור במקביל לעבודה בתור שכירים, היות ואין שום בעיה לשלב בין השניים.

לסיכום, על מנת לפתוח עוסק פטור, יש צורך להגיש למע"מ טופס 821, צילום ת"ז, חוזה שכירות ותעודת הסמכה רלוונטית. לאחר מכן, יש צורך להגיע למס הכנסה ולמלא טופס 2542, בצירוף צילומי ת"ז וחוזה שכירות. השלב האחרון הינו פתיחת תיק בביטוח לאומי, הכולל מילוי טופס 6101. ניתן לעשות זאת בצורה עצמאית, אך הרוב בוחרים להיעזר ברו"ח או יועץ מס.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתרונות מימון לעסק – יש מי שיכול לעזור
חברת פתרונות מימון לעסקים היא חברה המציעה מגוון מוצרים ושירותים פיננסיים לעסקים. אלה כוללים הלוואות,...
קרא עוד »
יונ 21, 2023
מה נחשב לרומנטי?
אתם לא בטוחים כל כך מה אתם יכולים לעשות בדיוק, כך שזה יהיה רומנטי ומיוחד? יהיה כדאי לכם לדעת שלפעמים...
קרא עוד »
פבר 21, 2019
טיפים לבחירת אוכל לכלבים מומלץ
כשמדובר בבחירת המזון המתאים לכלבים עבור חיית המחמד שלך, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון. מהמרכיבים...
קרא עוד »
מרץ 19, 2023