מינוי אפוטרופוס או ייפוי כח מתמשך – מה עדיף?

יפוי כח מתמשך

בעבר היה נהוג לפנות לבית המשפט, על מנת למנות אפוטרופוס לאדם שהגיע למצב של אי כשירות משפטית. המטרה הייתה למנות אדם חיצוני, שיהיה אחראי על ניהול ענייניו האישיים והרפואיים של אדם, שאינו מסוגל לעשות זאת בצורה עצמאית. למעשה כוונת החוק הייתה להגן על הזכויות של אותו האדם ולוודא כי איכות החיים שלו לא תיפגע, כתוצאה ממצבו הפיזי או הנפשי. היום ניתן לוותר על מינוי אפוטרופוס על ידי ייפוי כח מתמשך. למעשה, במקום להגיע למצב של אי כשירות משפטית ולחכות שבית המשפט ימנה אפוטרופוס מטעמו, כל אדם יכול לדאוג לעצמו מראש, על ידי עריכת ייפוי כח מתמשך. בצורה כזו, כל אחד יכול לבחור את מיופה הכוח שלו, אדם שהוא מכיר וסומך עליו.

מינוי אפוטרופוס או ייפוי כח מתמשך – יתרונות מול חסרונות

רוב האנשים יעדיפו לבחור באופציה של ייפוי כוח מתמשך, היות וזכות הבחירה לגבי זהות מיופה הכוח נמצאת אצלם, ולא אצל בית המשפט. מינוי של אפוטרופוס נעשה לאחד שהאדם איבד את כשירותו המשפטית, לכן אין לו שום השפעה לגבי זהות האפוטרופוס שלו. כמו כן, כדאי לזכור כי פנייה לבית המשפט לצורך מינוי אפוטרופוס לוקחת זמן רב, ואילו עריכת ייפוי כוח מתמשך הינה תהליך מידי, המתבצע על ידי עורך דין שמתמחה בתחום. בנוסף לכך, כדאי לדעת כי מבחינת מחיר, הרבה יותר משתלם לערוך ייפוי כוח מתמשך, מאשר לפנות לבית המשפט לצורך מינוי אפוטרופוס. 

לסיכום, אין שום ספק כי ייפוי כח מתמשך עדיף משמעותית מאשר מינוי אפוטרופוס, היות ואין שום צורך לדווח לאפוטרופוס הכללי לגבי קבלת ההחלטות השונות ואין שום צורך לשלם סכומי כסף מיותרים לבית המשפט. כמו כן, מדובר בתהליך פשוט ומהיר יותר, ראו כאן דוגמא!

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דלתות מיגון
דלתות מיגון אינם חריגות באזורים מוכי לחימה. בעוטף עזה וביישובי יהודה ושומרון דלתות מיגון הן דבר...
קרא עוד »
דצמ 03, 2018
ביטוח רכב שכולנו צריכים לעשות
כולנו רוצים לקנות את הרכבים הכי חדישים שיש ולנהוג לעבודה בכל בוקר בבטחה, אך האמת היא, שכל מי שיש לו רכב...
קרא עוד »
נוב 14, 2016
טיפים לבחירת כורסת העור הבאה שלכם
אחת מן הרכישות היותר בולטות עבור חלל הסלון היא של מקום ישיבה עם האפשרות לבחור בין סוגים שונים של גדלי...
קרא עוד »
ינו 31, 2020