בדיקת דירה לפני רכישה – למה זה משתלם?

ישנם לא מעט אנשים שלא טורחים לבדוק לעומק בסיוע אנשי מקצוע את הדירה אותה הם מעוניינים לרכוש ולבסוף מגלים ששילמו עבורה הרבה יותר ממה שהיו משלמים אילו היו בודקים. חשוב להבין, שמאי דירות מקצועיים יודעים להעריך שווי נכס על סמך פרמטרים שאנשים ללא התמקצעות בתחום כלל לא מכירים. ישנן דירות רבות שערכן נמוך משמעותית ממה שנראה בעין בלתי מקצועית בגלל פרמטרים מסויימים שאנשים כלל לא מכירים.

כך תוכלו להיות בטוחים שלא תשלמו מחיר גבוה משמעותית מהשווי האמיתי של הנכס

לכן, על מנת להבטיח רכישה משתלמת, קיימת חשיבות רבה לבדוק היטב בסיוע גורם מקצועי. שמאי דירות יודע להעריך באופן מדוייק את שווי הדירה תוך התייחסות לשווי הנכסים הסמוכים לה, להיתירי בניה או חריגות בניה על פי תכנוני הועדה המקומית וכן פגיעות שונות העלולות להוריד את שווי הנכס. שמאי מקצועי עובר הכשרה מקיפה המאפשרת לו להכיר את כלל המאפיינים המשפיעים על שווי הנכס ולכן, סיועו יבטיח לכם דיוק מרבי.

בדיקת הדירה יכולה לחסוך לכם מאות אלפי שקלים

רכישת דירה ללא סיוע של איש מקצוע שיעריך את השווי שלה יכולה, עלולה להיגמר בהפסדים כלכליים אדירים שלא באו בחשבון בשל חוסר ידיעה. אנשי מקצוע יודעים לבדוק היטב את כל הפרמטרים החשובים ביותר כך שלא יתכן מצב בו אתם רוכשים דירה במחיר גבוהה משמעותית מהשווי האמיתי שלה. עסקאות נדל"ן חייבות להיות מעוגנות בחוק על ידי עורך דין ושמאי שידעו למנוע מכם לרכוש דירה במחיר גבוה מערכה האמיתי. זכרו, ישנם פרטים שאתם כלל לא מכירים אשר יכולים להשפיע באופן ישיר על שווי הנכס. לכן גם אם נראה לכם שהכל תקין והמחיר המוצע שווה לערך הדירה, קיים סיכוי שלא כך הדבר.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יש לכם שאלות לגביי הצבא? אתם צריכים עורך דין צבאי
מערך הביטחון בישראל הוא כזה אשר בזכותו ישראל עדיין קיימת, ומאפשר את הפריחה הכלכלית בארץ וניהול של...
קרא עוד »
ספט 06, 2018
סוכן 7XL 
אתם מוצאים את עצמכם חושבים יותר ויותר על הכנסה נוספת? נמאס לכם להרוויח את אותו סכום חודשי? אם כך, כדאי...
קרא עוד »
אפר 18, 2022
זכויות הדייר: 5 דברים חשובים שכדאי לדעת
החוק בישראל מבדיל בין דיירים מוגנים לבין דיירים רגילים (לא מוגנים). החוק מגדיר את זכויות הדייר המוגן,...
קרא עוד »
מרץ 19, 2022