מה חשוב לדעת בעת עסקאות מקרקעין?

השוק הבוער והרווחי ביותר בישראל של השונים האחרונות, הוא גם השוק המורכב ביותר מבחינה משפטית. עולם הנדל"ן חווה עלייה כמעט קבועה במחירים ויוצר סביבו אינספור מקרים פרטניים שדורשים התייחסות משפטים עמוקה יותר. ולכן, ככל ואתם רוצים לבצע עסקת רכישה בעולם הנדל"ן רצוי מאוד לפנות לעזרתו של איש מקצוע מיומן ומנוסה, שילווה אתכם בתהליך. זו היא הערובה שלכם לתשלום הוגן של מיסוי ולחתימה על חוזה שאתם יכולים לעמוד בתנאיו.

שלושה טיפים לעסקת מקרקעין מוצלחת

בבואכם לחתום על חוזה רכישה של נכס חדש, אתם רוצים להבטיח שאתם לא משלמים למדינה מיסוי שלא נכלל בדרישות החוק. ולכן, חשוב להבין את העקרונות העומדים בבסיס המיסוי על עולם הנדל"ן:

  • מיסוי מקרקעין נחשב בארץ למקרה פרטי של מס רווחי הון. הבחינה בתחום היא פרטנית ולכן, לכל אדם יכולות להיות עלויות שונות בעת רכישת נכס זהה.
  • החוק מסדיר במקרים מסוימים, כדוגמת מתנות משפחתיות או ירושות, פטור למקבלי הנכסים על מיסוי. אך הפטור מחייב בדיקה מעמיקה של כלל נכסיו של מקבל הנכס.
  • לעולם מיסוי המקרקעין יש סייגים בכל הנוגע לתחום ההתחדשות העירונית. אם אתם רוצים לרכוש נכס בפרויקט פינוי בינוי או תמ"א 38, במרבית המקרים תוכלו לקבל הקלות משמעותיות לרכישת הנכס שלכם.

טיפול פרטני לרכישת הנכס שלכם

ואולם, כפי שהצלחתם להבין, מיסוי מקרקעין הוא תחום עיסוק שמחייב דיון עומק פרטני במצבו של כל רוכש. שכן, ישנן חריגות רבות והתייחסות למצבו הכלכלי הנרחב של רוכש הנכס. כך שהאינטרס של כל רוכש נכס הוא לפנות לעזרת מייצג מומחה, שיכול לסייע לו למצות את כל הזכויות, ולעמוד על תשלום המיסים שהולם את אורח חייו ויכולותיו הכלכליות.

לייעוץ מקצועי, מוזמנים לפנות לעורך דין איתן אסנפי.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חושבים על העתיד ועושים ביטוח למשפחה
חושבים על העתיד ועושים ביטוח למשפחה השבריריות של החיים שלנו ידועה ומוכרת לכולנו, אך השאלה האמיתית...
קרא עוד »
אוק 06, 2016
האם לימודי data analyst מבטיחים לכם עתיד כלכלי
כמויות הנתונים (דאטה) שנאספים בישראל מדי יום – הן עצומות. ובעולם כולו, המגמה הזאת לא פחות מובהקת. אמנם...
קרא עוד »
יונ 01, 2022
פייתון, לינוקס או סייבר – במה לבחור?
כאשר החלטתם שאתם רוצים להיכנס לעולם אבטחת המידע סביר להניח שלא בדיוק הבנתם מה זה אומר ומה הן...
קרא עוד »
ינו 02, 2021