מה חשוב לדעת בעת עסקאות מקרקעין?

השוק הבוער והרווחי ביותר בישראל של השונים האחרונות, הוא גם השוק המורכב ביותר מבחינה משפטית. עולם הנדל"ן חווה עלייה כמעט קבועה במחירים ויוצר סביבו אינספור מקרים פרטניים שדורשים התייחסות משפטים עמוקה יותר. ולכן, ככל ואתם רוצים לבצע עסקת רכישה בעולם הנדל"ן רצוי מאוד לפנות לעזרתו של איש מקצוע מיומן ומנוסה, שילווה אתכם בתהליך. זו היא הערובה שלכם לתשלום הוגן של מיסוי ולחתימה על חוזה שאתם יכולים לעמוד בתנאיו.

שלושה טיפים לעסקת מקרקעין מוצלחת

בבואכם לחתום על חוזה רכישה של נכס חדש, אתם רוצים להבטיח שאתם לא משלמים למדינה מיסוי שלא נכלל בדרישות החוק. ולכן, חשוב להבין את העקרונות העומדים בבסיס המיסוי על עולם הנדל"ן:

  • מיסוי מקרקעין נחשב בארץ למקרה פרטי של מס רווחי הון. הבחינה בתחום היא פרטנית ולכן, לכל אדם יכולות להיות עלויות שונות בעת רכישת נכס זהה.
  • החוק מסדיר במקרים מסוימים, כדוגמת מתנות משפחתיות או ירושות, פטור למקבלי הנכסים על מיסוי. אך הפטור מחייב בדיקה מעמיקה של כלל נכסיו של מקבל הנכס.
  • לעולם מיסוי המקרקעין יש סייגים בכל הנוגע לתחום ההתחדשות העירונית. אם אתם רוצים לרכוש נכס בפרויקט פינוי בינוי או תמ"א 38, במרבית המקרים תוכלו לקבל הקלות משמעותיות לרכישת הנכס שלכם.

טיפול פרטני לרכישת הנכס שלכם

ואולם, כפי שהצלחתם להבין, מיסוי מקרקעין הוא תחום עיסוק שמחייב דיון עומק פרטני במצבו של כל רוכש. שכן, ישנן חריגות רבות והתייחסות למצבו הכלכלי הנרחב של רוכש הנכס. כך שהאינטרס של כל רוכש נכס הוא לפנות לעזרת מייצג מומחה, שיכול לסייע לו למצות את כל הזכויות, ולעמוד על תשלום המיסים שהולם את אורח חייו ויכולותיו הכלכליות.

לייעוץ מקצועי, מוזמנים לפנות לעורך דין איתן אסנפי.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עליה לישראל – מה השלבים ולמי פונים?
על פי חוק השבות הזכאות לעלות לישראל ולגור בה שמורה לעם היהודי. ככל שאדם המבקש לעלות לישראל הוא יהודי...
קרא עוד »
ינו 09, 2022
הזמנת צימר עם בריכה מחוממת במרכז הארץ
הצימרים שיש היום והחופשות שמוצעות היום הן שונות מכל מה שהכרנו עד כה. אם בעבר הדרישות לא היו כל כך...
קרא עוד »
פבר 27, 2022
סוגי דבקים לתעשייה
בתעשייה נעשה שימוש במגוון רחב למדי של דבקים שונים, וזאת כאשר כל דבק יכול להתאפיין ביכולות שונות ונועד...
קרא עוד »
דצמ 28, 2016