מאוורר ללולים – לשמור על בריאות הלול

מאוורר ללולים

מחקרים רבים אשר בוצעו בשנים האחרונות בלולים של תרנגולות ברחבי הארץ, הובילו למסקנות חד משמעיות, שהחום אשר שורר בחוץ משפיע לרעה על התרנגולות ולכן יש לעשות כל שניתן כדי לאוורר ולצנן כראוי את הלולים.

השפעת החום הכבד על העופות 

בארץ ים תיכונית כמו ישראל, שורר חום כבד בימים רבים לאורך השנה. תנאי אקלים קשים מסוג זה פוגעים באופן ניכר באפשרויות ייצור הביצים בלול. התפוקה אינה מקסימלית ומעבר לכך נוצרים במקום בעיות אקוטיות שונות כמו גזים, לחות גבוהה, אבק, פתוגניים, אשפה ועוד. כאשר שורר חום לאורך זמן, המצב רק מידרדר וכמות המזיקים והאמוניה גדלה באופן מאד משמעותי. עקב כך קיים חשש לחיי העופות ולהשלכות של מצב זה, על כמות הביצים אשר מופקת בכל אחד מהלולים.

אוורור לולים 

לאור זאת, מתכננים בכל לול מערכות אוורור מאד משמעותיות עם מאוורר ללולים איכותי. המטרה היא שבכל מרחבי הלול, העופות יחושו את האוורור, בקרת האקלים תהפוך מחמה לנעימה מאד ותאפשר להן להפיק את הכמות המרבית של הביצים.

תכנון האוורור כולל החדרת אוויר צח ונקי פנימה, סחרור ללא הרף של כמות האוויר פנימה והחוצה ויישום של בקרת אקלים טובה, אשר מותאמת לצורך של העופות.

בכל לול אשר מותקנת בו מערכת אוורור חדשנית, הפועלת בטכנולוגיות חדשות ומתקדמות, רואים מיד את התוצאות החיוביות. רף ההטלה עולה באופן משמעותי והתרנגולות מגיעות לפוטנציאל הייצור המקסימלי שלהן. בדרך זו החקלאים מרוצים מהיקף הביצים אשר הם משווקים, דבר אשר גורר רווחיות נאה.

חשיבותה של מערכת האוורור 

כל זאת בזכות יישום הצורך של העופות במערכת אוורור מתקדמת, אשר תאפשר להם חיים נוחים ונעימים כך שהן תוכלנה למלא את התפקיד שלהן בטבע.

> קבלו פתרונות תאורה בכתובת זו

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו אישור הסכם גירושים?
בני זוג שמחליטים כי הגיע זמנם להיפרד ולפרק את החבילה לחיים ולשלום צריכים להגיע להבנות רבות בנושאים...
קרא עוד »
יול 02, 2021
10 טיפים לאבטחה על העסק שלך
כל מי שהקים עסק עצמאי, יודע עד כמה העסק הזה חשוב ויקר עבורו. מדובר על הבייבי שלכם, אשר השקעתם בו ימים...
קרא עוד »
דצמ 24, 2018
איפה הכי כדאי לקנות יהלום ואיך תדעו שלא עבדו עליכם
רכישה של יהלום זה לא עניין של מה בכך. במיוחד בעידן בו אינספור חנויות לצד משווקים באינטרנט מציעים את...
קרא עוד »
דצמ 24, 2018