מאוורר ללולים – לשמור על בריאות הלול

מאוורר ללולים

מחקרים רבים אשר בוצעו בשנים האחרונות בלולים של תרנגולות ברחבי הארץ, הובילו למסקנות חד משמעיות, שהחום אשר שורר בחוץ משפיע לרעה על התרנגולות ולכן יש לעשות כל שניתן כדי לאוורר ולצנן כראוי את הלולים.

השפעת החום הכבד על העופות 

בארץ ים תיכונית כמו ישראל, שורר חום כבד בימים רבים לאורך השנה. תנאי אקלים קשים מסוג זה פוגעים באופן ניכר באפשרויות ייצור הביצים בלול. התפוקה אינה מקסימלית ומעבר לכך נוצרים במקום בעיות אקוטיות שונות כמו גזים, לחות גבוהה, אבק, פתוגניים, אשפה ועוד. כאשר שורר חום לאורך זמן, המצב רק מידרדר וכמות המזיקים והאמוניה גדלה באופן מאד משמעותי. עקב כך קיים חשש לחיי העופות ולהשלכות של מצב זה, על כמות הביצים אשר מופקת בכל אחד מהלולים.

אוורור לולים 

לאור זאת, מתכננים בכל לול מערכות אוורור מאד משמעותיות עם מאוורר ללולים איכותי. המטרה היא שבכל מרחבי הלול, העופות יחושו את האוורור, בקרת האקלים תהפוך מחמה לנעימה מאד ותאפשר להן להפיק את הכמות המרבית של הביצים.

תכנון האוורור כולל החדרת אוויר צח ונקי פנימה, סחרור ללא הרף של כמות האוויר פנימה והחוצה ויישום של בקרת אקלים טובה, אשר מותאמת לצורך של העופות.

בכל לול אשר מותקנת בו מערכת אוורור חדשנית, הפועלת בטכנולוגיות חדשות ומתקדמות, רואים מיד את התוצאות החיוביות. רף ההטלה עולה באופן משמעותי והתרנגולות מגיעות לפוטנציאל הייצור המקסימלי שלהן. בדרך זו החקלאים מרוצים מהיקף הביצים אשר הם משווקים, דבר אשר גורר רווחיות נאה.

חשיבותה של מערכת האוורור 

כל זאת בזכות יישום הצורך של העופות במערכת אוורור מתקדמת, אשר תאפשר להם חיים נוחים ונעימים כך שהן תוכלנה למלא את התפקיד שלהן בטבע.

> קבלו פתרונות תאורה בכתובת זו

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קייטרינג חלבי כשר – לא רק לשומרי כשרות
אוכל כשר אינו מיועד רק לשומרי כשרות. נקודה. הוא בהחלט מתאים לכל אחד שמעוניין להתענג על אוכל טעים...
קרא עוד »
דצמ 01, 2020
מכון סקרים
החלטות עסקיות שמתקבלות ברמת הניהול הבכירה הינן בעלות משמעות רבה מאוד, ולהלן כמה דוגמאות: החלטה על...
קרא עוד »
יול 26, 2017
קונה רכבים לפירוק
ישנן סיבות רבות מדוע אנשים רוצים לקנות מכונית חדשה. יש אנשים שנמצאים בנקודה בחייהם שבה הם רוצים...
קרא עוד »
אוק 03, 2022