איך הקורונה תשפיעה על הכלכלה בעולם?

אחד הנגיפים הקשים ביותר בשנים האחרונות אשר מאיימים להפוך למגפה של ממש הוא כמובן נגיף הקורונה אשר מופץ בימים אלה בכל רחבי העולם. השפעתו של הנגיף על הכלכלה בעולם מורגשת במיוחד בשבועות האחרונות בשל העובדה הפשוטה כי הוא מצליח לשתק אזורים גדולים ואסטרטגיים במיוחד. שיתוק זה מביא לידי בעיות של ממש בכלכלת העולם אשר באות לידי ביטוי בירידות בשווקים. ישנן לא מעט חברות גדולות אשר נפגעו במיוחד מנגיף הקורונה ואיבדו כבר למעלה מ 50% מערכן, עליהן ניתן לקרוא בבלוגים בנושאי חדשות ופיננסים.

החברות הגדולות שנפגעו מהתפרצות הנגיף

חברות התעופה והמלונאות הן הראשונות להיפגע מהנגיף בשל העובדה הפשוטה כי אנשים מעדיפים להישאר בטוחים באזור המגורים שלהם, ולצפות בסרטונים או תמונות של יעדים נכספים מתוך מאגרי תמונות שונים, מאשר לטוס או לנפוש באזורים שונים ברחבי העולם. לכן חברות אלה הן הנפגעות ביותר בנגיף הקורונה ומאבדות אחוזים ניכרים מערכן בשבועות בודדים. חברת התעופה הגדולה בארץ איבדה למעלה מ50% מערכה תוך שבועות בודדים בלבד ונאלצת לפטר מאות עובדים.

ירידות גם בחברות שאינן קשורות לטיסות ומלונאות

מעבר לכך, גם חברות גדולות כמו אפל או מיקרוסופט, ללא ספק מהחברות הגדולות ביותר בעולם, נפגעות אנושות בגלל נגיף הקורונה. הפגיעה נגרמת בשל האטה משמעותית במכירות וכן עצירה מוחלטת של ייצור מוצרים חדשים. על כן ניתן לומר כי נגיף הקורונה משפיע באופן שלילי במיוחד על כלכלת העולם אשר מידרדרת לתהומות שלא נראו משנת 2008. משקיעים רבים בוחרים לממש את כספם ולצאת בתקופת חוסר הוודאות הזו אשר אין לדעת לאן תביא אותנו.

האטה במכירות ועצירה מוחלטת של הייצור

אך חשוב להבין, בשנים האחרונות כלכלת העולם הייתה במסלול עלייה תמידי וחד במיוחד. טובי הכלכלנים סבורים כי הקורונה מהווה תיקון בריא לשוק אשר יביא לאיזון ושגשוג גדול יותר לאחר התגברות העולם על הנגיף האלים. נוסף על כך רבים מטובי הכלכלנים סבורים כי מומלץ להיאזר בסבלנות ולא לנקוט בצעדים פזיזים כי אין לדעת מתי השוק יחזור למצבו טרם נגיף הקורונה לאחר מציאת תרופה. לכן, חשוב להבין כי תקופה זו אמנם שלילית וגורמת ללא מעט ירידות אך יתכן שהיא בעצם תיקון בריא שיביא לשיפור השווקים. במידה והנכם מעוניינים לנצל את זמן הפגרה כדי להשקיע בעסק שלכם, היכנסו לכאן כדי למצוא מדיה איכותית לאתר שתוכל לשדרג את המקצועיות והנראות של העסק ברחבי הרשת.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעות ליקויי בניה – באילו מקרים ניתן לתבוע ומהם הפיצויים שמגיעים לכם
אין רגע מרגש ומשמח כמו כניסה לדירה חדשה שרכשתם במיטב כספכם. יחד עם זאת, לא תמיד המאורע הזה כל כך שמח...
קרא עוד »
ינו 25, 2020
מכירת רכב ישן לפירוק, באילו מקרים זה כדאי?
ישנם הרבה מקרים ששווה לכם פשוט למכור את הרכב שלכם לפירוק. אנחנו נעשה לכם סדר בדברים ונפרוט לכם את...
קרא עוד »
מאי 28, 2019
מנעולן בפתח תקווה – שירותי מנעולים
מנעולן מקצועי הוא הגורם הנכון לפנות אליו לצורך פתרון כל סיטואציה המצריכה שירותים בתחום זה. בתחום...
קרא עוד »
מרץ 25, 2017