פנסיית הנכות – הדרך הבטוחה לשמור על העתיד שלנו

פנסיית הנכות

אף אחד מאיתנו לא רוצה לחשוב על הרגע בו הוא יחלה או יפצע, ואז הוא לא יוכל לעבוד יותר. אף אחד לא מאמין שדווקא לו זה יקרה. אנחנו קמים מדי בוקר, מתארגנים, יוצאים ליום עבודה ומאמינים שכך יהיה כל חיינו עד שנגיע לגיל הפנסיה. 

אך כפי שאנחנו יודעים, לחיים יש תוכניות משלהם. אנחנו יכולים לעשות תוכניות, אך לחיים יש מסלול מסוים ואנחנו לא תמיד יכולים לשלוט בו, בוודאי שאנחנו לא יכולים לדעת בוודאות ולהישמר מפני מחלות, פציעות, חבלות או כל דבר אחר שעלול להוביל למצב בו לא נוכל לעבוד יותר. 

על מנת שנוכל להגן על עצמנו מפני מצבים שכאלה, הרי שאנחנו צריכים לדעת שגם אם חס וחלילה יקרה משהו, הרי שאנחנו עדיין נוכל לכלכל את עצמנו ואת בני משפחתנו. לשם כך בדיוק, אנחנו צריכים לעשות קרן פנסיה מסביר רו"ח אבנר הייזלר, ועלינו לוודא שהיא מכילה אלמנט של פנסיית נכות. עלינו לבחון את התנאים שלה וכיצד אנחנו יכולים ליהנות ממנה, במקרה וקורה לנו משהו. 

מה זו פנסיית נכות

הרעיון של פנסיית נכות הוא מאוד פשוט. אם חס וחלילה קורה לנו משהו, ואנחנו לא יכולים לעבוד יותר, אזי שקרן הפנסיה אחראית לשלם לנו קצבה מסוימת על פי ההפקדות החודשיות שלנו וכן על פי המשכורת שלנו (הקרן מחויבת לשלם עד שבעים אחוז מהמשכורת הממוצעת). 

מן הסתם, עלינו להוכיח שאכן אין לנו יכולת לעבוד בעבודה שלנו או בעבודה דומה על פי הכישורים, היכולות וההשכלה שלנו. התנאי הוא מסביר אבנר הייזלר, שיש לנו לפחות עשרים וחמש אחוז נכות. כמובן שקרן הפנסיה תדרוש מאיתנו להציג לכך הוכחות רפואיות וכן לעבור מבחנים ווועדות שיוכיחו את הטענה שלנו. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צו לפתיחת הליכים
אם הגעתם למצב של פשיטת רגל, אתם בוודאי אובדי עצות לגבי הדרך בה תחזירו את החובות שלכם, את החובות של...
קרא עוד »
פבר 02, 2021
איך לקחת מידות לפני קניית מדפים למחסן?
במחסן משתמשים במדפים לאחסון סחורות. הם מרכיב חשוב במחסן. גודל המדפים ייקבע לפי גובה ורוחב המחסן. יש...
קרא עוד »
נוב 20, 2022
מכולה 8 קוב מידות – עבור סוגי פסולת שונים
מערכת מכולות 8 קוב מידות היא כלי חשוב במערכת ניהול הפסולת בערים ובתחומים רחוביים. בעזרת מכולה בגודל...
קרא עוד »
ספט 27, 2023