פנסיית הנכות – הדרך הבטוחה לשמור על העתיד שלנו

פנסיית הנכות

אף אחד מאיתנו לא רוצה לחשוב על הרגע בו הוא יחלה או יפצע, ואז הוא לא יוכל לעבוד יותר. אף אחד לא מאמין שדווקא לו זה יקרה. אנחנו קמים מדי בוקר, מתארגנים, יוצאים ליום עבודה ומאמינים שכך יהיה כל חיינו עד שנגיע לגיל הפנסיה. 

אך כפי שאנחנו יודעים, לחיים יש תוכניות משלהם. אנחנו יכולים לעשות תוכניות, אך לחיים יש מסלול מסוים ואנחנו לא תמיד יכולים לשלוט בו, בוודאי שאנחנו לא יכולים לדעת בוודאות ולהישמר מפני מחלות, פציעות, חבלות או כל דבר אחר שעלול להוביל למצב בו לא נוכל לעבוד יותר. 

על מנת שנוכל להגן על עצמנו מפני מצבים שכאלה, הרי שאנחנו צריכים לדעת שגם אם חס וחלילה יקרה משהו, הרי שאנחנו עדיין נוכל לכלכל את עצמנו ואת בני משפחתנו. לשם כך בדיוק, אנחנו צריכים לעשות קרן פנסיה מסביר רו"ח אבנר הייזלר, ועלינו לוודא שהיא מכילה אלמנט של פנסיית נכות. עלינו לבחון את התנאים שלה וכיצד אנחנו יכולים ליהנות ממנה, במקרה וקורה לנו משהו. 

מה זו פנסיית נכות

הרעיון של פנסיית נכות הוא מאוד פשוט. אם חס וחלילה קורה לנו משהו, ואנחנו לא יכולים לעבוד יותר, אזי שקרן הפנסיה אחראית לשלם לנו קצבה מסוימת על פי ההפקדות החודשיות שלנו וכן על פי המשכורת שלנו (הקרן מחויבת לשלם עד שבעים אחוז מהמשכורת הממוצעת). 

מן הסתם, עלינו להוכיח שאכן אין לנו יכולת לעבוד בעבודה שלנו או בעבודה דומה על פי הכישורים, היכולות וההשכלה שלנו. התנאי הוא מסביר אבנר הייזלר, שיש לנו לפחות עשרים וחמש אחוז נכות. כמובן שקרן הפנסיה תדרוש מאיתנו להציג לכך הוכחות רפואיות וכן לעבור מבחנים ווועדות שיוכיחו את הטענה שלנו. 

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פינוי בית וניקיון
הבית עמוס בפריטי תכולה מיותרים? אתם כבר לא יודעים איפה מונח כל דבר בשטח הבית? סובלים מעומס יתר של...
קרא עוד »
יונ 04, 2017
מדוע מומלץ לשלב ODT בהפקת ימי כיף לעובדים?
חברה נמדדת בעובד החלש ביותר שלה ולא רק זאת אלא שניתן לומר כי ככל שהעובדים יותר מגובשים כך החברה יותר...
קרא עוד »
יול 25, 2018
למה כדאי לעשות חידוש אמבטיות בבית
בעידן שבו אנו חיים נהוג להחליף באופן תדיר כל דבר המוגדר בתור ישן או שחוק. אך לא תמיד יש באפשרותנו את...
קרא עוד »
אוק 13, 2018