רוצים להוציא ספר – הדברים שאתם צריכים לדעת

הוצאת ספר זה לא עניין פשוט כל כך. הוא דורש הרבה משאבים ואנרגיות בלתי מבוטלות. אך הכנה יסודית מראש והבנת התהליך תוכל להועיל במידה רבה ולסייע לנו להגיע לנקודת הגמר בדרך הקצרה והטובה ביותר. הבה ונקרא להלן אילו דברים עלינו לדעת לקראת הוצאה לאור של ספר.

מה שחשוב לדעת על הוצאה לאור

  • שוק הספרים כיום נחשב לרווי. קשה להפתיע את הציבור עם ספר שיהיה מבוקש ופופולארי מאוד. ואכן, רק ספרים שיש בהם מן החידוש או שיש להם ערך של ממש יוכלו להצדיק את עצמם ואת ההוצאה הכרוכה בהוצאה לאור שלהם. אמנם לא תמיד הדפסת הספר נועדה להניב הכנסה כספית, אבל תמיד עלינו לבחון את ההוצאה הכספית מול התועלת שיניב לנו הספר.
  • הוצאת ספר לאור חייבת להיעשות בצורה מקצועית מאוד. כי עד שלא מגיעים לתהליך הזה אי אפשר לשער במה הוא כרוך. כמה וכמה אנשי מקצוע מעורבים בתהליך, וכל אחד מהם ממלא את תפקידו ברמת מקצועיות בהתאם לנדרש. מלבד זאת חשוב שיהיה סנכרון בין כל הבוחשים בקדירה, כדי שהתוצאה תהיה הולמת וטובה. לכן יש לבחור הוצאה לאור מקצועית ומומלצת שמכירה היטב את התהליך, מעסיקה צוות קבוע ומיומן, ומוכיחה את עצמה עם ספריה עשירה ומכובדת.
  • הוצאת הספרים בה אנחנו בוחרים מציעה במקרים רבים גם שירותי הפצה. כמובן שהדבר כרוך בתשלום נוסף. בכל מקרה לגופו יש לעיין בפרטי החוזה ולהחליט מה נכון לכם לעשות. האם זכויות היוצרים של הספר וזכויות ההפצה נשארות שלכם, או שמא הם הופכות להיות קניין רוחני של ההוצאה לאור? נקודות אלו הינן בעלות חשיבות רבה ואי אפשר שלא להתייחס אליהן בכל תשומת הלב.
    בלינק זה תוכלו לקרוא על תהליך הוצאה לאור.
בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי הקפאת שומן ולמי היא מתאימה?
ככל שעוברות השנים כך מומצאים עוד ועוד מכשירים המשפרים את חיינו ומאפשרים לנו לחיות באיכות חיים גבוהה...
קרא עוד »
יול 22, 2018
נוטריון לספרדית – תהיתם מדוע אתם זקוקים לו?
העליה המשמעותית בדרישות להוצאת דרכון על ידי תושבים ישראליים למדינות ששייכות לאיחוד האירופי התגברה...
קרא עוד »
מרץ 03, 2019
חוזה שכירות לדוגמא
כל אדם אשר רוכש דירה לצורך השקעה, בוחר למכור אותה או להשכיר אותה, על מנת שהוא ירוויח על השקעתו. השכרת...
קרא עוד »
מרץ 11, 2019