כל מה שרציתם לדעת על משאבי אנוש

משאבי אנוש

אנשים רבים מאמינים כי תחום משאבי האנוש הינו תחום שמתאים לאנשים שאוהבים אנשים. לכאורה נראה כי מדובר על התפקיד המושלם עבור כל מי שמעוניין לעבוד מול אנשים, לסייע להם להתפתח ולקדם אותם בקריירה שלהם. עם זאת, חשוב להבין כי מדובר על תפקיד שמצריך גם מידה לא מבוטלת של אסרטיביות. רק מנהלי משאבי אנוש שיודעים לעמוד על שלהם ויודעים כיצד להגיד "לא" בצורה נעימה ונחמדה, יצליחו למלא את תפקידם בצורה האיכותית והמוצלחת ביותר. אומנם נכון כי הגדרת התפקיד הראשונית היא לסייע לעובדים בבעיות השונות שעלולות לצוץ במקום העבודה שלהם, אך מעבר לכך מדובר על לא מעט תפקידים נוספים.

משאבי אנוש – נקודות חשובות שכדאי להכיר

חשוב לזכור כי תחום משאבי האנוש הינו תחום דינאמי המשתנה באופן תכוף, בעקבות השינויים השונים המתרחשים בארגונים ובחברות בעולם המודרני. אם בעבר רוב הארגונים נהנו מיציבות וממצב יותר סטטי, הרי שהיום מדובר על תקופה הרבה יותר דינאמית שמאופיינת בשינויים רבים. לא מעט ארגונים נאלצים לפטר עובדים ולבצע שינויים שונים במבנה הארגון, דבר שמצריך לא מעט כוחות נפש ממנהלי משאבי האנוש. חשוב למשל לשמור על אסרטיביות בזמן ההודעה על פיטורים, אך עם זאת לטפל בעובדים בצורה הוגנת ומכובדת. הדבר נכון גם לגבי סיטואציה שבה יש להודיע למועמד שהוא לא התקבל לעבודה, היות והמעמד הזה מצריך חוזק פנימי. אנשים שמזדהים מהר מידי עם הסביבה שלהם, יתקשו להחזיק בתפקיד מסוג זה. 

לסיכום, תחום משאבי האנוש הינו תחום מורכב המצריך לא מעט כוחות נפשיים. לא מספיק לרצות לעבוד עם אנשים, אלא יש צורך להיות אסרטיביים ולדעת כיצד להתנהל נכון במצבים פחות נעימים. בכל אופן, מדובר על תחום הכולל תתי תחומים רבים, שכדאי להכיר.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל מה שרציתם לדעת על ניהול פרויקטים בבניה
בניה היא מסוג אותם הדברים שבמקודם או במאוחר יעניינו את כולנו. אנחנו רוצים שיהיה לנו מקום פרטי שבו...
קרא עוד »
נוב 24, 2016
הדפסת תמונות מאירועים
אם אתם מעוניינים בשירות של הדפסת תמונות מאירועים אזי יהיה כדאי לקחת בחשבון כי תצטרכו לוודא כי אתם...
קרא עוד »
נוב 03, 2018
מס על שכר דירה
אחת הבעיות הקשות במדינת ישראל, כידוע, הוא משבר הנדל"ן. כולם מכירים את הסיפור, יש יותר מדי ביקוש ופחות...
קרא עוד »
אוק 23, 2017