שיניים תותבות – מתי כבר אין ברירה?

היום ניתן למצוא לא מעט אנשים הסובלים משיניים חסרות כתוצאה מנפילה חזקה, תאונת דרכים, טראומה או פשוט הזנחה של שנים. בכל מקרה, חשוב להבין כי יש צורך לטפל בעניין, היות ומי שיבחר להישאר ללא שיניים עלול לסבול מאיכות חיים ירודה במיוחד. הדבר משפיע על כל תחומי החיים, החל מהעניין האסתטי שמוביל לא פעם לבעיות בביטחון העצמי, קושי ליצור קשרים ולתקשר עם אנשים ואף התבודדות כללית. מעבר לכך, מחסור בשיניים מוביל לקשיי לעיסה, דבר שעלול עם הזמן להוביל לבעיות שונות הקשורות למערכת העיכול. מזון שלא נלעס כהלכה לא יצליח להתעכל כראוי, דבר שיכול לגרום להתפתחות של בעיות שונות. בנוסף לכך, מחסור בשיניים יכול להשפיע על כל מבנה הפנים, להפריע לדיבור תקין וברור וכמובן לפגוע בכל התחושה הפנימית. אחד הפתרונות הוותיקים ביותר בתחום, הוא שיניים תותבות קבועות או זמניות.

שיניים תותבות – מתי כדאי להשתמש בהן?

היום ניתן למצוא בשוק שיטות מתקדמות יותר לצורך טיפול בשיניים חסרות, כמו למשל שתלים דנטליים. אך חשוב להבין כי השתלת שיניים לא מתאימה לכל אדם, היות ולא לכולם יש את כל הקריטריונים המתאימים לצורך עמידה בהשתלת שיניים מוצלחת. למשל, אנשים מבוגרים, חולים או בעלי היגיינת פה לקויה, לא יתאימו ברוב המקרים להשתלת שיניים. לכן במקרים כאלו עדיף להשתמש בשיניים תותבות איכותיות המותאמות אישית לכל מטופל, כדי לאפשר לעיסה תקינה, דיבור ברור וכמובן תחושה כללית טובה יותר. ניתן היום למצוא סוגים שונים של שיניים תותבות, העשויים מחומרי גלם שונים ואף מתאימים למצב של שיניים בודדות בלבד. חשוב לזכור כי לא כולם יכולים להרשות לעצמם לבצע השתלות שיניים, לכן שיניים תותבות מהוות תחליף זול ופשוט יותר. ישנם פתרונות המתאימים ביותר עבור אנשים שחסרה להם רק שן אחת, כמו למשל הפליפר. לעומת זאת, אנשים אחרים הסובלים ממחסור במספר שיניים, יעדיפו לרוב להשתמש בתותבת מידית שלמה. 

לסיכום, שיניים תותבות יכולות להתאים לכל מי שחסרה לו שן אחת או מספר שיניים. ניתן היום למצוא סוגים שונים של שיניים תותבות, כך שכל אחד יכול להתאים לעצמו את האופציה המתאימה ביותר עבורו.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים חברת סליקה מקצועית?
חברות סליקה המספקות שירותי סליקה לעסקים קטנים יש לא מעט. חברות אלו מציעות ללקוחות – אלו בעלי עסקים...
קרא עוד »
אוג 04, 2020
משמורת ילדים – איך יודעים מה מגיע לכם?
במצב שבו הורים מתגרשים עלולה להיווצר חוסר וודאות, מצב שבו שני הצדדים פשוט לא מודעים למה שמגיע להם ולא...
קרא עוד »
מרץ 05, 2017
מאיזה גיל כדאי להביא לילדים דמי כיס וכמה?
חינוך פיננסי לילדים הוא חשוב מאוד כבר מגיל קטן. החינוך שהילדים שלכם ירכשו בנושא מגיל קטן יסייע להם...
קרא עוד »
פבר 13, 2022