חקירות כלכליות

חקירות כלכליות

כאשר מדברים על חקירות כלכליות, מדברים למעשה על הצורך לאתר נכסים שונים, רכוש מסוים או אנשים שנמצאים בחובות. בדרך כלל, נהוג לחשוב כי מי שיפנה לחוקר פרטי לצורך עריכה של חקירה כלכלית, יהיה בעל עסק או בעל חברה, שזקוק למידע לגבי אנשים שחייבים לו כסף, ספק שלא סיפק את הסחורה ונעלם מהשטח או מידע חיוני לגבי נכסים שונים שיכולים לעניין אותו. הנושא הפיננסי היה מאז ומעולם נושא חשוב וחיוני, העומד במרכזם של לא מעט קונפליקטים שונים. כדאי לזכור כי לא רק בעלי עסקים בוחרים לערוך חקירה כלכלית, אלא גם אנשים פרטיים. למשל, במידה ומעוניינים לגלות מידע פיננסי על אדם מסוים, להבין ממה הוא מתפרנס, אילו נכסים הוא מסתיר מהי תמונת המצב הפיננסית שלו וכדומה. חוקר פרטי מיומן ומנוסה, יוכל לגלות את המידע הדרוש תוך זמן קצר ובצורה היעילה והמקצועית ביותר.

חקירות כלכליות – למי זה מתאים?

כאמור, ישנם מקרים רבים ושונים בהם יש צורך בעריכת לקירה כלכלית. הדבר נכון לגבי בעלי עסקים שמעוניינים לגלות פרטים לגבי שותף פוטנציאלי או  משקיע שמעוניין לגלות פרטים נוספים לגבי יזם מסוים. כמו כן, הדבר נכון גם עבור אנשים שנמצאים בתהליכי הוצאה לפועל כנגד אדם מסוים, ולכן הם צריכים לגלות מהם הנכסים והרכוש שלהם, על מנת לדעת על מה להטיל עיקול. למעשה, חקירות מסוג זה הרבה יותר שכיחות ממה שנהוג לחשוב, היות וקונפליקטים כלכליים עלולים להיווצר בכל מערכת יחסים, מכל סוג שהוא. בחלק מהמקרים למשל, מדובר על מוסדות כמו עיריות, משרדי ממשלה או קיבוצים, אשר זקוקים למידע על גורם פרטי אשר חשוד באי דיווח למס הכנסה או לחילופין, מבקש הטבות שונות עקב מצב כלכלי בעייתי. בחלק אחר מהמקרים, מדובר על גורם פרטי שמעוניין בחקירה על מנת להבין את הסיכון בעסקה מסוימת או לחילופין, לצורך הערכת מצב פיננסי מדויק כמו למשל במקרי גירושין בהם אחד הצדדים מנסה להסתיר את רכושו.

לסיכום, לקירות כלכליות יכולות להתבצע ממספר סיבות שונות ועל ידי גורמים רבים, אך בכל מקרה, חשוב לבחור למשימה משרד חקירות מקצועי ואמין.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל מה שרציתם לדעת על ניהול פרויקטים בבניה
בניה היא מסוג אותם הדברים שבמקודם או במאוחר יעניינו את כולנו. אנחנו רוצים שיהיה לנו מקום פרטי שבו...
קרא עוד »
נוב 24, 2016
הלוואות לעסקים קטנים
כל עסק קטן בתחילת דרכו, לאחר שהכין תכנית עסקית, מבין כי תזרים המזומנים הינו החמצן של העסק. יש לרכוש...
קרא עוד »
דצמ 26, 2016
מתי הזמן הנכון להשלים בגרויות
אם אתם פה, כנראה הגעתם לשלב בו אתם משחזרים קצת אחורה ומבינים שלא סתם שמעתם בלופים את המשפט "אם לא תלמד...
קרא עוד »
מאי 18, 2022