הלוואות בערבות המדינה – מה זה אומר ומתי משתלם לקחת אותן

הלוואות בערבות המדינה

כשאנחנו ניגשים לבנק לבקש הלוואה פרטית, אזי שאנחנו יודעים שעלינו לספק ערבות בשביל שהבנק יהיה מוכן להיעתר לבקשה שלנו. אנחנו יודעים שבלי ערבויות, ביטחונות, יהיה מאוד קשה לשכנע את הבנק, אם בכלל, לספק לנו את ההלוואה, שכן הוא לא יהיה מוכן לקחת את הסיכון לתת לו הלוואה, אשר כלל לא בטוח שנוכל להחזיר אותה.

כשאנחנו עסק, בוודאי עסק צעיר או עסק בהקמה, אשר זקוקים להלוואה, הרי שזה עובד מעט אחרת. מצד אחד, אנחנו לא יכולים להציג ערבויות משלנו, כי לא בהכרח יש לנו מה להציג, לא בהכרח יש לנו נכסים או כל דבר אחר, הרי מדובר בעסק צעיר, עסק שזה עתה הוקם או אפילו אם מדובר בעסק שכבר רץ תקופה מסוימת, זה לא מבטיח שיש לנו משהו שאפשר לספק כערבות.

מצד שני, אנחנו חייבים לקבל את ההלוואה הזאת, בשביל שנוכל להתקדם, להתפתח. זו לא רק המטרה שלנו, זו גם המטרה של המדינה. הרי אם אנחנו לא נקבל את ההלוואה, ייתכן וניאלץ לסגור את העסק. אנחנו לא היחידים שנמצאים במצב כזה. לכן, חייבים למצוא דרך כיצד לספק לנו את ההלוואה, בשביל שיהיה ניתן לקיים כלכלה בריאה וחופשית.

מה זו ערבות מדינה

הרעיון של הלוואות בערבות המדינה הוא, במקום שאנחנו נספק ערבות לבנק, תהיה זו המדינה שתעשה בשבילנו. אנחנו יכולים לפנות אל גורמים שונים שמספקים הלוואות, כולל בנקים, ולספק ערבות של המדינה, שאכן נחזיר את הלוואה. כמובן שלשם כך, המדינה צריכה להיות מוכנה לספק לנו ערבות, היא תעשה זאת, אחרי שתבחן היטב את סוג ומצב העסק שלנו.

למדינה יש אינטרס לספק לנו ערבות, כאמור, הרי היא רוצה שעסקים חדשים יקומו וישגשגו. זה אינטרס של כל מדינה ושל כלכלה מודרנית. לכן היא מוכנה על עצמה את ההימור הזה. מה עוד שיש לה כלים להגן על עצמה, במקרה והלוואה איננה מוחזרת או שאנחנו נמצאים בבעיה מסוימת להחזיר אותה על פי התנאים שנקבעו כשלקחנו אותה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך פריצת הסמארטפונים שינתה את חיינו?
כשהייתי צעירה, אי שם בשנות ה90  - נהגתי לשחק משחקי טלוויזיה באמצעות הטלפון הנייח. כן, אותו מכשיר עתיק...
קרא עוד »
אוק 23, 2019
ניב נינבורג – תלמדו איך למכור עם NFT
הכניסה של עולם ה-NFT לחיים שלנו משפיע על הדרך שבה אנו תופסים את זכויות היוצרים על יצירות מכל סוג. הקניין...
קרא עוד »
אפר 06, 2022
פנסיית הנכות – הדרך הבטוחה לשמור על העתיד שלנו
אף אחד מאיתנו לא רוצה לחשוב על הרגע בו הוא יחלה או יפצע, ואז הוא לא יוכל לעבוד יותר. אף אחד לא מאמין...
קרא עוד »
מרץ 31, 2020