פסי האטה – איפה וכיצד נכון להתקין אותם

פסי האטה

הרבה פעמים אנחנו יכולים למצוא בכבישים שונים, בוודאי בכבישים קטנים, כאלה שעוברים בתוך שכונות מגורים, במפרים, כלומר כמין פסי האטה שנועדו למנוע מאנשים לנהוג מהר במקום ולהכריח אותם למעשה לנהוג לאט.

אותם פסי האטה, אנחנו יכולים למצוא גם במקומות נוספים, כמו למשל חניונים, פארקים ומקומות אחרים בהם יש צורך לנהוג לאט, ראו באתר. ההבדל הוא, שכאן אנחנו מדברים לא פעם, על פסי האטה שמותקנים על גבי הכביש ולא כאלה שמכינים אותם בעת שסוללים את הכביש או בשלב מאוחר, מאותו חומר ממנו עשוי הכביש. מדובר על פסי האטה שפשוט מחברים אותם אל הכביש, וכך למעשה מונעים מנהגים אפשרות לנסוע מהר.

ההבדל בין פסי האטה מותקנים לפסי האטה רגילים, זה שאותם פסי האטה שאנחנו מתקינים בחניונים או במקומות אחרים, ניתן להסיר אותם מתי שאנחנו רוצים, לעומת זאת, פסי האטה על כבישים כאלה ואחרים, הרי שבשביל להסיר אותם, יש צורך לשנות את כל המתהווה של הכביש כך או אחרת.

כיצד מתקינים פסי האטה

כאמור, מדובר על אלמנט מוגבה אשר נהוג להתקין על גבי הכביש במקומות שונים במטרה למנוע מנהגים לנסוע מהר.

באופן טבעי, לא בכל מקום נכון וצריך להתקין אותם, לא בכל מקום יש צורך בכך. על מנת לדעת היכן וכיצד, יש לבחון את המקום, יש לבחון את האורך שלו, את המרחק בין פס לפס, זאת בשביל שלא ייווצר מצב שהם יהיו קרובים מדי אחד לשני, ומנגד, אנחנו לא היינו רוצים שהם יהיו רחוקים מדי, שכן, במצב כזה, בין פס לפס הנהגים יוכלו לנהוג מהר ובצורה מסוכנת.

חשוב לציין, אם מתקינים פסי האטה מגומי למשל במקום מסוים, הרי שיש להתקין שלט שמורה על כך שיש פסים כאלה במקום, ויש גם לוודא שמדובר בחומר אשר איננו גורם נזק לגלגלים ואיננו גורם נזק לרכב. מן הסתם, הפס לא אמור גם להיות גבוה מדי, זאת בשביל שהמכונית תוכל לעבור אותו בצורה פשוטה ונוחה.

עוד היבט שצריך להתייחס אליו הוא, פסי האטה עדיף להתקין על כביש ישר ולא נניח במקומות בהם יש סיבוב, עיקול או שינוי בתוואי הכביש, על מנת לא לסכן את הנהג.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחיר השתלת שיער בטורקיה – כמה זה יכול לעלות לנו?
לא מעט ישראלים, גברים ונשים בוחרים בשנים האחרונות לעבור טיפולי השתלת שיער. טיפולים אשר נועדו להם...
קרא עוד »
מרץ 03, 2021
יום הולדת לבן או בת הזוג – היום המרגש בשנה
השגרה שוחקת אותנו, עבודה, ילדים, זוגיות הכל ביחד מתערבב עד שלא נותר לנו זמן להשקיע בכול אחד מהדברים...
קרא עוד »
אוג 20, 2017
פתרונות ERP – כל הפתרונות תחת קורת גג אחת
פתרונות ERP הם דרך מצוינת לייעל את זרימת העבודה של העסק שלך. השימוש בפתרונות ERP הופך נפוץ יותר ויותר...
קרא עוד »
יול 18, 2022