פרקטים – האם זה בכלל כדאי

פרקטים - האם כדאי?

התקנת פרקט בחדר מגורים, מרפסת, חדר מדרגות או משרד דורשת השקעה כספית לא קטנה (תלוי במימדי החלל) וכן תחזוקה שוטפת. כראן לא מדובר במרצפות חשופות, הדורשות ניקוי במים ונוזלים ייעודיים, אלא במשטח פגיע לשריטות וכתמים, ולכן דורש הקפדה על אמצעי בטיחות. עם זאת, משטח פרקט נחשב נוח ונעים במיוחד וגם מבודד מחום וקור. ילדים יהנו לשבת עליו ולשחק והוא מותיר רושם חיובי בקרב עובדים ואורחים. פררקטים מעניקים תחושה ביתית וניתן לבחון אותם בחדר מסוים או בחדר המדרגות ואז להחליט אם ברצוננו להתקין את המשטח גם בחדרים נוספים, בבית או בחצר (אם יש).

מתי כדאי לרכוש פרקט

החלטה על רכישת פרקט אפשרית כאשר אנו מעוניינים לשדרג את הדירה או המשרד, וכן כאשר הפרקט הקודם מתקלף או נשחק. בשני המקרים חשוב להזמין להתקין רק בעלי מקצוע אמינים ולא להתפתות להצעות ומבצעים במחירים זולים. אם אתם מתכננים עבודות שיפוץ, רוצים חיפוי לקיר או נכנסים לדירה שאינה מרוהטת וזקוקה לתוספות בנייה, חכו עם התקנת הפרקט עד לאחר סיום העבודות האחרות. זאת כדי שהמשטח לא יינזק מצבעים חומרי דבק ומרכיבים נוספים שהכרחיים בשיפוץ, וגם כדי למנוע סכנה של שחיקה ופגיעה במשטח כתוצאה מגרירת חפצים כבדים. לכן רכישת הפרקט ותיאום ההתקנה יחכו לסוף השיפוצים (אם תקבעו תאריך ומסיבה כלשהי העבודת יתעכבו – תצטרכו לדחות גם את ההתקנה כדי להגן על המשטח מנזקים אפשריים.

מה מבדיל בין סוגי הפרקט

בשוק קיים מגוון רחב של סוגי פרקט ראו באתר הזה וההבדלים העיקריים ביניהם טמונים בסוג העץ ממנו מורכב המשטח. העלויות עולות בהתאם לרמת האיכות והמוניטין ולכן עליכם להגדיר מראש תקציב ולעמוד בו בעת הרכישה. התקנת הפרקט מותנית בכך שהריצוף בחלל החדר יהיה ישר וגם לא תהיה במקום בעיית לחות או נזילות. זאת מאחר שמים ולחות פוגעים בפרקט ומשחיתים אותו. עץ אלון נחשב יוקרתי במיוחד אולם בימנו יש גם פרקטים שעשויים

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בדיקת דירוג אשראי
דירוג אשראי זה אותו מדד המעריך את יכולתו הכלכלית של אדם מסוים לעמוד בהתחייבויותיו הפיננסיות השונות....
קרא עוד »
יול 13, 2021
ייעוץ משכנתאות
ייעוץ משכנתאות הוא ענף שקשה לפרוץ אליו. עם הביקוש הרב ליועצי משכנתאות, יכול להיות קשה למצטרפים חדשים...
קרא עוד »
יול 12, 2022
איך להצליח בהשקעה
כסף ששוכב בבנק, בחשבון עובר ושב, לא מביא עימו תשואה. כיום תוכניות חיסכון או פיקדונות שקליים גם הם...
קרא עוד »
מאי 19, 2022