פרקטים – האם זה בכלל כדאי

פרקטים - האם כדאי?

התקנת פרקט בחדר מגורים, מרפסת, חדר מדרגות או משרד דורשת השקעה כספית לא קטנה (תלוי במימדי החלל) וכן תחזוקה שוטפת. כראן לא מדובר במרצפות חשופות, הדורשות ניקוי במים ונוזלים ייעודיים, אלא במשטח פגיע לשריטות וכתמים, ולכן דורש הקפדה על אמצעי בטיחות. עם זאת, משטח פרקט נחשב נוח ונעים במיוחד וגם מבודד מחום וקור. ילדים יהנו לשבת עליו ולשחק והוא מותיר רושם חיובי בקרב עובדים ואורחים. פררקטים מעניקים תחושה ביתית וניתן לבחון אותם בחדר מסוים או בחדר המדרגות ואז להחליט אם ברצוננו להתקין את המשטח גם בחדרים נוספים, בבית או בחצר (אם יש).

מתי כדאי לרכוש פרקט

החלטה על רכישת פרקט אפשרית כאשר אנו מעוניינים לשדרג את הדירה או המשרד, וכן כאשר הפרקט הקודם מתקלף או נשחק. בשני המקרים חשוב להזמין להתקין רק בעלי מקצוע אמינים ולא להתפתות להצעות ומבצעים במחירים זולים. אם אתם מתכננים עבודות שיפוץ, רוצים חיפוי לקיר או נכנסים לדירה שאינה מרוהטת וזקוקה לתוספות בנייה, חכו עם התקנת הפרקט עד לאחר סיום העבודות האחרות. זאת כדי שהמשטח לא יינזק מצבעים חומרי דבק ומרכיבים נוספים שהכרחיים בשיפוץ, וגם כדי למנוע סכנה של שחיקה ופגיעה במשטח כתוצאה מגרירת חפצים כבדים. לכן רכישת הפרקט ותיאום ההתקנה יחכו לסוף השיפוצים (אם תקבעו תאריך ומסיבה כלשהי העבודת יתעכבו – תצטרכו לדחות גם את ההתקנה כדי להגן על המשטח מנזקים אפשריים.

מה מבדיל בין סוגי הפרקט

בשוק קיים מגוון רחב של סוגי פרקט ראו באתר הזה וההבדלים העיקריים ביניהם טמונים בסוג העץ ממנו מורכב המשטח. העלויות עולות בהתאם לרמת האיכות והמוניטין ולכן עליכם להגדיר מראש תקציב ולעמוד בו בעת הרכישה. התקנת הפרקט מותנית בכך שהריצוף בחלל החדר יהיה ישר וגם לא תהיה במקום בעיית לחות או נזילות. זאת מאחר שמים ולחות פוגעים בפרקט ומשחיתים אותו. עץ אלון נחשב יוקרתי במיוחד אולם בימנו יש גם פרקטים שעשויים

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד