קניית דירה – זה עדיין אפשרי

קניית דירה

החלום של כל זוג צעיר הוא לרכוש דירה משלו. לצערנו, במהלך השנים, החלום הזה התרחק יותר ויותר בגלל המחירים הגבוהים. לשמחתנו, היום אנחנו יכולים ליהנות מאפשרות לקנות דירה במחיר סביר.

כיצד אנחנו יכולים לקנות דירה בזול?

במסגרת הניסיונות הבלתי פוסקים של המדינה להוריד את מחירי הנדל"ן ולאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירה, היא יצרה תוכנית שנקראת "מחיר למשתכן", תוכנית שאמורה להקל ברמות מסוימות על רכישת דירה ולספק תנאים הרבה יותר נוחים לשם כך, עבור זוגות שאין להם נכסים ואין להם הון עצמאי גבוה. בחלק הבא של המאמר אנחנו נציג מידע חיוני. כמו כן, מומלץ לחפש אחר מדריך למחיר למשתכן, על מנת שיעזור לכם להבין את משמעות התוכנית.

לתוכנית מחיר למשתכן יש שני קווים מנחים עיקריים. הראשון, עצם התוכנית עצמה, באופן ישיר, לבנות דירות במחירים מוזלים עבור קהלים שירכשו אותן בזול. הקו המנחה השני הוא עקיף, דרך בניית אותן דירות מוזלות, להביא לירידה במחירים של דירות קיימות וכן של פרויקטים אחרים. זאת באמצעות גידול ההיצע בשוק.

כיצד עובדת תוכנית מחיר למשתכן בפועל?

המדינה כאמור יצרה תוכנית במסגרתה, היא עוזרת לזוגות צעירים לרכוש דירות במחיר מוזל. זה עובד בשיטה הבאה. המדינה קבעה אזורים מסוימים, למשל במחוז הצפון או באזור הדרום, שבהם ייבנו שכונות חדשות, יזמים שזכו במכרזים, מחויבים לבנות את הדירות על פי מפרט מסוים, זול יחסית ממפרט של דירות באופן כללי, כאשר הם מתחייבים למכור את אותן דירות בזול.

מאחר והמדינה לא מעוניינת שבעלי דירות או בעלי הון יקנו את הדירות לצורך השקעה, הרי שהיא גם החליטה לעשות הגרלות, אליהן יכולים להירשם אך ורק זוגות שעומדים בתנאי סף מיוחדים. אותם זוגות נדרשים גם לשלם סכום כסף מסוים בשביל להחזיק בזכות לדירה.

צריך לומר, במהלך הזמן הוחלט להגדיל את היצע הזכאים להתמודד בהגרלות, זאת על מנת לאפשר גם לרווקים בגילאים מסוימים או הורים גרושים להתמודד על הזכות לרכוש דירה וכן, עם הזמן גדל היצע הדירות, הוחלט על הקמת שכונות גם ביישובים נוספים, וכן דירות שלא נמצאו להם קונים בשכונות מסוימות, נכנסו להגרלות חדשות.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שמאי מקרקעין ברמת גן
שמאי מקרקעין ברמת גן ממלא תפקיד מרכזי בתהליך הערכת שווי, מכירה וקניית בתים. התפקידים הנפוצים של שמאים...
קרא עוד »
אפר 26, 2022
מחשבון משכנתא – מה הוא מחשב בעצם?
כל מי שעומד בפני נטילת משכנתא, מומלץ לו להשתמש במחשבון משכנתא על מנת לדעת מה צפוי להיות הסכום אותו הוא...
קרא עוד »
מאי 04, 2017
8 דברים שלא ידעתם שצריך לדעת על איך להצליח עם הימורי אינטרנט
הימורי אינטרנט מציעים חוויה מרגשת עם הזדמנות לרווחים נאים, אך הם דורשים הבנה מעמיקה וניהול נכון כדי...
קרא עוד »
יונ 11, 2024