דברים שחשוב לדעת על נשירת שיער

נשירת שיער

נשירת שיער היא תופעת נפוצה בקרב לא מעט אנשים, גבשים ונשים יחדיו. רבים מוטרדים מנשירת השיער ומחפשים אחר טיפולים, בין אם טבעיים ובין אם רפואיים, ולו כדי להחזיר לעצמם את המראה השופע. אבל רגע לפני שפוצחים בתהליך, יש כמה דברים שחשוב (וכדאי!) לדעת על נשירת שיער.

נשירה על שום מה?

למעשה, נשירת שיער היא תופעה די נורמלית, זאת בתנאי שנושרות כ 100 שיערות ביום. כמות גבוהה יותר מזו שצוינה עשויה להעיד על בעיה מסוימת, ובמקרה שכזה – מוטב יהיה לפנות לגורם רפואי על מנת לקבל ייעוץ. על כך, תוכלו לקרוא מידע מורחב במגזין בולדינג העוסק בנושא בהרחבה.

יש מגוון רחב של סיבות שגורמות לנשירת שיער, החל ממחלות דלקתיות, גנטיקה, מחסור בוויטמינים ומינרלים ואפילו ישנה התופעה של נשירת שיער לאחר הלידה. נציין כי בגילאים מבוגרים יותר הנשירה הופכת לנוכחת יותר, אך בהחלט ישנם מקרים של נשירת שיער בקרב בני נוער וצעירים.

כיצד מטפלים בבעיה?

ובכן, זו בהחלט שאלת השאלות. תחילה מומלץ לבצע בדיקת דם ולו כדי לשלול חוסרים בגוף. לרוב, מי שתזונתו אינה תקינה או עשירה, עשוי לסבול ממחסור בוויטמין 12 או בברזל, ובמקרה כזה ניתן לשנות את התזונה, או לחלופין להיעזר בתוספי תזונה (כמובן רק במרשם רופא).

אפשרות נוספת היא להשתמש בתכשירים שמיועדים לטפל בנשירה, אך כדאי לדעת שישנם תכשירים שמחייבים מרשם רופא, ולכן מוטב לגשת לרופא עור על מנת להבין את מקור הנשירה ולטפל בהתאם. כמובן שיש מי שמקריחים באופן ניכר, ובוחרים באופציה של השתלת שיער, מה שמהווה הליך רפואי לכל דבר.

לשמור על מבנה השיערה

אם אתם סובלים מנשירה נורמלית, ורוצים להפחית את הכמויות – מוטב שתשמרו על השיערה, מה שאומר שמומלץ להימנע מתכשירים מסותמים את הנקבוביות בקרקפת (את קרמי השיער יש למרוח רק על השיער ולא על הקרקפת), לוותר על פן ולצבוע את השיער לעיתים רחוקות יותר. לא מעט מחקרים מעידים שיש קשר בין חומרים מסוימים לבין נשירה וסתימת נקבוביות, ולכן כדאי לשמור על השיער ולהימנע מכך.

נשירת שיער היא תופעה נפוצה, אך בהחלט יש פתרונות, בין אם טבעיים ובין אם רפואיים. שמרו על השיער, הקפידו לבצע בדיקות דם תקופתיות ובמידת הצורך, גשו לרופא עור.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חברת פוליש מומלצת לאחר שיפוץ
רגע אחרי השיפוץ שערכנו במבנה ורגע לפני שאנחנו ממהרים להיכנס אליו, יש עוד שלב אחד שאנחנו צריכים לעשות,...
קרא עוד »
יונ 15, 2018
מוסך נייד לרכב – כן, יש דבר כזה! היתרונות
רכב פרטי משמש אותנו בחיי היומיום לצורך משימות קבועות וגם לחופשה וטיולים, בעיקר בסופי שבוע. תקלות ברכב...
קרא עוד »
פבר 29, 2020
יתרונות שימוש במספר מקוצר
היווצרותם והצורך במספרים קצרים עבור בתי עסק מסוגים שונים - החל בעשור האחרון, עשור שבו כל מסר ללקוחות...
קרא עוד »
פבר 11, 2020