באיזה שלב בחיים מתחילים לכתוב צוואות?

חלוקת ירושה

כתיבת צוואה. זהו בהחלט נושא טעון רגשית. כולנו יכולים להבין עד כמה חשוב הדבר לצאצאים אך באותה מידה כמעט כולם חוששים להתקרב אל הנושא ולחשוב עליו ברצינות. כתיבת צוואה נדמית כאילו אנחנו מתקרבים לסוף החיים ואנחנו עומדים להיפרד מהעולם. זה בהחלט מעורר חלחלה ובהחלט עשוי לגרום לתחושת לא נעימות.

צוואה – סגולה לאריכות ימים

חשוב לדעת כי יש הטוענים כי כתיבת צוואה מהווה למעשה סגולה לאריכות ימים. כך שהדבר עשוי בהחלט להרגיע את אלו המהססים אם אכן להיכנס לכל הנושא הזה של כתיבת הצוואה.

גם אם אולי לא מדובר במשהו אמיתי או שהעובדה הזו אינה מבוססת, די בה כדי להרגיע את האדם המתלבט…

מה גם שאנחנו ידועים כי לא פעם נפתחות צוואות של אדם לאחר מותו ומתברר כי אלו נכתבו לפני עשרים או אפילו שלושים שנה. כך שבהחלט אפשר לומר כי כתיבת הצוואה עדיין אינה מרמזת כלל על קיצו הקרב של האדם המוריש וכותב הצוואה.

אף פעם לא מוקדם מידי

אנחנו לא יכולים להתכחש לעובדה כי לא פעם האדם שמתקרב אל מותו כבר אינו צלול כפי שהוא היה ועל מנת לכתוב צוואה וחלוקת ירושה הוא חייב להיות עירני וצלול. אחרת, לצוואה לא תהיה כל תוקף. חשוב להבין את הדבר גם אם אף אחד אינו רוצה ואינו מאחל לעצמו להגיע למצב כזה של בלבול. כך למעשה מקלים אחר כך על הצאצאים ומסייעים להם להתחלק ולממש את הצוואה בצורה רגועה ונינוחה ללא שיתעוררו מריבות בדבר האמינות של הצוואה והצלילות של ההורה בעת כתיבתה.

עורך דין לענייני צוואות – זו הכתובת

חשוב לדעת כי כתיבת הצוואה מוטב כי היא תיעשה בנוכחותו של עורך דין לירושה וצוואות. זוהי למעשה הדרך הכי טובה והכי חוקית להגיע לצוואה שלא יהיו עליה שאלות ולא יתעוררו עליה תהיות.

הצאצאים ידעו כי יש להם כתובת לפנות אליה לאחר פטירתו של ההורה והם ייגשו ישירות אל עורך הדין על מנת לקבל את התוואה. הם גם יוכלו להיעזר בעורך הדין כאשר יתעוררו ספיקות או דילמות שונות בדבר קיום הצוואה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נדל"ן בירושלים לגיל השלישי
הרעיון של דיור מוגן צץ כמסגרת מגורים שתוכננה במיוחד כדי לתת מענה לצרכי הקשישים. עם הגדלת תוחלת החיים...
קרא עוד »
יול 16, 2023
מי זכאי לפיצויים מגרמניה?
אם אתה, בן / בת זוגך או הוריך המנוחים ניצולים מהזוועות הנאציות, אתה או את יכול/ים להיות זכאיים לפיצוי...
קרא עוד »
יונ 25, 2020
משכנתא דיגיטלית
לא פני הרבה שנים, כל אחד שהיה רוצה לקחת משכנתא לקניית בית, היא צריך לבוא לבנק ולעבור סדרה שלמה של קשיים...
קרא עוד »
אוק 25, 2021