כיצד תזונה נכונה יכולה לעזור בשיפור בעיות בריאותיות?

תזונה נכונה

מה לא נאמר על אוכל וההקשרים שלו לבריאות הגוף שלנו- תיאוריות רבות קיימות ומציגות דעות שונות בתחום. ועדיין כולן מציגות את אותה השורה התחתונה- לתזונה שאנו חיים ממנה יש השפעה גדולה מאוד על הלך החיים שלנו. זו בדיוק הסיבה להשקיע עוד קצת זמן ומאמץ בכל יום ולצרוך מאכלים נכונים יותר לגוף שלנו. מידע על תזונה נכונה תלוי פעמים רבות בפרמטרים אישיים כמו גיל, משקל וגנטיקה, אבל אין שום ספק כי קיימות כמה אבני ייסוד ליצירת אורח חיים בריא יותר. על מנת לסייע לכם לצאת לדרך חדשה אספנו לכם את חמשת עמודי התווך של התזונה הבריאה אשר יהפכו את החיים שלכם לבריאים יותר.

יוצאים לדרך בריאה- שלוש החלטות קטנות לשנה החדשה:

  1. ירקות – הם מלאים בסיבים תזונתיים, מינרליים ומים ומגיעים בשלל צבעים וטעמים. ועדיין לא תמיד אנחנו משקיעים את הזמן בלהכין את מנת הירקות הנדרשת לגוף שלנו. כלל האצבע המוכר של חמישה צבעי ירקות הוא הכלל לפיו מומלץ לכם לפעול. בלא מעט אתרים הכוללים מידע על תזונה נכונה, תמצאו שלל מתכונים שהרכיב המרכזי בהם הוא ירקות.
  2. דגנים מלאים – לחם מחיטה מלאה הוא לחם המכיל את הדגן בצורתו המקורית אשר לא עברה עיבוד תעשייתי. מלבד זאת, לדגנים מלאים יש סיבים תזונתיים רבים אשר נמצאים בקליפת הדגן (זו אשר מושלכת בתהליך העיבוד), ומייצרים את תחושת השובע.
  3. דגים – מנת החלבון המשביעה והדלה ביותר היא מנת דג. לדגים יתרון נוסף הטמון בכמות השומן הבריא שהם מכילים ולכן מומלץ לצרוך מנות דג באופן קבוע בתפריט השבועי.

אורח חיים בריא הוא אורח חיים מסודר

תזונה נכונה משפרת פלאים את יכולות הגוף להתמודד עם בעיות רפואיות שונות. מחקרים רבים מקשרים בין מאכלים שונים להתמודדות עם בעיות רפואיות קלות כקשות. ואולם על מנת למקסם את ההשפעה של המזון על גופנו חשוב מאוד לצרוך את המזון בארוחות מסודרות, בכמויות סבירות ובליווי שתיית מים קבועה. ככל ותוכלו להתמיד בתהליך האכילה המסודרת והבריאה, כך יצליח הגוף שלכם לנתב את כל החומרים המזינים לטובת התמודדות עם מחלות ולנצח אותן.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
10 טיפים למציאת סוכן תיווך נדל"ן איכותי
איתור סוכן נדל"ן איכותי הוא הדרך הבטוחה למציאת בית החלומות שלכם. אז איך עושים את זה? מחפשים לפי אזור...
קרא עוד »
יול 06, 2021
עיצוב מצבות עם סלעים
עיצוב מצבות מסלעים יכול להיות תהליך מאוד אישי ואינטימי. עבור חלק, זו עשויה להיות דרך לכבד את זכרו של...
קרא עוד »
מאי 23, 2023
שייט לים הבלטי
אם כבר זמן רב חשקה נפשכם בשיט ביעד אטרקטיבי כלשהו ברחבי העולם, כדאי מאוד שתבחרו את הקרוז הנכון עבורכם,...
קרא עוד »
ינו 18, 2018