מה כוללים לימודי QA?

לימודי QA

תחום QA הוא אחד התחומים החשובים ביותר בעולם ההייטק בכלל ובעולם המחשבים והתכנות בפרט. מי שרוצה להשתלב בתחום זה, צריך ללמוד אותו. כאן תוכלו לדעת מה בדיוק לומדים במסגרת לימודי QA.

להעמיק את הידע

לפני שאנחנו מוציאים לשוק מערכת ממוחשבת, תוכנה או אפליקציה, עלינו לעשות בדיקה מקיפה שלהם בשביל לוודא שאין בהם שום באגים, ואין איתם שום בעיה, לא בהפעלה, לא בשימוש, ולא באבטחה או בכל היבט אחר. לשם כך עושים בדיקות QA. מי שרוצה להשתלב בתחום, צריך ללמוד אותו ולאחר מכן לחפש עבודה בתחום. אם סיימתם את הלימודים, תוכלו לבדוק משרות מתאימות באתר הבא.

לפני שנסביר לכם על כל הנושא של לימודי QA, חשוב להבין שני דברים, ראשית, המשמעות של תחום זה היא עצומה, מאחר ואם אנחנו נקפיד על ביצוע נכון ואחראי, אזי שנוכל לחסוך לא מעט כסף ולא מעט עוגמת נפש לחברה. במקום להוציא מוצר פגום, נוציא מוצר איכותי שהלקוחות ירצו להשתמש בו. שנית, בשביל לבצע בדיקות QA, צריכים להיות אנשים אחראיים, רציניים, יסודיים. רק כך אפשר לבצע את הבדיקות בצורה מקיפה ונכונה.

לימודי QA

מה לומדים במסגרת לימודי QA?

בשלב הראשון, לומדים כמובן מה זה, לשם מה נועדו בדיקות אלה, על מה וכיצד עושים אותן. לומדים כמובן טכניקות ושיטות כיצד לארגן פרויקטים של QA, טכניקות ושיטות של בדיקות, כיצד לאתר באגים ועוד.

בשלב השני לומדים כיצד להתמודד עם אותם באגים, איך מציעים רעיונות שיעזרו לנו לפתור אותם. מן הסתם, מאחר ומדובר על פתרון בעיות בתחום התכנות, אז יש צורך גם ללמוד באופן כללי את הנושא של תכנות ופיתוח, כולל כתיבת קוד, על מנת שיהיה ניתן גם לאתר את הבאגים וגם לפתור אותם.

כמובן שעם הזמן הלימודים הופכים להיות הרבה יותר מורכבים, ככל שמתקדמים במעלה הסולם, אז גם החומר הופך להיות רציני יותר, יש יותר שיעורים ופרויקטים, במסגרתם צריך לאתר ולפתור בעיות שונות. בכל מקרה המטרה היא לדעת לקרוא נכון את המצב, לאתר את מה שלא תקין בו ולדעת כיצד להתמודד איתו.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תווי מזון – למה צריך אותם?
תווי המזון הם אותן מדבקות מוכרות המופיעות על כל מוצר שאנו רוכשים, תוך שעל תווי המזון ישנה רשימה ארוכה...
קרא עוד »
פבר 23, 2018
הגדה לפסח מותאמת לכל שולחן חג
מחפשים מתנה מתאימה למארחים שלכם בפסח? רוצים להעניק מתנה אקטואלית לתלמידים, ללקוחות, לעובדים או אפילו...
קרא עוד »
מרץ 15, 2023
סדנאות פיתוח מנהלים לעובדים
כל אחד יכול לפתח את כישוריו ולהצעיד את עצמו הלאה להצלחה הבאה שלו. הסוד הוא שאין להסתפק במצב הקיים, אלא...
קרא עוד »
אוק 26, 2020