איך יום המעשים הטובים הפך להצלחה

יום המעשים הטובים

בשנת 2007 החל מיזם חדש בו מעורבים עסקים, עמותות, ארגונים וכמובן פרטים שונים שעובדים או מתנדבים בכל אחד מהגורמים הנ"ל. למיזם הזה קראו יום המעשים הטובים.

הרעיון של יום זה הוא, להביא לידי כך שאותם גורמים שמשתתפים בו, בכל העולם, יתפנו יום אחד מעיסוקיהם הרגילים ויבצעו פעולות שונות למען החברה, למען הזולת. זה יכול להיות ברמה של ימי כיף, ברמה של שיפוץ מבנים שמיועדים לאוכלוסיות חלשות, מפגשים בין דוריים, הקמה ועיצוב של גינות קהילתיות, הרצאות ומשחקים, ניקיון חופים או מקומות אחרים בהם כלל הציבור משתמש ועוד שורה ארוכה של פעילויות אשר בסופו של דבר, כולם נהנים מהן.

מה שעומד בבסיס המיזם, בבסיס הרעיון שלו הוא, שעלינו לעשות טוב לזולת ביום הזה, שיום אחד, אנחנו צריכים לבצע מעשים שאינם בהכרח מגולמים ברווח כספי, מעשים שחורגים מהשגרה הרגילה שלו, מעשים שמבטאים ערבות הדדית בין כולם ומלמדים ומבטאים נתינה. המטרה היא כמובן לעזור לכמה שיותר אנשים, כמה שיותר קהילות ומגזרים, באופן כזה שכולם יהיו מעורבים וייטלו חלק במיזם.

לפני שנסביר מדוע המיזם כל כך מצליח, נספק מספר נתונים. ביום המעשים הטובים האחרון שנערך בשנת 2019, היו מעורבים בו למעלה משני מיליון איש, ב-108 מדינות, הם ביצעו עשרת אלפים פרויקטים שונים. חשוב להדגיש, במיזם מעורבים נשים, גברים, צעירים, מבוגרים, מכל הדתות ומלאומים שונים.

מדוע המיזם מצליח כל כך

יש כמה הסברים מדוע מיזם כל כך גדול, כל כך רחב, בינלאומי זוכה להצלחה כזו. זה לא מובן מאליו, למרות שעל פניו די ברור, שאם הוא בינלאומי אז הוא אמור להצליח.

ראשית, המיזם פועל למען הכלל, למען הקהילה, למען קבוצות שאנחנו לא תמיד שמים לב אליהן. לכל אחד ברור, על מנת שהחברה תשגשג ותצליח, אנחנו צריכים לדאוג לחלשים ביותר, שכן זה ידוע שעוצמה של חברה נמדדת על פי הגורם הכי חלש בה. לכן, אנחנו צריכים לעשות הכל בשביל לעזור לחלשים, וזו אחת הדרכים.

שנית, המיזם מצליח כי הוא מאגד בתוכו קבוצות שונות. זה לא נשאר בגדר קהילה ספציפית או קבוצת גיל מסוימת. הוא פתוח בפני כולם. ברגע שצעירים מתחברים אליו אז גם מבוגרים מצטרפים, ברגע שגברים ונשים עובדים ביחד, זה לא יכול להיכשל.

שלישית, בתוך שגרת העבודה שלנו, יום אחד בו אנחנו יוצאים מתוכה ופועלים בשטח למען אחרים, זה מרענן, זה מחדש, וזה בעיקר טוב לנשמה.

ארבע, המיזם מכיל פרויקטים מסוגים שונים, כך שכל אחד יכול לבחור מה מתאים לו, כל אחד יכול לבחור איפה הוא רוצה לעזור.

חמש, צריך להודות, ברגע שעסקים, ארגונים, כלי תקשורת גדולים נכנסים לפעולה, זה מקדם את המיזם, מספק לו חשיפה, מספק לו אמצעים, הרבה יותר קל לפעול בצורה כזו.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם חשוב לעשות בדיקת נכס לפני רכישה
הלו"ז בלשכת הבוררויות עמוס בפגישות בוררות העוסקות במחלוקות הנוגעות לחוקי התכנון והבניה, כאשר תמיד...
קרא עוד »
מרץ 01, 2022
טיפול בציפורן חודרנית – מה צריך לדעת?
נתחיל מכך שאם אתם חושבים לעבור טיפול בציפורן חודרנית, אז יש להבדיל בין טיפולים פולשניים לבין טיפולים...
קרא עוד »
פבר 18, 2021
דברים שחשוב לדעת על נשירת שיער
נשירת שיער היא תופעת נפוצה בקרב לא מעט אנשים, גבשים ונשים יחדיו. רבים מוטרדים מנשירת השיער ומחפשים...
קרא עוד »
דצמ 10, 2019