מענק שחרור: רעיונות מקוריים להשקעה

מענק שחרור

אחד הכלים שהמדינה מעניקה לחיילים משוחררים ברגע שהם יוצאים לאזרחות, זה מענק שחרור. כל אחד בוחר מה לעשות עם המענק הזה, הנה לכם כמה רעיונות מקוריים.

אין ספק, שהיציאה מהצבא אל האזרחות היא לא פשוטה. אחרי שלוש שנים בערך במסגרת מאוד ברורה, מסגרת שדואגת לנו לכל דבר ודבר, החל מלוח זמנים וכלה בדברים יומיומיים או מעבר לכך, פתאום אנחנו מוצאים את עצמנו נדרשים להתמודד עם הכל לבד. בפרט זה נכון בהיבט הכלכלי. לכן המדינה מספקת מענק שחרור ליוצאי צבא.

לנצל את המענק להגשמת חלום

אחת האפשרויות הטמונות בניצול כפי המענק היא להניע אתכם להגשים חלום, כמו שעשה מתן דהן יו"ר עמותת איילים.

מתן דהן לקח את מענק השחרור שלו וביחד עם חבר נוסף, החליטו להגשים חלום: הם רכשו קרוונים, מיקמו אותם באשלים שבדרום, והתגוררו במקום מתוך כוונה למשוך אליו עוד צעירים. לימים היישוב הקטן הפך לכפר סטודנטים שכל מי שבא לשם, התנדב לעשייה חברתית למען תושבי האזור ולמען הסביבה. זו דוגמא ייחודית מה אפשר לעשות עם מענק שחרור, כמובן שיש אפשרויות נוספות כיצד להפוך את המענק שאנחנו מקבלים, לכלי חברתי לטובת הכלל.

רעיונות מקוריים לשימוש במענק השחרור

אנחנו יכולים לקחת את המענק ולרכוש בו מחשבים או אמצעי לימוד עבור בית ספר, גן, או ילדים שאין להם. זה נכון לעשות את זה, מאחר וכך אנחנו עוזרים להם להתקדם באמצעות כלים חשובים. כמו כן, אנחנו יכולים גם לקחת את המענק ולהקים עסק שפועל למען הסביבה, בין אם זה עסק חברתי או עסק שפועל למען איכות הסביבה. אנחנו יכולים להקים מיזם חברתי ולמשוך אליו צעירים, צעירות או גורמים נוספים.

אם אנחנו רוצים גם להפיק תועלת אישית מהמענק וגם לבטא משהו חברתי, הרי שאנחנו יכולים לרכוש איתו כרטיס טיסה ליעד מסוים בעולם ולהתנדב בו. לא מעט צעירים נוסעים לאפריקה או למדינות מזרח אסיה לשם כך.

כאמור, אנחנו יכולים למצוא לא מעט רעיונות כיצד להפוך את מענק השחרור שאנחנו מקבלים לאמצעי חברתי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד