כמה מאפיינים של שוק הנדל"ן בארה"ב

שוק הנדל"ן בארה"ב

השקעות נדל"ן בארה"ב הפכו עם השנים לאחד מהאפיקים הרווחיים ביותר. מחד, המשקיעים מרוויחים תשואות חודשיות נאות ממחירי ההשכרה של הנכס ומאידך לאחר ירידת המחירים בארה"ב והעליה המתונה מחירי הנכסים עדיין נמוכים משמעותית ממחיריהם בישראל. רגע אחד לפני שאתם "קופצים ראש" ורוכשים נכס בארה"ב, כדאי להכיר את השוק הזה ומאפייניו.

שוק הנדל"ן אינו אחיד ויכול להשתנות ברמת הרחוב

באץ אנו יודעים כי אזור הרצליה פיתוח מזמן שפע של אפשרויות השקעה בנכסים יוקרתיים. בפריפריה נפגוש נכסים זולים יותר. בארה"ב אנו מסוגלים לראות את ההפרשים במחירי הנכסים לא רק ברמת השכונה אלא גם בשני צדדים שונים של אותו הרחוב. עלות הנכס, טיבו ואפילו איכות הדיירים בו תשתנה בהתאם לסטנדרטים של הרחוב.

מחירי הנכסים זולים משמעותית מישראל

אם בארץ מחירי הנכסים מתחילים בדרך כלל ממיליון שקלים, בארה"ב נפגוש נכסים רבים שמחירים נעים סביב המאה וחמישים עד שלוש מאות אלף שקלים. הסיבה לכך נובעת ממחירי הקרקע הנמוכים, עלויות הבנייה וחומרי הבנייה עצמם. חשוב לזכור כי מרבית הבתים בנויים מעץ, קירות גבס וחומרים המשמשים בארץ לבנייה קלה. בארץ נפגוש לרוב בניה מלבנים ובטון. גם פנים הבית יהיה שונה – השיש במטבח יהיה עשוי מחומרים זולים, הרצפה אינה עשויה אריחי שיש אלא שטיחים מקיר לקיר, למינציה או רצפת PVC. כל אלה מאפשרים לאמריקאים לבנות בתים בזול.

שקיפות מלאה בכל נתוני האזור

כפי שציינו ההבדלים בין מחירי הבתים בתוך ארה"ב נובעים משפע של נתונים – מצבם הסוציואקונומי של הדיירים באזור, רמת הפשיעה, איכות בתי הספר, תנודות ההגירה לאזור וכדומה. את כל הנתונים האלה אפשר לראות באתרי אינטרנט שונים. בהקשר זה כדאי לזכור כי הנתונים מופיעים ברמת המיקוד (באנגלית Zipcode) ועשויים להשתנות בין חלק אחד בשכונה לחלקים אחרים.

תהליך הרכישה

תהליך רכישת הנכס נעשה באופן מוסדר על פי חוקי נוקשים וקבועים מראש. לדוגמה: בחלק מהמדינות בארה"ב, עורך דין יהיה חייב להיות מעורב בעסקה ובמדינות אחרות ניתן יהיה לסגור את העסקה בחברות הבודקות את החוזה ומסמכי הרישום (חברות טייטל) ומבצעות את העברת הבעלות במחוז עצמו.

המנעות מהונאות: ביטוח טייטל

בארה"ב, על מנת להגן על רוכשי הנכסים מהונאות שונות, ניתן לרכוש ביטוח מיוחד בעת רכישת הדירה מחברות הטייטל. ביטוח זה מגן עליכם בפני מוכרים שהתחזו לבעלי הנכס וניסיון למכירה של הנכס למרות שיש עליו עיקולים שונים (החברה מבצעת תהליך שנקרא בדיקת טייטל על מנת שתדעו קודם לכן אם יש עיקול על הנכס). בנוסף, כבר בתהליך המכירה יבוצעו תשלומי מיסי עבר על הנכס (ארנונה ומים) או תשלום לבנק שהעניק למוכר משכנתה על מנת שהמסמך שתקבלו יעיד על בעלותכם ללא שעבוד של גורמים נוספים.

לסיכום, הקדישו את הזמן ולמדו את המאפיינים המיוחדים של האזור והמדינה בה תרצו להשקיע בארה"ב ותוכלו להשקיע בביטחון רב יותר ובצורה מושכלת.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך תדעו אם בית האבות שלכם נמצא תחת פיקוח
אחד הדברים הקשים ביותר שיש בחיים זה ללא ספק לתת לאנשים אחרים להיות אחראים על הורינו. כאשר אנחנו...
קרא עוד »
יול 22, 2018
סרטון אנימציה לעסקים
עסקים רוצים שידעו עליהם, זה לא משנה אם זה עסק קטן או ארגון גדול, אם מדובר על חברת הייטק או חנות שכונתית...
קרא עוד »
נוב 10, 2021
איפה מוצאים מוצרי חשמל במחירים שווים?
מוצרי חשמל הם חלק אינטגרלי מהחיים שלנו. הם מסייעים לנו בכל כך הרבה פעולות, ומלווים אותנו לכל אורך...
קרא עוד »
יול 14, 2020