שיפור מיגון

שיפור מיגון

מהו שיפור מיגון?

שיפור מיגון נוגע לחיזוק הקירות והמבנים, חיזוק הגגות, החלונות והדלתות. שיפור כזה תורם להתמודדות מול גלי הדף ורסיסים, ירי, פריצות ונזקי מזג האוויר. כמובן שאין תחליף לחדר ממ"ד בתוך הבית כשמדובר בהגנה מפני נפילות קסאמים כפי שמתרחש רבות ביישובי הדרום, אך כשאין ממ"ד בבית ואין מקלט בבניין, שיפור מיגון הוא הדרך הבטוחה לספק לכם הגנה.

מיגון מפני נזקים ובחללים שונים

בשיפור מיגון נכללים חלונות הדף נגד גזים, נגד הדף, נגד רסיסים. כמו כן מיגון קיר הממוקם שלושה מטרים לכל הפחות – מן הקיר החיצוני. המיגון כולל בתי מגורים, מבנים ציבוריים, דירות, חדר פנימי, חלל ציבורי, תקרות או גגות שיצורפו אליהם לוחות פלדה או לוחות הגנה אחרים.

כללי הוראה

אם ברצונכם למגן את אחד החללים, חשוב שלא יהיו בו יותר משני קירות ושהחדר יהיה פנימי. בכניסה לחדר ממוגן חשוב להתקין דלת נגד הדף וחלון נגד הדף. הדלת צריכה להיפתח כלפי חוץ ואין להתקין סורגים כדי שיהיה אפשר להימלט למקרה חירום.  חלון הדף הוא חלון אחד שצריך להתקין בחדר הממוגן. המרחק בין החלון לא יהיה קטן מ0.1 מטר בין הפתחים. הגובה לא יהיה קטן מ0.51 מטרים מעל הריצוף, השטח של החלון יהיה 21.1 מ"ר והרוחב והגובה לא קטנים מ8.0 מטרים ולא גדולים מ1.1 מטרים.

עובי ומידות של שיפור המיגון

עובי בטון הנוסף לקיר בלוקים צריך להיות 10 ס"מ לפחות. עובי במקום קיר בלוקים חיצוני צריך להיות בעובי של 15 ס"מ לפחות. עובי במקום קיר בלוקים פנימי שהרסו אותו צריך להיות 12 ס"מ. עובי מחוזק בחלל מוגן ציבורי צריך להיות עד 20 מ"ר בשטחו.  את כלל המידות אתם לא צריכים לזכור בעצמכם. פנייה לג.ג מערכות מיגון – החברה המובילה בתחום המיגון – תייעץ לכם ותתאים עבורכם את אמצעי המיגון הטובים ביותר.

חלון הדף

את חלון ההדף מתקינים בקיר בטון בעובי 25 ס"מ. אורך קיר הבטון הנדרש הוא על פי רוחב החלון+25 ס"מ מכל צד. חשוב להתאים את ההתקנה על פי הוראות הבטיחות שחברת המיגון מכירה ויודעת לדקלם בעל פה. פנייה ישירה לחברה תאפשר לכם לשאול כל שאלה, להתייעץ ולבחור את שיפור המיגון הטוב ביותר עבור המבנה הקיים.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משכנתא למסורבים בבנק – אל תוותרו מראש
קיבלתם סירוב מהבנק ואין לכם מושג מה לעשות כעת? משכנתא למסורבים בבנק זהו פתרון גמיש שמתאים בדיוק לכם....
קרא עוד »
אפר 18, 2022
מאוורר ללולים – לשמור על בריאות הלול
מחקרים רבים אשר בוצעו בשנים האחרונות בלולים של תרנגולות ברחבי הארץ, הובילו למסקנות חד משמעיות, שהחום...
קרא עוד »
אפר 19, 2020
חברת ניהול נכסים
חברת ניהול נכסים יכולה להיות פתרון משמעותי כשהנכס שברשותכם הופך להיות נטל ואינו מספק את הרווחים...
קרא עוד »
ינו 25, 2018