איך בורסת הקריפטו תשפיע על הבורסה בארץ

אנשים רבים נכנסו לשיגעון הקריפטו, במיוחד עם הזינוק המאסיבי של מטבע הביטקוין לפני שנה. ערך הביטקוין הגיע בשנת 2018 עד לערך של 20 אלף דולר! מדובר על זינוק מהותי, היות ורק שנה לפני כן, הוא נסחר בערך של אלפיים דולר בלבד. כתוצאה מהזינוק המשמעותי הזה, אנשים רבים התחילו לרכוש מטבעות ביטקוין, דבר שיצר באז שלם סביב נושא הקריפטו. למעשה, מעבר למטבע המפורסם הזה, קיים מספר עצום של מטבעות קריפטו נוספים, אשר נסחרים בערכים משתנים. לא מזמן הופיע בחדשות מטבע קריפטו חדש – מטבע שמיועד עבור הקהילה הטבעונית העולמית. מטבע זה יאפשר לאחד את אנשי הקהילה, יתמוך בעסקים שלהם וכדומה. כך שלמרות שהביטקוין עבר התרסקות עצומה בסוף 2018, ניתן עדיין לראות פעילות ענפה בתחום הקריפטו. משקיעים רבים מוצאים את עצמם מתעניינים בתחום ועוקבים אחר סקירות שבועיות, בעוד רבים אחרים מנסים לברוח ממנו כמו מאש. בכל מקרה, נראה כי בורסת הקריפטו לא משפיעה עדיין על הבורסה בארץ.

האם בורסת הקריפטו צפויה להשפיע בעתיד על הבורסה בארץ או בעולם?

התשובה לכך אינה חד משמעית, היות והכל תלוי במצב הקריפטו אשר נוטה להשתנות בצורה חדה ומהירה. מטבעות חדשים מוקמים על בסיס קבוע, בעוד מטבעות ישנים הולכים ונעלמים מהרשת. לא נראה שעולם הקריפטו הולך להתפרק בזמן הקרוב, אך נראה כי העלייה המהותית בערך הביטקוין לפני כשנה, לא הציגה את המצב האמיתי בשטח. בכל מקרה, נראה כי נכון לעכשיו הבורסה הישראלית אינה מושפעת כלל מבורסת הקריפטו – קראו בהרחבה בקישור, היות והיא נתונה להשפעתם של גורמים רבים אחרים, כגון בחירות לרשות הממשלה, מלחמת מסחר בסין ובעיות כלכליות ומדיניות שונות. עם זאת, במידה ותחום הקריפטו יתייצב ויהיה פחות תנודתי ויותר יציב, יתכן כי כמות המשקיעים הסולידיים בתחום תלך ותגדל. כתוצאה מכך, היקף המסחר במטבעות הדיגיטאליים יעלה, ואנשים רבים יעדיפו לסחור בקריפטו מאשר בבורסה. אך נכון לעכשיו, אין מדובר על סכנה שצפויה להתממש בזמן הקרוב.

לסיכום, נכון לעכשיו נראה כי בורסת הקריפטו לא צפויה להשפיע יותר מדי על הבורסה בארץ, היות והיקף המסחר בקריפטו לא מהווה שיקול משמעותי.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך תבחרו מורה פרטי למדעי המחשב
בחירת מורה פרטי למדעי המחשב היא משימה לא קלה בכלל. לפני שמחליטים על בחירת מורה פרטי למדעי המחשב, חשוב...
קרא עוד »
מאי 17, 2016
מענה אנושי לעסקים
עסק שרוצה לתת שירות טוב ללקוחות שלו, חייב להיות זמין אליהם ולתת להם מענה כאשר הם צריכים אותו. ללקוחות...
קרא עוד »
ספט 14, 2022
חושבים על העתיד ועושים ביטוח למשפחה
חושבים על העתיד ועושים ביטוח למשפחה השבריריות של החיים שלנו ידועה ומוכרת לכולנו, אך השאלה האמיתית...
קרא עוד »
אוק 06, 2016