השכרת רכב מסחרי השוואת מחירים

השכרת רכב מסחרי

הרבה אנשים לצד עסקים קטנים כגדולים עשויים להזדקק לשירותי השכרת רכב מסחרי, אך יש להבין שהצורך של אחד יהיה שונה מהצורך של אדם (או עסק) שני ועל כן יש להתאים נתונים, נתונים כגון גודל הרכב, כמות האנשים שניתן להסיע, נפח תא המטען, ניצול הדלק, סוג המנוע, אופי קיפול המושבים, סוג הרישיון שיש ברשותכם וכדומה. 

התאמה מלאה


באופן כללי יש להבין שההגדרה של רכב מסחרי הינה "רכב שמשמש להובלת משא". כיום ניתן למצוא מבחר עשיר של רכבים מסחריים ועל כן לא פעם אדם שעומד לשכור רכב מסוג זה צריך למצוא את האופציה האידאלית ביותר, ועל כן בין היתר טוב לפנות אל חברת השכרה שאינה רק מחזיקה במגוון סוגים ואינה רק מציעה דילים שווים, אלא גם מבינה ברכבים ועל כן יודעת להתאים בין צורך להיצע. כך למשל אם אדם מסוים מתעניין לגבי השכרת רכב מסחרי עבור חפצים עדינים, הסעת נוסעים, או שינוע של מוצרים כבדים, חברת ההשכרה תדע להציע לו רכב שעונה במדויק על שורת הצרכים.

עלות

כאשר עומדים להגדיר עלות הוצאה עבור השכרה, יש לבצע שני מהלכים: להבין כמה מוכנים להוציא ומהו טווח המחירים שקיים בפועל. לאחר שמבינים שתי נקודות אלו, ולו באמצעות השוואה ובדיקה ברשת, יש להתחיל להנחית נתונים למציאות, משמע יש להתחיל להרים טלפונים לבין חמש עד עשר חברות השכרה, ופשוט לבחון איזו חברה מעניקה את האופציה הכדאית ביותר. אומנם מדובר בלא מעט עבודה, אך כמה דקות של השקעה יחסכו לכם כמה עשרות (אם לא מאות) שקלים.

מעבר למחיר ההשכרה

כאשר עוצרים לבחון מהי עלות השכרת רכב מסחרי, יש לעבור על שני נדבכים: ראשית יש לבחון כמה חברת ההשכרה מבקשת עבור כל יום ושנית יש לבחון מהי עלות הדלק, וזאת כי גם אם תשכרו רכב זול, אך בסופו של יום תאלצו לשלם הוצאות דלק יקרות, הרי שהמחיר ההתחלתי עשוי להפוך מכדאי ליקר.

המשמעות הגדולה שמאחורי האותיות הקטנות

מה עוד יש לבחון בכול הנוגע לעלות? יש לבחון את האותיות הקטנות של החוזה. כך למשך יש לבחון כמה ק"מ ניתן לעבור עם הרכב, לאן ניתן להחזיר אותו, האם המחיר כולל שירותי תיקונים וגרירה, מהם דמי ההשתתפות העצמית, האם בעת הצורך מוענק רכב חלופי, האם מחיר ההשכרה עבור שעה זול יותר ממחיר ההשכרה עבור כמה ימים, מה עומד מאחורי ההפרש שמצוי בין הדגמים השונים וכדומה.

לרכוש או לשכור

כל בעל עסק צריך לשאול את עצמו את השאלה הבאה: מה יותר זול, לשכור או לרכוש רכב מסחרי. מהי התשובה? ובכן אם הצורך אינו קבוע, הרי שברוב המקרים יותר זול לשכור רכב מסחרי, וזאת כי אחזקה שוטפת של רכב מעין זה מאוד יקרה, אם מבחינת מחיר הרכישה ואם מבחינת ביטוחים ותיקונים שוטפים.

מבקשים להתקדם?

ערכו רשימת צרכים, בדקו באיזה סוג רישיון אתם מחזיקים, השוו בין חברות ההשכרה, התעדכנו לגבי מבצעים ובררו מה יותר משתלם עבורכם: השכרה לפי שעה, או לחלופין השכרה לפי ימים. בנוסף, אל תשכחו לציין שאתם מחפשים אחר רכב שעונה על שלל הצרכים האישיים ובאותה נשימה גם מעניק את המחיר הרווחי ביותר. כמו כן, אם מוצאים דיל שווה, יש לוודא שהוא תקף עבור התקופה הרצויה, כי הרבה מבצעים הם תלויי יעד, כך שחשוב לקבל תמונת מצב ממצה לפני שמקבלים החלטה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה בטוח להשקיע כסף כששוק ההון נמצא בתקופה של ירידות?
אנשים רבים שמצליחים לחסוך מדי חודש סכום כסף מסויים ומעוניינים להשקיע אותו כך שהוא יניב להם תשואה נאה...
קרא עוד »
נוב 08, 2022
מהו רישום BDI? כל מה שצריך להכיר
עקב המשבר הפיננסי הגדול שחווה העולם בשנת 2008, בו לווים לא הצליחו לעמוד בהחזרי ההלוואה החודשיים, התקבלה...
קרא עוד »
ינו 11, 2021
מתי נצטרך עורך דין מסחרי?
אנשים רבים שואלים את השאלה מה התפקיד של עורך דין מסחרי ומתי נצטרך עורך דין מסחרי. ובכן, עורך דין מסחרי...
קרא עוד »
אוג 28, 2017