3 יתרונות בולטים להשקעה בקרקע חקלאית

השקעה בקרקע חקלאית

כיום, משקיעי הנדל"ן יכולים לפזר את ההשקעה שלהם בצורה נרחבת יותר ומגוונת יותר. אפשר לומר במידה רבה כי מהפכת האינטרנט שהצליחה להנגיש מידע רב למשקיעים, חשפה אותם לאפשרויות רבות יותר שלא בטוח שהם היו מודעים להן: השקעה בנכסים פרטיים, השקעה בחו"ל, השקעה בנדל"ן מסחרי ולאחרונה מציפה את הכותרות גם ההשקעה בקרקע החקלאית.

כמשקיעים, תוכלו לבחור בין הקרקע שנמצאת בתהליכי ההפשרה ובין הקרקע שטרם נמצאת בתהליך שכזה. ככל שתרכשו את הקרקע בשלב מוקדם יותר ולפני תהליך ההפשרה, כך תוכלו ליהנות ממחיר נמוך יותר ומרווח גדול יותר בעתיד. אז מהן הסיבות לרכוש קרקע חקלאית להשקעה? 3 יתרונות בולטים לפניכם:

1. התשואה הגבוהה – כמה אתם עתידים להרוויח?

הדבר שמעניין יותר מכל כל משקיע נדל"ן הוא גובה התשואה. לכן, אפשר לומר במידה רבה כי השאלה איפה הכי כדאי לקנות קרקעות חקלאיות להשקעה, היא בעצם השאלה היכן מסתתר הפוטנציאל לתשואה הגבוהה ביותר. ככלל, כשמשקיעים בקרקע חקלאית, התשואה הצפוייה גבוהה מאד, בעיקר בעת שמשווים אותה לתשואה הצפוייה מהשקעות בנכסים פרטיים ומנדל"ן מסחרי.

לרוב, כשתרכשו את הקרקע, היא תהיה בסטטוס של המתנה להפשרה. לאחר שהיא מופשרת וקובעים את הייעוד שלה, היא יכולה להפוך לקרקע שעליה יבנו בנייני מגורים, מרכזי קניות, משרדים וכן הלאה. המשמעות היא שמחיר הקרקע מזנק בעשרות ולפעמים במאות אחוזים, כך שפוטנציאל הרווח שלכם הוא אדיר.

2. המחיר – השקעה שמתאימה גם למשקיעים קטנים

המון פעמים האימג' על משקיעי הנדל"ן הוא של כרישים גדולים, טייקונים ואנשי עסקים ממולחים. בפועל, המון פעמים המשיקעים הם אנשים צעירים שרוצים לבסס את צעדיהם הראשונים בעולם ההשקעות.

מטבע הדברים, משקיעים בתחילת דרכם מגיעים עם סכום צנוע יותר, ועל כן האפשרות האידיאלית עבורם היא השקעה בקרקע חקלאית. חשוב להבין כי הקרקעות נמצאות באזורים שונים בארץ, כך שניתן למצוא קרקע חקלאית להשקעה במרכז, בצפון וגם בדרום.

בשונה מרכישת נכס פרטי המצריכה מהמשקיעים להגיע עם הון עצמי גבוה מאד, כאן המקרה הוא אחר. מרבית המשקיעים המחזיקים בהון צנוע יכולים להשקיע את כספם ולצפות לרווח יפה בעתיד. כן חשוב לדעת כי השקעה שכזו דורשת המון סבלנות, כאשר השלב הקריטי ביותר הוא ההמתנה להפשרת הקרקע.

3. הקרקע ממתינה? אתם לא צריכים לשאת בהוצאות

שלב ההפשרה לא תמיד ברור לכל המשקיעים. בפועל, הקרקע שלכם נותרת בשלב זה ללא כל ייעוד, כאשר לאחר שלב ההפשרה כבר ברור מה יהיה עתיד הקרקע. רכשתם קרקע חקלאית בצפון ואתם ממתינים שהיא תופשר? תהליך זה לא משליך עליכם בשום צורה.

זאת בשונה לדוגמא ממקרים בהם רוכשים של נכסים פרטיים או משרדים ומחפשים אחר דיירים פוטנציאליים, אך ללא הצלחה. נכסים צריך לתחזק פרקטית וגם חזותית דרך קבע, כך שגם אם הדירה עומדת ריקה ללא דיירים, משקיעים בה כספים לטובת תחזוקה. עם קרקע חקלאית להשקעה בחדרה, העובדה כי אתם ממתינים להפשרה לא משפיעה עליכם כלכלית.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות חיוניות לפני יציאה עם קמפיין מיתוג בריח
להיכנס לתחום של מיתוג ריח זה כמו לצאת למסע ארומטי, כזה שבו ניואנסים מגדירים את הנרטיב והדקויות מעצבות...
קרא עוד »
אוג 29, 2023
טיפים מומחים לבחירת ארונות האמבטיה המושלמים
בתחום שיפוץ הבית, ארונות אמבטיה תופסים לעתים קרובות תפקיד חיוני אך מתעלם ממנו. כאוטוריטה מובילה...
קרא עוד »
ינו 09, 2024
הדברה בחיפה עם הדברות הארץ
אלו מכם שמעוניינים למצוא שירותי הדברה בחיפה צריכים להבין כי ישנם לא מעט גורמים אליהם ניתן יהיה לפנות...
קרא עוד »
יול 01, 2021