שוק הון משוכלל מה זה בדיוק אומר? החבר'ה של ביג שוט מסבירים

שוק הון משוכלל

מי שעוקב אחרי מדורי הכלכלה או אתרי אינטרנט שעוסקים בתחום, שמע בוודאי לא פעם את המונח "שוק הון משוכלל". על פניו, למתבונן מהצד שאיננו מתמחה בז'רגון המקצועי, זה עלול להישמע כמוצר טכני או אפילו טכנולוגי במידה מסוימת, כאילו מדובר על כלים ממוחשבים שהופכים את השוק למשהו משוכלל, שונה מזה שהכרנו עד היום.

זה לא מדויק, כפי שתוכלו ללמוד בקורסים של ביג שוט וכפי שהצוות של המקום ידע להסביר לכם. המונח שוק הון משוכלל מתייחס לעובדה שהכוח של השוק החופשי, קרי היצע וביקוש, עלות ותועלת, יכול להשפיע על מחירי ניירות ערך ומשקף במידה ברורה את הציפיות של המשקיעים. בכך הוא למעשה הוא מונע את הפערים של הארביטארז', כי מצב בו אנחנו יכולים למצוא תמחור שונה על שני מוצרים עוקבים אשר נסחרים במקומות שונים.

פערים כאלה, כפי שאנחנו יכולים להבין יוצרים מצב של חוסר יעילות, מאחר ואנחנו נעדיף לקנות את המוצר הזול ולמכור את המוצר היקר. זה מצב בו לכאורה, אנחנו יכולים להרוויח ללא סיכון. דבר שלא קיים באמת. שוק הון משוכלל נועד למנוע סיטואציה כזו ולעשה, הוא משקף בצורה יותר טובה את הציפיות של המשקיעים.

במסגרת לימודי שוק ההון ביג שוט אנחנו יכולים ללמוד בצורה נכונה את כל המשמעות של שוק הון משוכלל, ובפרט את כל המשמעות של השפעת הארביטראז' על השוק ועל המוצרים השונים. אנחנו יכולים להבין, מתוך הכלים השונים שעומדים לרשותנו, כיצד להתגבר על הפער הזה שנוצר.

חשוב לומר, לא כל אחד יודע ויכול בהכרח להבין כיצד שוק הון משוכלל פועל, לשם כך צריך ניסיון וגם ידע מקצועי. זה דבר שלא נרכש בקלות ולכן מוטב להיעזר באנשי מקצוע מומחים שידעו לספק הסברים ודוגמאות מתאימות.

לפני סיום נדגיש, השאיפה היא ללכת כמה שיותר לכיוון של שוק הון בהובלת גיא ברנד שאכן ימנע פערים כאלה, מתוך כוונה שכל מי שימצא את עצמו בתוך השוק, יוכל לבצע פעולות של קנייה ומכירה בצורה הרבה יותר הוגנת ונכונה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
העברת דירה ללא תמורה – כיצד חל על החוק על העסקה?
באותה מידה שתקנות מס רכישה חלות על עסקת נדל״ן שגרתית, כך החוק תקף גם על העברת דירה ללא תמורה. כך שאין...
קרא עוד »
מרץ 23, 2022
מעצבת פנים לחנויות בגדים בתל אביב
אנשים רבים מספידים בטרם עת תעשיות שלמות עקב כניסתה של הטכנולוגיה לחיינו. כך ניתן לראות כי רבים הספידו...
קרא עוד »
יול 24, 2018
חומרי ניקוי למוסדות
כאשר אנו מדברים על לקוחות מוסדיים, ישנו חשיבות גדולה מאוד לשמירה על הניקיון. לצורך העניין לקוח מוסדי...
קרא עוד »
מאי 15, 2016