איך תבחר את המנהל הבא למחלקה בארגון שלך

המנהל הבא למחלקה בארגון שלך

אחד הדברים הכי משמעותיים עבור בעלי עסקים, בעלי ארגונים, הוא גיוס מנהלים לניהול מחלקה בעסק או בארגון.

זה משמעותי יותר מאשר גיוס עובד למשרה "רגילה, למרות שגם גיוס כזה יכול להיות מאוד משמעותי, מסיבה אחת פשוטה, מנהל מחלקה ישפיע על כל דבר שקשור אליה והדרך בה הוא יעבוד ויתנהל יקבע במידה רבה כיצד המחלקה תתנהל, כיצד היא תעבוד ואיזו תפוקה היא תייצר. יש הסבורים שמנהל טוב או מנהל גרוע משפיעים הרבה יותר מעובדים טובים או גרועים, ויש בזה לא מעט מן האמת.

על מנת לגייס מנהל טוב לניהול מחלקה, בעל הארגון צריך לקבל החלטה מושכלת על פי מספר נתונים. אך לפני כן עליו לשאול את עצמו מספר שאלות, האם הוא מחפש מישהו מתוך המחלקה או מישהו מבחוץ בעל מתודולוגיות ניהול מפותחות, האם הוא מחפש מישהו שיש לו ניסיון בניהול או שהוא מעדיף להביא עובד שמעולם לא ניהל אבל הוא רואה בו מישהו שיכול לספק לו את התוצאות שהוא מייחל להן, הוא צריך לשאול את עצמו מה חשוב לו יותר כישורים או יכולות, תכונות מוכחות או כוונות.

בשביל לבחור את המנהל הטוב ביותר, לא תמיד צריך לבחור דווקא במנהל עם ניסיון, מצד שני, הוא כן צריך להכיר את העסק, במה הוא עובד, כיצד הוא מתנהל ולא פחות חשוב ואולי הדבר הכי משמעותי אצל מנהלים, כיצד הוא עובד מול אנשים, כיצד הוא מנהל תהליכים, כיצד הוא מגיע לתוצאות, קראו עוד בנושא באתר GlobaLeadPro.

ישנן דרכים שונות לבחון מועמד לניהול, בין אם זה מבחני התאמה, ראיונות, בין אם זה דרך המלצות, בין אם זה דרך כך שרואים כיצד אותו מועמד עובד (אם נניח מדובר במועמד מתוך המחלקה או מתוך העסק בכלל). חשוב להקפיד ולשים לב, שלא מתייחסים אך ורק למה שנראה בשורת הרווח או בנתונים המספריים, אלא מעבר לכך, שכן כאמור, מנהל הוא לא עובד רגיל, הוא צריך לעמוד מול אנשים, צריך לנהל אותם, לנהל תהליכים, להיות מסוגל לעבוד תחת לחץ. אלה הדברים שאמורים להשפיע בסופו של דבר על תהליך הבחירה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה אפשר לראות המלצות על חנויות סקס?
בכדי שתוכלו להבטיח שאתם קונים בחנות הסקס הטובה ביותר שבנמצא, יהיה כדאי לכם לקרוא המלצות אודות...
קרא עוד »
ינו 19, 2018
פארק בבלי – פרויקט הנדל״ן שאתם חייבים להכיר
במקום לפזר את הכסף שלכם בהשקעות לא כדאיות, נסו לחשוב היכן אתם יכולים להשקיע את הכסף שלכם ולהפיק ממנו...
קרא עוד »
ינו 09, 2022
איך מעבירים מטענים כבדים במיוחד?
מטענים כבדים, סוג המטען הנפוץ ביותר הוא רכב. דלתות רכב עשויות מפלדה כבדה והן חזקות מאוד. אבל מה אם אתה...
קרא עוד »
ספט 30, 2022