קניית דירה – האם לפנות לחברת נדל"ן, או לחפש באופן פרטי?

קניית דירה

כאשר מתחילים לחפש דירה, עולה ההתלבטות- האם עדיף לפנות לחברת נדל"ן, ולחפש  דירה? או- שעדיף לחפש דירה לבד? התשובה לשאלה זו, לא יכולה להיות חד משמעית. לכל צעד יש יתרונות וחסרונות. במאמר זה, נביא את השיקולים לכל צעד.

מחיר דירה של סוכנות נדל"ן יקרה יותר מהמחיר האמיתי

באופן כללי, מחירי דירות שנמכרים על ידי חברת נדל"ן, יהיו יקרים יותר, אם יימכרו ללא תיווך. בדרך כלל, המתווך יוסיף למחיר הדירה אחוז או 2, יותר מהמחיר של הדירה. לפעמים, סוכן הנדל"ן, יעלה את מחיר הדירה ביותר מ2 אחוזים.

לפעמים אפשר למצוא דירה לבד

לפעמים, אפשר לחפש- ולמצוא דירה לבד. ישנם אתרים המרכזים דירות יד 2 למכירה. וישנם פרסומים תמידיים על פרויקטים של דירות חדשות.

אבל- מאגרים אלו מוגבלים! אולם, יש לזכור, שמאגרי המידע על דירות ללא תיווך, הינם מוגבלים. לא תמיד, יתאימו הדירות המופיעות באתרי האינטרנט, לצרכים שלכם. ולא תמיד, יהיה פרויקט בניה חדש באזור בו תרצו לגור- דווקא כשתהיו בשלבי החיפוש. ולכן, ייתכן שגם כאשר תחפשו לבד, תמצאו את עצמכם במצב בו אתם לא מוצאים דירה, ונאלצים לפנות לתיווך.  

רכישת דירות איכותיות יד 1 בעיקר דרך סוכנות נדל"ן

הדרך הטובה ביותר כיום להשיג דירות טובות מיד ראשונה, היא דרך חברת המתמחה ביזמות נדל"ן. לפעמים, מחירי הדירות של יד ראשונה, יהיו כמו מחירי דירה יד 2. רק, שבדירה יד ראשונה, מקבלים דירה חדשה, עם מפרט טכני גבוה ואיכותי.

קבלנים רבים, עובדים בעיקר עם סוכנויות נדל"ן. לסוכנויות נדל"ן רבות, יהיה בלעדיות על דירות יש ראשונה, והמפתח לדירה, יהיה במשרדי הסוכנות.

מתי כדאי לחפש דירה באופן פרטי?

כאשר יש עונה עם הצע גדול של דירות המתפרסמות בצורה טובה, כדאי להתחיל לחפש לבד. לפעמים, אפשר למצוא דירות טובות לבד, כאשר יש היצע דירות טוב. אולם- כאשר מחפשים דירה לבד, צריך גם לדעת לנהל משא ומתן לבד, ולדאוג לבד לעורך דין לצורך חתימת חוזה. ועליכם להיות מודעים לכך, שאתם תצליחו פחות להוריד את בעל הדירה במחיר.

ולכן, עליכם לבצע את השיקולים כיצד להשיג דירה טובה, וזולה, המתאימה לצרכים שלכם.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פופים לילדים – מדוע זה יכול להתאים להם?
כשאנחנו מתכננים חדר ילדים או כל מבנה אחר אשר מיועד עבור הילדים שלנו, בין אם זה בבית, גן, בית ספר, מועדון...
קרא עוד »
נוב 18, 2018
מסך למחשב נייד – איך רוכשים מסך בצורה חכמה
כשאנחנו רוכשים מחשב נייח, אז עלינו לקנות מסך בנפרד, על מנת שנוכל להשתמש בו. אנחנו יכולים לחבר אותו...
קרא עוד »
נוב 01, 2021
מוטי פלד – כיצד בוחרים עם איזה איש נדל"ן לעבוד?
שוק הנדל"ן הוא אחד השווקים הכי רותחים במדינת ישראל. לא צריך להיות איש מקצוע בשביל לדעת שהמחירים בשוק...
קרא עוד »
ינו 17, 2021