קניית דירה – האם לפנות לחברת נדל"ן, או לחפש באופן פרטי?

קניית דירה

כאשר מתחילים לחפש דירה, עולה ההתלבטות- האם עדיף לפנות לחברת נדל"ן, ולחפש  דירה? או- שעדיף לחפש דירה לבד? התשובה לשאלה זו, לא יכולה להיות חד משמעית. לכל צעד יש יתרונות וחסרונות. במאמר זה, נביא את השיקולים לכל צעד.

מחיר דירה של סוכנות נדל"ן יקרה יותר מהמחיר האמיתי

באופן כללי, מחירי דירות שנמכרים על ידי חברת נדל"ן, יהיו יקרים יותר, אם יימכרו ללא תיווך. בדרך כלל, המתווך יוסיף למחיר הדירה אחוז או 2, יותר מהמחיר של הדירה. לפעמים, סוכן הנדל"ן, יעלה את מחיר הדירה ביותר מ2 אחוזים.

לפעמים אפשר למצוא דירה לבד

לפעמים, אפשר לחפש- ולמצוא דירה לבד. ישנם אתרים המרכזים דירות יד 2 למכירה. וישנם פרסומים תמידיים על פרויקטים של דירות חדשות.

אבל- מאגרים אלו מוגבלים! אולם, יש לזכור, שמאגרי המידע על דירות ללא תיווך, הינם מוגבלים. לא תמיד, יתאימו הדירות המופיעות באתרי האינטרנט, לצרכים שלכם. ולא תמיד, יהיה פרויקט בניה חדש באזור בו תרצו לגור- דווקא כשתהיו בשלבי החיפוש. ולכן, ייתכן שגם כאשר תחפשו לבד, תמצאו את עצמכם במצב בו אתם לא מוצאים דירה, ונאלצים לפנות לתיווך.  

רכישת דירות איכותיות יד 1 בעיקר דרך סוכנות נדל"ן

הדרך הטובה ביותר כיום להשיג דירות טובות מיד ראשונה, היא דרך חברת המתמחה ביזמות נדל"ן. לפעמים, מחירי הדירות של יד ראשונה, יהיו כמו מחירי דירה יד 2. רק, שבדירה יד ראשונה, מקבלים דירה חדשה, עם מפרט טכני גבוה ואיכותי.

קבלנים רבים, עובדים בעיקר עם סוכנויות נדל"ן. לסוכנויות נדל"ן רבות, יהיה בלעדיות על דירות יש ראשונה, והמפתח לדירה, יהיה במשרדי הסוכנות.

מתי כדאי לחפש דירה באופן פרטי?

כאשר יש עונה עם הצע גדול של דירות המתפרסמות בצורה טובה, כדאי להתחיל לחפש לבד. לפעמים, אפשר למצוא דירות טובות לבד, כאשר יש היצע דירות טוב. אולם- כאשר מחפשים דירה לבד, צריך גם לדעת לנהל משא ומתן לבד, ולדאוג לבד לעורך דין לצורך חתימת חוזה. ועליכם להיות מודעים לכך, שאתם תצליחו פחות להוריד את בעל הדירה במחיר.

ולכן, עליכם לבצע את השיקולים כיצד להשיג דירה טובה, וזולה, המתאימה לצרכים שלכם.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 שירותי ענן שאתם חייבים להכיר
אם אתם רוצים לקדם את העסק שלכם ולשפר את התפקוד הכללי שלו, אז יהיה כדאי לכם לשקול ברצינות את האפשרות של...
קרא עוד »
נוב 25, 2018
מהו התוכן של קורס עבודה בגובה
עבודות בגובה הינן עבודות המחייבות את העוסק בהן לעבור הכשרה מתאימה, או במילים אחרות – לעבור קורס...
קרא עוד »
יונ 19, 2016
5 מקרים שבהם אתה חייב להשתמש בשירותי הדברה
שירותי הדברה יכולים להיות נפוצים מאוד ממגוון רחב של סיבות. אך ישנם סיבות המחייבות אתכם להתקשר אל...
קרא עוד »
אוק 13, 2018